Fifa 23 antycheat 117 gra sie nie uruchamia

autor: misiekd24
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa 23 antycheat 117 gra sie nie uruchamia

★★★ Newbie

Witam

kupiłem fife 23 na steam i podczas włączania wyskakuje komunikat z antycheat (117) i gra się nie uruchamia. Próbowałem już wszystkiego co znalazłem w internecie i nadal bez rezultatów

- uruchomiłem komputer w trybie czystego rozruchu

- zainstalowałem grę od nowa

- odinstalowałem antycheat

- ustawiłem w biosie

Jedynie nie mogę odpalic przez aplikacje orgin bo wyskakuje żeby ją zaktualizować do ea app.

Wiadomość 1 z 4 (420 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Fifa 23 antycheat 117 gra sie nie uruchamia

Community Manager

Hej @misiekd24 

Dzięki za Twoje zgłoszenie i wykonane dotychczas kroki. W pliku DxDiag zauważyłem kilka rzeczy, które poprosiłbym abyś sprawdził ponieważ mogą mieć wpływ na uruchomienie gry. 

• Twój system operacyjny zdaje się być niezaktualizowany - (10.0, Build 19044), tutaj znajdziesz instrukcję na stronie Microsoft, która pomoże Ci w aktualizacji systemu. 
  • Sterowniki Twojej zintegrowanej oraz dedykowanej karty graficznej są niezaktualizowane: 
    • Intel(R) HD Graphics 530  Driver Date/Size: 16.06.2017 02:00:00, 63911200 bytes
    • NVIDIA GeForce GTX 1060 Driver Date/Size: 25.07.2016 02:00:00, 17471168 bytes
    • Rekomendowane sterowniki dla Twojego laptopa (GS73VR 6RF) znajdziesz tutaj, natomiast najnowsze sterowniki dla Twojej dedykowanej karty graficznej znajdziesz tutaj, zintegrowanej tutaj.
  • Zauważyłem, że mimo posiadania laptopa MSI posiadasz sterowniki dla laptopa ThinkPad związane z Synaptics Pointing Device. Jeśli do Twojego komputera podłączona jest klawiatura Think Pad i sterownik ten jest Ci niezbędny - zostaw/zaktualizuj go. W przeciwnym przypadku usuń z komputera pozostałości z tym związane. 
  • Twój komputer jest wyposażony w dwa dyski - SSD oraz HDD, sprawdź proszę czy problem z uruchomieniem gry (po aktualizacji systemu, sterowników etc), będzie pojawiał się nadal po zainstalowaniu gry na dysku SSD.
  • Z racji posiadania laptopa MSI, istnieje możliwość, że na Twoim komputerze zainstalowana jest aplikacja Killer Network. Jeśli tak - na czas uruchomienia gry wyłącz ją. 
  • Ostatecznie w pliku DxDiag zauważyłem poniższe błędy:

Podpis problemu:
P1: SWVisualize.BoostService.exe
P2: 31.1.0.106
P3: 63bf49e8
P4: KERNELBASE.dll

Podpis problemu:
P1: sldworks.exe
P3: 63bf3d1f
P4: clr.dll

Z racji błędów z biblioteką KERNELBASE.dll sugerowałbym, abyś sprawdził spójność systemu za pomocą kontrolera plików systemowych:

Naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler ...

Z racji tego, że biblioteka clr.dll powiązana jest ze środowiskiem .NET sugerowałbym, abyś ponownie zainstalował aktualizacje NET Framework:

https://dotnet.microsoft.com/en-us/download/dotnet-framework

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (396 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Community Manager

Hej @misiekd24 

Dzięki za Twoje zgłoszenie i wykonane dotychczas kroki. W pliku DxDiag zauważyłem kilka rzeczy, które poprosiłbym abyś sprawdził ponieważ mogą mieć wpływ na uruchomienie gry. 

• Twój system operacyjny zdaje się być niezaktualizowany - (10.0, Build 19044), tutaj znajdziesz instrukcję na stronie Microsoft, która pomoże Ci w aktualizacji systemu. 
  • Sterowniki Twojej zintegrowanej oraz dedykowanej karty graficznej są niezaktualizowane: 
    • Intel(R) HD Graphics 530  Driver Date/Size: 16.06.2017 02:00:00, 63911200 bytes
    • NVIDIA GeForce GTX 1060 Driver Date/Size: 25.07.2016 02:00:00, 17471168 bytes
    • Rekomendowane sterowniki dla Twojego laptopa (GS73VR 6RF) znajdziesz tutaj, natomiast najnowsze sterowniki dla Twojej dedykowanej karty graficznej znajdziesz tutaj, zintegrowanej tutaj.
  • Zauważyłem, że mimo posiadania laptopa MSI posiadasz sterowniki dla laptopa ThinkPad związane z Synaptics Pointing Device. Jeśli do Twojego komputera podłączona jest klawiatura Think Pad i sterownik ten jest Ci niezbędny - zostaw/zaktualizuj go. W przeciwnym przypadku usuń z komputera pozostałości z tym związane. 
  • Twój komputer jest wyposażony w dwa dyski - SSD oraz HDD, sprawdź proszę czy problem z uruchomieniem gry (po aktualizacji systemu, sterowników etc), będzie pojawiał się nadal po zainstalowaniu gry na dysku SSD.
  • Z racji posiadania laptopa MSI, istnieje możliwość, że na Twoim komputerze zainstalowana jest aplikacja Killer Network. Jeśli tak - na czas uruchomienia gry wyłącz ją. 
  • Ostatecznie w pliku DxDiag zauważyłem poniższe błędy:

Podpis problemu:
P1: SWVisualize.BoostService.exe
P3: 63bf49e8
P4: KERNELBASE.dll

Podpis problemu:
P1: sldworks.exe
P3: 63bf3d1f
P4: clr.dll

Z racji błędów z biblioteką KERNELBASE.dll sugerowałbym, abyś sprawdził spójność systemu za pomocą kontrolera plików systemowych:

Naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler ...

Z racji tego, że biblioteka clr.dll powiązana jest ze środowiskiem .NET sugerowałbym, abyś ponownie zainstalował aktualizacje NET Framework:

https://dotnet.microsoft.com/en-us/download/dotnet-framework

Wiadomość 2 z 4 (397 wyświetleń)

Community Manager

Hej @misiekd24

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem dzięki wskazówkom od @EA_Kuba.

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 3 z 4 (308 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Newbie
@EA_Kalina przepraszam że tak późno ale tak udalo sie rozwiązać problem
Wiadomość 4 z 4 (112 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA