Dot.: Wariujący pad w grze

autor: capsel21
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Wariujący pad w grze

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD gtx 1660
Podaj ilość pamięci RAM w GB 16
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID?
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Nie
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? Wyzwania budowania składu
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 13.01.2023
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) 17:00
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? ECT - GMT + 1:00
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Nie mam pojęcia
Co się dzieje? Witam. Zakupiłem gre tydzień temu, a już od 3 dni mam problem z nie działającą poprawnie grą. Gdy podłączam kontroler by zagrać, wszystko zaczyna wariować w grze bez klikania przycisków. Mam pada od xbox'a one. Po wejściu w wybór gry w fifie, na początku gdy chce przejść w prawo lub lewo - to przeskakuje mi co dwa zamiast co jeden. Później samo mi zaczyna jechać w prawo lub lewo, nie da sie tego zatrzymać klikając w przeciwną stronę. Nie da się również klikać góra dół, jedynie działa po użyciu "krzyżaków". Nie jest to wina myszki ponieważ biorę ją w róg a po 5sekundach wraca ona na środek ekranu. Próbowałem wszystkiego z supportu polskiego i angielskiego razem z przenoszeniem gry na steama oraz naprawianiem gry na originie. Gra zakupiona na epic games storze. We wcześniejszych fifach tego problemu nie miałem. Problem występuje wszędzie w grze. Zauważyłem też, że przycisk rb odpowiedzialny za przewijanie katalogów w ultimate team, teraz pokazuje mi zakładke znajomych tak jak przycisk rt. Nic z tym nie zmieniałem a zmieniło sie wraz z tym błędem. Na dodatek wchodząc w mecz odczytuje mi dwa pady pomimo podłączenia jednego (robiłem wszystko sprawdzając czy jest faktycznie ustawiony jeden razem z usuwaniem plików swoich i dalej to samo)
Co powinno się stać? Powrót do wcześniejszej formy - koniec "wariowania" w grze

nie posiadam zdjęć

Wiadomość 1 z 13 (949 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Hej @pjoterbej_

Na początek zresetuj ustawienia poprze usunięcie Ustawień osobistych. Na czas uruchamiania FIFA 23 podłącz pad poprzez kabel. Odłącz także zbędne urządzenia USB, takie jak inny kontroler czy kierownica.

Sprawdź czy kroki z tego wątku były też wykonane - link.

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 13 (896 wyświetleń)

Problem z PADem

[ Edytowane ]
★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD NvidiA
Podaj ilość pamięci RAM w GB 64
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? capsel
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Nie
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? Squad Battles
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 12.01.2023
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) 18:00
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? GMT (UTC)
Jak często występuje ten problem? 50% - 99%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Naprawić
Co się dzieje? Po włączeniu gry od razu na ekranie głównym PAD wariuje. Po wejściu w tryb FUT też tak się dzieje jak gram mecz też występuje taki problem.Cały czas jakby był wciśnięty drążek w lewo. Zaczęło świrować od momentu aktualizacji ostatnich gry. Zmiana Pada nie pomogła, zmian portu USB też nie
Co powinno się stać? Poprawnie działąć

Po 

Wiadomość 3 z 13 (848 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Novice
@EA_Kalina Zrobiłem to wszystko i nadal mam to samo
Wiadomość 4 z 13 (858 wyświetleń)

[ Edytowane ]
★★ Novice

U mnie podobny problem tylko "nawala" cały czas w lewo. Wlącza się to co chwile cieżko grać i zrobić w ogóle cokolwiek a stało się to po ostatniej wielkiej aktualizacji. Zero odezwy lub pomocy kup grę wydaj pieniądze a później martw się sam.

Wiadomość 5 z 13 (832 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Połączyłam wasze posty w jeden wątek.

Dajcie znać jak wygląda sterowanie w grze FIFA 23 z poziomu zupełnie nowego konta Windows przy jednoczesnym podłączeniu pada za pomocą kabla.

Jeśli po podłączeniu kontrolera poprzez kabel występuje ten sam problem, upewnijcie się że na komputerze nie ma zainstalowanych programów do emulacji kontrolerów. Możecie również dla testu uruchomić komputer w trybie czystego rozruchu i ponownie połączyć kontroler poprzez kabel.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 6 z 13 (816 wyświetleń)

[ Edytowane ]
★★ Novice

Ja mam podłączony pad do komputera przez kabel. Problemu nie było do ostatniej aktualizacji. Nie mam żadnych programów do emulacji pada. Zresetowałem ustawienia osobiste.  Uruchamiałem program origin i FIFA jako administrator, problem wciąż występuje Frown

Wiadomość 7 z 13 (802 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Novice
@EA_Kalina programów nie ma. Na nowym koncie to samo. Na trybie czystego rozruchu wyskakuje mi błąd antycheata ea
Wiadomość 8 z 13 (776 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

@capsel21 jak wygląda sytuacja na nowym koncie Windows? 

@pjoterbej_ podeślij komunikat błędu EA AC.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 9 z 13 (765 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Novice
@EA_Kalina wszedłem by zobaczyć i go już nie było. Po uruchomieniu nadal samoistnie "jeździ"
Wiadomość 10 z 13 (756 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA