Dot.: Problem z crossplay PS5 PC

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z crossplay PS5 PC

★★★ Newbie

Produkt: FIFA 23
Platforma:PlayStation 5
Podaj na jakiej platformie grasz? Sony PlayStation 5
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? tbrady0714
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Tak
W którym trybie miało to miejsce? Mecze towarzyskie online
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Mój znajomy ma Fifę 23 na PC, ja gram na PS5. Udało nam się bez problemu dodać do znajomych na poziomie konsoli, natomiast w momencie próby zagrania z nim meczu w meczach towarzyskich online w ogóle go nie widzę, a on nie widzi mnie. Przez to nie mamy możliwości wysłania do siebie zaproszenia i zagrania w grę.
Co się dzieje? Mój znajomy ma Fifę 23 na PC, ja gram na PS5. Udało nam się bez problemu dodać do znajomych na poziomie konsoli, natomiast w momencie próby zagrania z nim meczu w meczach towarzyskich online w ogóle go nie widzę, a on nie widzi mnie. Przez to nie mamy możliwości wysłania do siebie zaproszenia i zagrania w grę.
Co powinno się stać? Powinienem zobaczyć nick mojego znajomego i móc go zaprosić do gry online

Mój znajomy ma Fifę 23 na PC, ja gram na PS5. Udało nam się bez problemu dodać do znajomych na poziomie konsoli, natomiast w momencie próby zagrania z nim meczu w meczach towarzyskich online w ogóle go nie widzę, a on nie widzi mnie. Przez to nie mamy możliwości wysłania do siebie zaproszenia i zagrania w grę.

Wiadomość 1 z 8 (596 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Hej @peef9  Czy chodzi o mecze towarzyskie FUT, bo w tym trybie funkcja crossplay nie jest dostępna? Więcej szczegółów na temat crossplay możesz znaleźć w tym artykule

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 2 z 8 (566 wyświetleń)

★★★ Newbie

Hej @EA_Pulsar, nie, chodzi o mecze towarzyskie online. Tu powinien chyba działać crossplay?

Wiadomość 3 z 8 (547 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Ok, Sprawdźcie też oboje czy wasze profile EA  ustawione jako publiczne 

GetImage (1).jpeg

Aby zaktualizować ustawienia prywatności konta EA, otwórz ustawienia konta EA , a następnie przejdź do zakładki Ustawienia prywatności. 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 4 z 8 (545 wyświetleń)

★★★ Newbie

Niestety nic to nie dalo, ja mialem wlaczone caly czas, kolega zmienil, i dalej sie nie widzimy z poziomu Fify (z poziomu konsoli jestesmy znajomymi)

Wiadomość 5 z 8 (529 wyświetleń)

Community Manager

A czy sprawdzaliście jak to wygląda w innych trybach wspierających crossplay pomiędzy PC a PS5? 

Czy na konsoli na pewno zainstalowana jest wersja next-genowa gry? Czasami gracze omyłkowo instalują wersję PS4 z PlayStation Store. 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 6 z 8 (473 wyświetleń)

Community Manager

@peef9 Daj nam znać czy nadal potrzebujesz pomocy. Będziemy wdzięczni za aktualizację sytuacji.  

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 7 z 8 (413 wyświetleń)

Community Manager

Oznaczę odpowiedź @EA_Pulsar jako rozwiązanie. 

Wiadomość 8 z 8 (310 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA