Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witajcie, Pionierzy!

 

Zauważyłam, że kwestie dostępności oraz wyboru języka w Mass Effect Andromeda powodują wiele kontrowersji na forum, dlatego postaram się przedstawić wszystkie dostępne informacje w jednym miejscu oraz wyjaśniać pewnie nieścisłości.

 

UWAGA: wszelkie tematy dotyczące wersji językowych w MEA zostaną podpięte pod ten post!

 

Zacznijmy od podstaw...

 

Czym jest regionalizacja na platformie Origin?

To usługa pozwalająca na przypisanie odpowiedniej wersji gry do konta EA oraz sprawia, że w Waszym sklepie wyświetlane są poprawne ceny w złotówkach, a nie np.
denarach macedońskich Wink Poszczególne kraje posiadają dostosowane wersje produktu zgodne z wymaganiami rynkowymi. Zwykle oznacza to jedynie ograniczenie w dostępności języków (regionalizacja nie ma żadnego wpływu na dostępność danych funkcji/trybów w grach - kupujecie pełny produkt). Pamiętajcie proszę, że mówię tutaj tylko i wyłącznie o zasadach obowiązujących na platformie EA na PC. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej na konsolach.

 

W jaki sposób działa regionalizacja?

Zakup gry na Originie, równa się automatycznemu przypisaniu klucza produktu do konta, z którego dokonano zakupu. Origin odczytuje IP Waszego komputera (zgadzacie się na udostępnienie tej informacji wraz z akceptacją regulaminu przy zakładaniu konta EA) i na tej podstawie do konta przypisywana jest odpowiednia wersja produktu. Z tego rozwiązania korzysta wielu cyfrowych dystrybutorów ze względu na prawo obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. W przypadku platformy Origin jest używana już od kilku lat i różni się w zależności od produktu, o którym mowa - dlatego niektóre starsze gry zakupione na terenie Polski posiadają angielską wersję językową (jak to mówią: prawo nie działa wstecz).

 

Czy można to jakoś obejść?

Wielokrotnie w rozmowach na ten temat pojawia się temat używania, tzw. VPN oraz serwerów proxy. Muszę jednak przestrzec, że wykonywanie transakcji przy użyciu tych sposobów jest wyjątkowo ryzykowne z punktu widzenia bezpieczeństwa danych w sieci. Gdy dokonujecie zakupu na Originie poprzez VPN, narażacie siebie, oraz swoje dane osobowe na niebezpieczeństwo - podczas dokonywania transakcji, dzielicie się przecież takimi informacjami jak, np. dane karty kredytowej. Dlatego zablokowane konto EA może wkrótce okazać się Waszym najmniejszym problemem...

 

Dostępność języków w Mass Effect Andromeda

W przypadku zakupu gry w Polsce jedyne dostępne wersje językowe to: polski oraz rosyjski.

W przypadku zakupu gry poza granicami Polski* są to: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski.

Dodatkowo Mass Effect Andromeda nie posiada pełnej polskiej lokalizacji, dlatego dialogi są w oryginalnej angielskiej wersji językowej - mówimy tylko o tłumaczeniu napisów, interfejsu, itd.

*inne kraje Unii Europejskiej

 

Na platformie Origin istnieje możliwość przekazania gry w formie prezentu innemu użytkownikowi - czy można w jakiś sposób to wykorzystać?

Obawiam się, że nie. Opcja wysyłania prezentu dotyczy graczy przebywających na terenie tego samego kraju. Jest to zapisane w punkcie 9. naszych warunków sprzedaży.

 

Czy w takim razie istnieje jakakolwiek możliwość na zakup gry w angielskiej wersji na terenie Polski?

Nie zapominajcie o wersjach pudełkowych! Jeśli zdecydujecie się na zakup gry w takiej formie poza granicami Polski, gdzie na pudełku będzie wyraźnie napisane, że obsługiwanym językiem w grze jest właśnie język angielski - będziecie mógł przypisać grę do konta i cieszyć się oryginalnymi napisami. Zachęcam do zapoznania się z naszą listą zaufanych dystrybutorów. Mówię tutaj z własnego doświadczenia z grą Dragon Age Inkwizycja, którą zakupiłam w pudełku podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, a następnie klucz przypisałam już w Polsce do swojego konta EA. W opisie produktu był język angielski i taki język miałam dostępny do wyboru w grze, pomimo regionalizacji. Pozwólcie również, że wspomnę o naszej gwarancji zadowolenia z gier - w przypadku, gdyby ktoś chciał zwrócić zakupioną na Originie kopię, aby dokonać zakupu, np. na stronie Amazon.

 

Jak sami pewnie zauważyliście regionalizacja to temat, który pojawia się przy okazji premiery właściwie każdej większej gry EA w ostatnim czasie. Dlatego przede wszystkim chciałabym podziękować Wam za przekazany do tej pory feedback (również ten bardzo negatywny). Zostanie on przekazany odpowiednim zespołom.

 

Bez odbioru! 

Wiadomość 1 z 203 (25 191 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witajcie Pionierzy! :eahigh_file:

 

Tak jak obiecałam w poprzednich wpisach - jeśli sytuacja z ograniczeniami językowymi w MEA zostanie wyjaśniona, niezwłocznie przekażę Wam ostateczną decyzję. Niestety w tym przypadku nie przynoszę dobrych wieści Frown

 

Na chwilę obecną Electronic Arts nie planuje udostępnienia dodatkowych wersji językowych w grze Mass Effect Andromeda - dotyczy to zarówno języka angielskiego w wersji produktu przeznaczonej na rynek polski, jak i języka polskiego dodanego do zagranicznych edycji.

 

Oczywiście nie pozostawię tego oświadczenia bez szczegółowego wyjaśnienia.

 

Jednak na początku chciałabym podziękować wszystkim za przekazany feedback i zwrócenie uwagi na niedogodności związane z regionalizacją na platformie Origin. Pomogliście w stworzeniu szczegółowego raportu, który został przekazany odpowiednim działom do dalszego rozpatrzenia.

 

W sprawozdaniu znalazło się, między innymi, porównanie cenowe pomiędzy rynkiem polskim, rosyjskim oraz wybranymi krajami Unii Europejskiej, aby zwrócić uwagę na różnice w stosunku ilości dostępnych języków w grze do ceny produktu. Położono również nacisk na fakt, że taki stan rzeczy zachęca klientów do zakupu naszych gier z nieautoryzowanych źródeł oraz modyfikacji plików gry, co potencjalnie może zaowocować blokadami ich kont.

 

Po raz kolejny pragnę przypomnieć, że proces udostępnienia dodatkowych języków dla jednego wybranego produktu na platformie Origin nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Spotkałam się z różnymi porównaniami, np. do pakietów językowych dla systemu Windows udostępnianych przez Microsoft i niestety nie były one trafione. Regionalizacja na Origin została wprowadzona już w 2013 roku (wystarczy sprawdzić opis produktu dla gry Battlefield 4) i w pewnym stopniu dotyczyła wszystkich większych tytułów wydanych przez EA od tego czasu, między innymi, FIFA 17, The Sims 4, Need For Speed, Dragon Age Inkwizycja. Tak, zdaję sobie sprawę, że w przypadku Mass Effect Andromeda polska wersja językowa nie została udostępniona również w wersji przeznaczonej na rynek europejski - zostało to także podkreślone we wspomnianym wcześniej raporcie.

 

Nawiążę również do sytuacji portugalskich graczy, gdzie dokonano zmiany w dostępności języków w MEA na Origin. W ich przypadku nie mieli oni w ogóle możliwości rozgrywki w języku portugalskim, jeśli gra została zakupiona w Portugalii. Aby grać po portugalsku, należało zakupić grę w Brazylii, gdzie język ten jest również językiem urzędowym. Ponieważ sytuacja, gdzie gracze z danego kraju nie mogą korzystać ze zlokalizowanego produktu była kuriozalna, została wydana odpowiednia aktualizacja. Jeśli chodzi o polskich graczy, sytuacja zdecydowanie nie jest tak dotkliwa.

 

Na koniec jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim za zaangażowanie w tym temacie! Polskie Answers HQ zostało stworzone również, aby dać graczom szansę na zwrócenie naszej uwagi na pewne sprawy i w tym przypadku z pewnością tego dokonaliście! Standard smile Przykro mi tylko, że zmiany, których od nas oczekujecie nie mogą zostać natychmiast wprowadzone. Mam nadzieję, że sytuacja z regionalizacją w przyszłości zostanie dostosowana do Waszych oczekiwań i pozwoli Wam cieszyć się taką wersją językową gry, z jakiej akurat macie ochotę korzystać. Pamiętajcie proszę, że takie aktualizacje wymagają czasu oraz przygotowań.

 

W związku z tym, że temat został przez nas wyczerpany na ten moment, obecny wątek zostanie zamknięty. Jeśli posiadacie jakiekolwiek dodatkowe uwagi, bardzo proszę o przesyłanie ich bezpośrednio do mnie poprzez prywatne wiadomości. Wszelkie nowe tematy poruszające tę kwestię będą przez nas blokowane/usuwane, aby nie powodować bałaganu na forum.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 203 z 203 (21 883 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Jestem w stanie zaakceptować problematyczne animacje i inne problemy z ME: Andromeda, mimo to chciałem kupić grę od razu w dniu premiery, ale w związku z brakiem angielskich napisów postanowiłem po prostu odpuścić.

 

Cena, którą trzeba zapłacić jest praktycznie identyczna z tą na np. amazon.co.uk(jeszcze parę dni temu koszt gry i dostawy wynosił ~£46), a pozbawia się nas podstawowej rzeczy, jaką są teksty w języku angielskim, na ich miejsce na siłę wstawiając tłumaczenie.

Czy tak ciężko byłoby udostępnić oba języki? Czy te "wymagania rynkowe" zabraniają EA dostarczyć tych tekstów? Szczerze mówiąc to wolałbym nawet płacić w tych denarach, ale dajcie mi wybór - szczególnie, że to tylko kwestia udostępnienia tych paczek językowych, w końcu już je macie gotowe... Ten cały problem i zamieszanie jest po prostu tak bezsensowne, że aż szkoda słów.

 

Póki co głosuję portfelem i wstrzymuję się od zakupu jakiejkolwiek gry wydawanej przez EA.

Wiadomość 2 z 203 (25 056 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Rozumiem ze zakup za granica dzala w obie strony ?Jezeli zakupie gre pudelkowa na terenie Polski a odpale ja i zarejestruje (czy co tam sie robi z wersja pudelkowa) w origin powiedzmy na terytorium USA to bede sie mogl cieszyc z gry posiadajacej polskie menu i napisy dialogowe ?

PS. Chcialbym miec pewnosc poniewaz zwrot takiego zakupu w razie braku polskiej wersji bylby prawdopodobnie niemozliwy lub przynajmniej trudny.

Wiadomość 3 z 203 (25 026 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★ Novice

A jak to jest na konsolach?

Wiadomość 4 z 203 (25 000 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★★★ Pro

Witajcie przyszli pionierzy,

 

 

@ForumHelper zawsze warto przemyśleć wszystkie za i przeciw,to bardzo dobra cecha charakteru Wink

 

[post edytowany przez EA_Patrycja]

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Wiadomość 5 z 203 (24 985 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★★ Novice

Czy zatem klucz z zagranicznej strony jak TU podlega tej samej zasadzie? Przy próbie przypisania klucza do polskiego konta ulegnie on "regionalizacji" i przypisze wersję PL ? 

Wiadomość 6 z 203 (24 978 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★ Apprentice

Nie dostaniesz wersje z 5 językami do wyboru bez języka polskiego..... Drogie EA co z Polakami mieszkającymi poza granicami kraju, którzy w ME chcieliby zagrać w języku Polskim maja się specjalnie wybrać do kraju by taką wersje zakupić? Przecież to jakaś kpina.... to samo dotyczy gry kupionej w Polsce tylko język polski i rosyjski? No proszę was tak trudno dodać możliwość zmiany języka? Robicie tylko problemy użytkownikom, którzy chcieliby zakupić wasz produkt.

Wiadomość 7 z 203 (24 965 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★ Novice

Dostałem w prezencie urodzinowym klucz global, tzn bez polskich napisów. Wyklucz mnie to w tym momencie z gry. Pieniądze przepadły i muszę wydać kolejne, by móc zagrać po polsku czy jest jakaś szansa, że obsługa techniczna EA zmieni region mojej gry dodanej do konta na PL? 

Wiadomość 8 z 203 (24 955 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★ Pro

@Myku69 rozumiem, że mieszkasz obecnie w Polsce? Jeżeli tak, spróbuj skontaktować się z doradcą telefonicznie. Oto instrukcja jak to zrobić: 

 

 

Zapraszam do zapoznania się z tematem naszej Pani Community manager @EA_Patrycja dotyczącego kontaktu z doradcą EA:

 

http://answers.ea.com/t5/Origin/Jak-skontaktowac-sie-z-doradca-poprzez-strone-EA-Help/m-p/5877452#U5...

 

lub

 

Zgłoś się do Centrum Pomocy (lub Twoi rodzice/opiekunowie). Przez stronę: http://help.ea.com/pl/ lub telefonicznie. Telefon: +48 22 39 70 840 Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 19:00. Opłata jak za połączenie lokalne w zależności od stawki operatora.

 

 

Przygotuj na kartce:

1. Swój adres e-mail.

2. Odpowiedź na pytanie pomocnicze.

 

 

Pozdrawiam,

Sebastian 

 

 

 

Wiadomość 9 z 203 (24 944 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★ Apprentice
Taaa a konsultant doradzi kupno nowej kopii gry z zagranicy... Już to przerabiałem...
Wiadomość 10 z 203 (24 888 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem