Dot.: Niska wartość kart na rynku - dlaczego ?

autor: Avalayya
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Niska wartość kart na rynku - dlaczego ?

★★★★ Apprentice

Moim zdaniem jest to spowodowane przez dodawanie mnóstwa kart specjalnych piłkarzy na praktycznie samym początku gry. Buntownicy, piłkarze ze zmienioną pozycją, ikony, bohaterowie w paczkach ze sklepu itp.. W poprzednich odsłonach gry ludzie na początku listopada grali we większości składami na poziomie 84-86. Teraz składy 87-89. Najlepsze jest to, żeby mieć skład na wyższym poziomie trzeba płacić i kupować fp lub mieć mnóstwo szczęścia i trafić z paczki kartę / karty warte milion lub więcej. Obecne wydanie fify to typowe pay 2 win. Jak dalej tak pójdzie to w styczniu ludzie, którzy nie kupują fp będą grać składami 87 a ci którzy kupują fp składami 93. Dodatkowo zniszczony rynek. Złote karty są praktycznie nic nie warte. Przykład: karta Kante. W fifie 22 w podobnym czasie karta była warta ponad 250k. W fifie 23 w tym samym dniu 60k. W fifie 22 60k ta karta dopiero kosztowała w marcu następnego roku. Jak tak dalej pójdzie to piłkarze roku będą musieli mieć ocenę ponad 100 bo zabraknie skali. Reasumując: Poszło to wszystko w złą stronę. Ea w ostatniej serii fifa postanowiło już totalnie olać błędy i nastawić się na zysk z fp. Zrozumiałbym wszystko jakby gra była darmowa ale niestety nie była.

Wiadomość 1 z 8 (563 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero
@darzad1981 Moje zdanie jest takie że w tej edycji bardzo łatwo jest zdobywać coinsy, nie trzeba wiele wysiłku, nie trzeba kupować fifa pointsów. Podałeś przykład Kante który w obecnej grze nie nadaje się zbytnio do gry a w poprzedniej dawał radę. Wszystko idzie w dobrym kierunku, jest tyle trybów gdzie można zdobywać karty, nie trzeba ograniczać się do jednego schematu i budowaniu non stop takich samych składów, z zadań można wiele paczek wyciągnąć, jest nawet kilka po 100k, nie ma na co narzekać.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 8 (549 wyświetleń)

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Kante to nie jedyny przykład. Jest tego dużo więcej. Proszę więc odnieś się do kwestii paczki z bohaterem FUT po której EA nabrało wody w usta.

Jeżeli znasz sekret jak łatwo zdobyć paczki po 100k to pochwal się nim. Wszyscy będą na pewno bardzo wdzięczni.

Powiedz także czy w poprzednich odsłonach były wypuszczane karty specjalne z taką częstotliwością. Odpowiem. Nie. W chwili obecnej żeby mieć troszkę lepszy skład trzeba albo spędzić dziennie mnóstwo czasu na grę albo posiłkować się FP. Nie wiem czy wiesz ale nie każdy ma czas aby grać po 5 godzin dziennie i robić wszystkie zadania więc: jeżeli nie kupi FP to gra słabszymi kartami. Jeżeli gra słabszymi kartami to szanse na wygrane i awanse w div spadają. Oczywiste że czym niższa div tym słabsze nagrody i robią się duże dysproporcje pomiędzy składami co właśnie zmusza graczy do kupowania FP. Dysproporcje oczywiście były w każdej odsłonie ale w tej są największe. Powiedz też szczerze czy gracz z grubym portfelem kupujący FP i grający godzinę dziennie jest na równi graczowi który nie kupuje FP i gra tyle samo ? Zakładamy oczywiście, że poziom ich umiejętności jest taki sam. Czyli w takim wypadku co decyduje o wygranym meczu ? Czy FP to uczciwe rozwiązanie w to grze ? Wszyscy wiemy, że gdzie są duże pieniądze to nie ma mowy o jakiejkolwiek uczciwości. Mam nadzieje, że prędzej czy później ktoś skróci ten hazard. 

Wiadomość 3 z 8 (538 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Hero

@darzad1981 nie mi to oceniać co stało się z tą paczką z hero. EA zapowiadało przed premierą gry że w tej edycji będzie wiele rzeczy dodawanych bo jest to "ostatnia" gra od nich. Co do paczek za 100k = 500 bramek (80+) i 500 asyst (75+), paczka za 50k to 100 bramek finezyjnych, najprościej można to zrobić w Squad Battles na najniższym poziomie i średnio strzelasz 40-50 bramek na mecz, nic trudnego. Nie trzeba dużo grać by mieć dobry skład, ja nie gram za dużo a udało mi się skleić nawet fajny składzik z którego mam fun z gry, 

6666666.png

Bez problemu wbijam sobie w każde FUT Champions 11 zwycięstw, nie trzeba wydawać fp i grać nie wiadomo ile.

Wiadomość 4 z 8 (527 wyświetleń)

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Z drugiej strony patrząc, każdy chce grać topowymi piłkarzami jak najdłużej, więc gdy już ich zdobędziesz na początku gry to cieszysz się grą nimi dłużej. Też nie mam żadnego ale jak patrzę po składach innych to takim dobrym bohaterem, Mbappe czy CR 7 można pykać pare sezonów. O ile faktycznie można ich czasem wylosować… 😂

Wiadomość 5 z 8 (519 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Apprentice
@Avalayya Oczywiście ta rozmowa nie będzie obiektywna, gdyż widać że Twoja osoba jest związana z EA. Podałeś przykład 3 paczek, które można w miarę szybko zdobyć. Na pozostałe trzeba już czasu a i tak nie ma gwarancji, że z tych kilku paczek coś wyleci sensownego. Proszę: tu ktoś ładnie opisał problem o którym pisałem:
https://antyweb.pl/ea-lootboxy-w-fifa-23
Napisz proszę szczerze czy autor nie ma choć "cienia" racji.
Wiadomość 6 z 8 (473 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero
@darzad1981 Nie jestem powiązany z EA, nie pracuję dla nich, udzielam się sporo na forum i dlatego zostałem zaproszony do ich programu ale nie jako pracownik tylko osoba z zewnątrz która ma jakieś pojęcie o grze. Powiedz mi jaki byłby sens tego by za rozegranie dziesięciu spotkań dostać paczkę za 100k? No żaden, rynek leżałby na starcie, zresztą to Ty decydujesz ile będziesz grał w fifę ale nie rób problemu tylko dlatego że ktoś gra więcej i przez to buduje sobie lepszy skład bo otrzymuje więcej paczek, osiąga lepsze rangi w DR czy FC. Gra w żadnym wypadku nie jest p2w, znam wiele osób które nie wydały ani złotówki na fifa pointsy a posiadają genialne składy za kilka milionów. Co do tego artykułu to widać że tekst jest typowo napisany pod manipulację, autor wspomina poprzednie lata że eventy były rozłożone na kilka miesięcy a teraz nawrzucali co się da a zapomina o tym że lada moment startuje World Cup, wielki event który potrwa aż do 4 stycznia, więc musieli wcześniej wydać dość sporo specjalnych kart, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. SBC są drogie? Niektóre tak ale są warte ceny, potm Fede Valverde kosztował ponad 200k od zera ale nie oszukujmy się to jest mega mocna karta która w środku pola króluje i powie to większość graczy, nie stać Cię na niego? Nie ma problemu, możesz zbudować sobie środek w stylu np. Renato Sanchesa za 6k i na przykład Zakarii za 11k ale nie zrobi to takiej różnicy jak Fede, po za tym wiele kart specjalnych kosztuje grosze a są przyjemne w grze, na przykład taki Merino RB czy Lucas Vazquez OOP bądź Traore też z tego eventu. Wypunktowałbym ten artykuł na czynniki pierwsze bo gram od pierwszej edycji futa i widziałem wiele ale szkoda czasu. Nie szukaj na siłę problemu.

Wiadomość 7 z 8 (452 wyświetleń)

★★★★ Apprentice
@Avalayya Piszesz, że nie jest to gra p2w. Poprzednio zadałem proste pytanie na które nie udzieliłeś odpowiedzi. Dla przykładu: Jest dwóch graczy. Każdy z nich posiada podobne umiejętności i spędza podobną ilość czasu w grze. Jeden kupuje sobie FP za kilkaset zł miesięcznie bo ma dużo pieniędzy a drugi nie bo go po prostu nie stać. Który będzie miał większe szanse w grze ? Proszę o szczerą krótką odpowiedź a nie "mącenie" w stylu naszego premiera. Bo jeżeli gra nie jest typem p2w to w jakim celu są FP w tej grze ?
Wiadomość 8 z 8 (326 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA