Fifa 23 lagi,opóźnienie i zamuleni zawodnicy

autor: LeslaaV_PL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Fifa 23 lagi,opóźnienie i zamuleni zawodnicy

★★★★ Novice

Witam

Od 5 dni próbuje naprawić problem z wydajnością gry (PC).

Problem pojawia się w trybie ultimate team.

Podczas gry przeciwko innemu graczowi Division/mistrzostwa, w trybie squad battles jest lepiej.

Po wielu meczach zauważyłem wspólną cechę:lagi pojawiają się podczas grania na spersonalizowanym stadionie FUT.

Jest szansa że problem mógł się pojawić jak personalizowałem stadion FUT.

Aktualnie mam ustawiony jakiś malutki z z minimalną ilością zdobień których nie da się zdjąć. Jeśli jestem gospodarzem gra się dobrze.

Poniżej parametry komputera

Intel Core i9-9900K

MSI GeForce RTX 2080 Ti 

HyperX Predator XMP 2x16GB 3600MHz

Samsung 970 Evo M.2 1TB

Dell AW2721D - 240hz 

Ogółem zawodnicy słabo reagują na komendy

-czekanie pół sekundy na podania 

-piłkarze ruszają się na sprincie czy truchcie jak by byli pod wpływem 

Załączam film jak to wygląda, porównując gameplay jak grają inni ludzie bądź zawodowcy widać ze tempo gry jest inne.

Jako weteran gier FPS ewidentnie wyczuwam inputlaga ,ale nvidia pokazuje opóźnię renderowania na poziomie 5-15ms.

https://www.youtube.com/watch?v=84y7iOSY1xg

5 dni próbuje ogarnąć temat także zrobionych ponad 50 poradników i z 120 meczy przy innych ustawieniach.

Poniżej ustawienia gry i nvidi które (jeśli gram na moim stadionie) sprawiają ze nawet da się grać .

Problemu z fps nie mam od 80-200 ,Internet światłowód 1000mb/s.

Jeśli sami macie ten problem sprawdźcie czy na noname stadionie bez zdobień gra się git.

Wiadomość 1 z 27 (1 333 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 23 lagi,opóźnienie i zamuleni zawodnicy

★★★★ Novice

Po kolejnym dniu walki, nareszcie się udało. 

Ogarnąłem co wpływało na to że zawodnicy zamulali i czemu tempo gry było tak nie stabilne.

Aktualnie gierka chodzi płynnie bez opóźnień i lagów dzięki czemu w końcu da się grać

Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=sXpZfGYylck

Wiadomość 2 z 27 (1 272 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★ Guide
@LeslaaV_PL Co było powodem? Stadion?
Wiadomość 3 z 27 (1 256 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Novice

Cześć

Myślałem ze problem rozwiązany bo grałem cały czas divisiony tam było git.

Dziś zagrałem Mistrzostwa FUT  i ecl puchar zawodowców w tych dwóch trybach problem dalej istnieje.

Nie wiem czy to przez stadiony ,ale jak czytałem usunięcie ozdób stadionu i jego zmiana na mniejszy wielu graczom pomogło.

Widzę administracja pełne ręce roboty ma że od 2 dni nie byli w stanie podać możliwe rozwiązanie problemu.

Także dalej sam lecę szukać rozwiązania mojego problemu z grą.

Wiadomość 4 z 27 (1 236 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Guide
@LeslaaV_PL Witam, zobacz ile było juz postów na ten temat. Wszystkie praktycznie kończą się brakiem rozwiązania, albo takimi podpowiedziami jak zmiana stadionu, usunięcie ozdób, czy z zmiana sterowania z adaptacyjnego na klasyczne w ustawieniach sterowania. W lidze weekendowej i tak grasz na stadionie fut
Wiadomość 5 z 27 (1 232 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Novice

Aktualnie sprawdzam czy odświeżanie ekranu wpływa na lagi ,czy fps powinny być zlockowane i jaki powinien być rodzaj v-sync.

Ogólnie po co EA ma naprawiać grę jak we wrześniu wlatuje nowa wersja (szkoda siły roboczej na starą produkcję) Standard smile

Wiadomość 6 z 27 (1 228 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Guide
@LeslaaV_PL Daj zanć jak coś znajdziesz. U mnie nawet na bota mam chwilowe spowolnienia jak dużo się dzieje w polu karnym.Nawet przy prostych zwodach dostają chwilowego laga. To jest gra zręcznościowa, więc wystarczy chwila zwłoki i już po
Wiadomość 7 z 27 (1 224 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Novice

Zdaje się ze naprawiłem. Grzebałem z odświeżaniem ekranu ,ustawieniach grafiki fifiy i ustawieniami 3D w nvidi. 

Skopiowałem też ustawienia gry od kolegi któremu fifa normalnie chodzi (kamera ,ustawienia kontrolera ,dźwięk itp.)

Sprawdziłem na 3 trybach (2 w których mi lagowało):division ,mistrzostwa fut i ecl puchar.

W każdym było git ,dla pewności rozegrałem z 8 meczy.

Załączam oby dwa pliki z ustawieniami które moim zdaniem pomogły.

Ustaw dokładnie tak jak w załączniku i daj znać czy tobie też pomogło.

Wiadomość 8 z 27 (1 214 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Novice

Ogólnie miej wyłączony ogranicznik fps w fifie i w nvidi. Jak i w innych programach typu riva tuner które lockują fps.

Jeszcze ustawiałem i na wyłączonym G-SYNC z wyłączoną synchronizacją pionową i gierka też śmiga.

Ilość HZ w monitorze przy zmianie nie powodowała tego że zawodnicy zamulali.

Wychodzi na to że jak coś blokowało fpsy gierce odwalało.

Wiadomość 9 z 27 (1 205 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
★★★★ Guide

@LeslaaV_PLU mnie niestety nie pomaga. Mam odświeżanie ekranu w laptopie 165hz ( nie mogę zmienić na 60hz) a w grze jeśli nie ograniczę w nvidii max 110 kl/s. Wydaję mi się, że przez tą różnice gra zwalnia. Próbowałem już różnych konfiguracji, nic nie pomaga. Czasem w obronie nie mogę się poruszyć (jak ślimaki), ślizgają się jak na lodzie, gdy przeciwnik kręci piruety jak między pachołkami. Ogólnie Ai nie istnieje, wszędzie za późno, za wolno. Ustawiłem według Twoich wytycznych tak to wygląda, ciężko się gra, czuć zwolnienia

https://www.youtube.com/watch?v=EeucGmFnDTY

Wiadomość 10 z 27 (1 191 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA