Jak zadbać o POŁĄCZENIE w grze FIFA - poradnik

autor: EA_Kalina
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Jak zadbać o POŁĄCZENIE w grze FIFA - poradnik

[ Edytowane ]
Community Manager

 

Mamy dla Was zestaw informaci, które pomogą Wam przygotować się do gry online w FIFA.

 


 

Dowiedz się więcej o jakości połączenia i zobacz, jak może wpływać na jakość rozgrywki sieciowej i szybkość reakcji w grze FIFA. 

 

 • Przejrzyj raporty ze swoich meczy, rozegranych w ciągu ostatnich 7 dni. 

Oto, czego możesz się dowiedzieć ze swojej historii meczów: 

 • Data rozegrania meczu
 • Informacje o każdym meczu, w tym również, w którym trybie został rozegrany oraz jaki był status gry
 • Jakość połączenia w każdym meczu
 • Wskaźniki jakości połączenia dla każdego meczu, w tym ping, utrata pakietów i zmienność opóźnienia
 • Twój DUI
 • Twoja platforma
 • Typ sieci, tj. czy łączysz się przewodowo kablem ethernet czy bezprzewodowo
 • Rodzaj używanego połączenia, tj. połączenie dial-up, kabel/DSL, sieć korporacyjna lub komórkowa

DLACZEGO ROZEGRANY MECZ NIE WYŚWIETLA SIĘ W HISTORII?

Istnieje kilka powodów, dla których mecz może nie być widoczny w historii meczów: 

 • Nie był odpowiednim meczem online w grze FIFA.
 • Ustawienie Udostępnij dane użytkowania było wyłączone w grze.
 • Grasz w nieobsługiwanym kraju lub regionie.
 • W niektórych przypadkach dane mogły nie dotrzeć do narzędzia/na stronę. Ponieważ jest to wersja beta, naszym celem jest ograniczenie takich sytuacji.

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZATRZYMANIA WYKORZYSTANIA DANYCH?

Aby przerwać udostępnianie danych, wyłącz opcję Udostępniane użytkowania danych w grze. Ustawienie znajdziesz w sekcji Ustawienia prywatności w Ustawieniach sieciowych.

 

CO OZNACZAJĄ INFORMACJE „UKOŃCZONY” I „NIEUKOŃCZONY” W HISTORII MECZÓW?

 • Ukończony: ten mecz został rozegrany w całości.
 • Nieukończony: ten mecz nie został rozegrany w całości. Skończył się wcześniej, na przykład jeśli gracz opuścił grę lub stracił połączenie z meczem.

Wszelkie dodatkowe objaśnienia dotyczące raportu znajdziesz w naszym przewodniku.

 

 


Monitorowanie stanu połączenia

 

Monitorowanie stanu połączenia w grze FIFA 22 jest domyślnie włączone. Powoduje to wyświetlanie graficznych wskaźników sygnalizujących jakość połączenia.

Otrzymasz również powiadomienia, kiedy gra uzna, że mogą występować problemy z połączeniem mające negatywny wpływ na rozgrywkę.

 

Ikony jakości połączenia (wysokiej wartości ping, utraty pakietów i fluktuacji opóźnienia) w kolorze pomarańczowym i czerwonym.

 

 • Wysoki ping – tę ikonę zobaczysz, kiedy wartość ping osiągnie wysoki poziom.
 • Utrata pakietów – tę ikonę zobaczysz, kiedy wystąpi utrata pakietów mogąca negatywnie wpłynąć na płynność rozgrywki.
 • Fluktuacja opóźnienia – tę ikonę zobaczysz, kiedy w krótkim czasie występuje nagła i znaczna zmiana wartości ping.

Kiedy w trakcie meczu na ekranie pojawi się co najmniej jedna z tych ikon, mogą wystąpić pewne problemy z rozgrywką online wywołane jakością Twojego połączenia.

 

Jeśli któraś ikona jest wyświetlana przez cały mecz, prawdopodobnie któraś z wartości opisujących stan połączenia regularnie przekracza wartość, powyżej której naszym zdaniem trudno jest zapewnić płynność rozgrywki online.

 

Jeśli w trakcie meczu jedna lub kilka ikon będzie pojawiać się i znikać co jakiś czas, prawdopodobnie pewne parametry Twojego połączenia są niestabilne.

 

Dowiedz się więcej o wskaźnikach połączenia.

 


Zgłoś problem z jakością połączenia w meczu online

 

Kiedy skorzystasz z funkcji zgłoszenia meczu, my przeanalizujemy dane związane z jakością połączenia w tym konkretnym spotkaniu i potencjalnie będziemy mogli je wykorzystać do poprawy płynności rozgrywki.

 

JAK ZGŁOSIĆ PROBLEMY Z POŁĄCZENIEM PODCZAS MECZU

 1. Rozpocznij mecz online w grze FIFA 23.
 2. Kiedy wystąpią problemy z jakością połączenia, otwórz menu pauzy.
 3. Naciśnij przycisk odpowiadający zgłoszeniu meczu w związku z jakością połączenia (wyświetlony na dole ekranu).
 4. Zamknij okienko z potwierdzeniem.

JAK ZGŁOSIĆ PROBLEMY Z POŁĄCZENIEM Z EKRANU POMECZOWEGO

 1. Rozpocznij mecz online w grze FIFA 23.
 2. Po zakończeniu meczu naciśnij przycisk odpowiadający zgłoszeniu meczu w związku z jakością połączenia (wyświetlony na dole ekranu).
 3. Zamknij okienko z potwierdzeniem.

KIEDY ZGŁASZAĆ JAKOŚĆ POŁĄCZENIA W MECZACH

Poniżej znajdziesz przykłady najczęstszych problemów:

 • Szybkość reakcji na naciskanie przycisków: jak szybko gra reaguje na polecenia wydawane na kontrolerze. Czasem gracze nazywają to „lagiem/opóźnieniem sterowania”.
 • Utrata danych sterowania: gdy gracz prawidłowo wydaje polecenia piłkarzom na kontrolerze, ale gra na nie nie reaguje. Czasem gracze nazywają to „nieprzyjmowaniem przycisków”.
 • Szybkość gry: kiedy rozgrywka online nie przebiega z oczekiwaną szybkością. Czasem gracze mówią o „grze na łyżwach”, „spowolnieniu gry”, „grze w błocie” lub „ślizganiu się piłkarzy”.
 • Chwilowe zawieszenia: kiedy podczas meczu online obraz zastyga na krótszą lub dłuższą chwilę. Czasem gracze nazywają to „zacinaniem się gry”.

KIEDY NIE POWINNO SIĘ ZGŁASZAĆ PROBLEMÓW Z JAKOŚCIĄ POŁĄCZENIA

Nie zgłaszaj rozegranego spotkania, jeśli:

 • nie jesteś zadowolony z wyniku, ale nie było żadnych problemów z płynnością rozgrywki;
 • wystąpiły problemy z rozgrywką niepowiązane z płynnością rozgrywki online;
 • wystąpił błąd niepowiązany z płynnością rozgrywki online.

 


Rozwiązywanie problemów z połączeniem w FIFA

 

Istnieje wiele aspektów, które mogą wpływać na jakość połączenia sieciowego w danym momencie. warto wykonać poniższe kroki, aby mieć pewność, że połączenie internetowe jest poprawnie zoptymalizowane.

 

- reset routera

 

Spoiler
Wyłącz swój ruter i odłącz go od prądu. Odczekaj mniej więcej minutę, po czym podłącz z powrotem kabel zasilania, włącz urządzenie i spróbuj ponownie nawiązać połączenie.

 

- wykonaj zimny start na PlayStation lub Xbox

 

- sprawdź działanie gry w czasie, kiedy zamiast Wi-Fi korzystasz z połączenia kablem Ethernet

Jeśli nie możesz korzystać z połączenia przewodowego, możesz wybrać połączenie 2,4 GHz i 5 GHz, o ile twój router je obsługuje.

 

Spoiler

Połączenia 2,4 GHz mają większy zasięg, co oznacza, że możesz utrzymywać połączenie z dala od routera. Jednak sieć 2,4 GHz jest zwykle wolniejsza, co może prowadzić do większego pingu. To pasmo jest również wykorzystywane przez wiele innych urządzeń elektronicznych, co oznacza, że jest ono bardziej podatne na zakłócenia i może to prowadzić do niestabilności sieci (utrata pakietów i zmienność opóźnienia).

Pasmo 5 GHz jest zazwyczaj szybsze (niższy ping) i zwykle zapewnia połączenie Wi-Fi, na które mniejszy wpływ mają zakłócenia z innych urządzeń elektronicznych, a co za tym idzie jest bardziej stabilne (mniej utraconych pakietów). Jednak w porównaniu z połączeniem 2,4 GHz ma ono mniejszy zasięg. Jeśli to możliwe, ustaw router jak najbliżej miejsca, w którym grasz.

Używane ustawienie zależy wyłącznie od twojej konfiguracji sieciowej.

 

- zmień swój kanał Wi-Fi

Spoiler

To bardziej zaawansowana zmiana w sieci, dlatego aby uzyskać szczegółowe instrukcje, wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.

Jeśli grasz w miejscu, w którym dostępnych jest wiele połączeń Wi-Fi lub urządzeń elektronicznych, możesz mieć problem z nachodzącymi na siebie kanałami, co może skutkować wolniejszymi prędkościach (wyższym pingiem) i niestabilnością sieci (utrata pakietów i zmienność opóźnienia).

Zmiana kanału Wi-Fi na taki, który nie nakłada się na inne, może zapewnić szybsze (niższy ping) i stabilniejsze (mniej utraconych pakietów) połączenie.

Jeśli korzystasz z pasma 2,4 GHz, wybór niezachodzących na siebie kanałów może być najlepszym rozwiązaniem: kanały 1, 6 i 11. W niektórych przypadkach konieczne może się jednak okazać zastosowanie metody prób i błędów.

- sprawdź oprogramowanie sprzętowe routera

 

Spoiler
Aktualizacje oprogramowania sprzętowego mogą pomóc w rozwiązaniu problemów z routerem i z siecią. Wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.  W zależności od routera może to być zaawansowana technicznie zmiana, więc zachowaj ostrożność.

- Włącz jakość usługi (QoS) na swoim routerze

 

 

Spoiler
To bardziej zaawansowana zmiana w sieci, dlatego aby uzyskać szczegółowe instrukcje, wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.

Na niektórych routerach dostępna jest opcja QoS umożliwiająca ustawienie priorytetów dla określonego ruchu sieciowego. Ustalenie priorytetów ruchu sieciowego w grze FIFA może sprawić, że połączenie będzie szybkie (niższy ping) i niezakłócane przez inny ruch w tym paśmie (mniej utraconych pakietów i mniejsza zmienność opóźnienia).

Jeśli udostępniasz swoją sieć innym osobom lub w tym samym czasie używasz jej do różnych rzeczy, pomoże ci to zapewnić odpowiednią przepustowość dla pakietów danych gry.

- Wypróbuj inny system nazw domenowych (DNS)

 

Spoiler

Twój operator Internetu (ISP) przekłada adresy internetowe ze zrozumiałych dla ludzi (np. help.ea.com) na zrozumiałe dla komputerów (ciąg cyfr) za pomocą czegoś w stylu odwrotnej książki telefonicznej zwanej systemem nazw domenowych.

Jeśli coś jest nie tak z DNS, z którego korzystasz, możesz mieć ogromne problemy z połączeniem internetowym.

Zmiana na inny DNS to techniczna sztuczka, która może pomóc ci, jeśli twój DNS zawodzi.

Oto kilka darmowych opcji, jeśli chcesz dokonać zmiany:

EA nie jest właścicielem i nie prowadzi Google DNS ani Open DNS i nie może w żaden sposób modyfikować ich stron ani używanych przez nie systemów. Użytkownik korzysta z tych stron i ich serwerów DNS na własną odpowiedzialność.

 

- zauważyliśmy też, że część graczy może grać cały mecz bez utraty połączenia, po odblokowaniu portów w ustawieniach routera. 

Spoiler
To bardziej zaawansowana zmiana w sieci, dlatego aby uzyskać szczegółowe instrukcje, wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.

Witryna Port Forward, choć nie jest witryną EA, jest ogólnie dość solidnym miejscem do sprawdzenia i upewnienia się, że masz otwarte odpowiednie porty dla wszystkich gier, w które grasz. Porty dla FIFA 23 znajdziesz tutaj.

Wiecej zaawansowanych kroków znajdziecie na naszej stronie EA Help - link.

 

Rozwiązywanie problemów zawiera opis możliwych działań, które mogą poprawić jakość połączenia. Możemy pomóc w podstawowych problemach i przekazać zalecenia, które pomogą usprawnić połączenie, ale aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze swoim dostawcą usług internetowych (DUI).

  

Kilka rzeczy, z którymi nie możemy pomóc w przypadku utraty połączenia: 

 •       Nie możemy zresetować twojego bilansu wygranych/przegranych ani usunąć jakichkolwiek porażek. 
 •       Nie możemy przyznawać żadnych nagród za mecze przegrane np. z powodu problemów z połączeniem. 
 •       Nie możemy cofnąć żadnych kar za rozłączenie lub zresetować twojego modyfikatora NU. 

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 1 z 1 (11 333 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA