FIFA 23 - Windows 10 secure boot i tpm 2.0?

autor: PiotrBie85
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

FIFA 23 - Windows 10 secure boot i tpm 2.0?

★ Novice

Mam następujące pytanie: czy by uruchomić FIFĘ 23 na Windows 10 trzeba posiadać secure boot i tpm 2.0?

W tej sprawie korespondowałem z pomocą EA ale niestety nie umieli mi udzielić informacji :P

Ograniczyli się tylko do mail-i typu "kopiuj-wklej" w których prosili o dane sprzętu itp.

Jak zwróciłem uwagę, że chodzi mi tylko o informację dotyczącą wymagań FIFY 23, podziękowali za rozmowę i stwierdzili że mogli mi pomogli :D :D Large smile i polecali się na przyszłość ;P

Wiadomość 1 z 6 (604 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 - Windows 10 secure boot i tpm 2.0?

Community Manager

Hej @PiotrBie85  Tryb bezpiecznego rozruchu należy włączyć jeśli korzysta się z Windows 11 aby zagrać w FIFA 23. W przypadku takiej konieczności w czasie uruchamiania gry pojawi się stosowny komunikat informujący o tym. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w tym artykule na naszej stronie. 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 2 z 6 (591 wyświetleń)

★ Novice

Nie pytam o Windows 11. 

Korzystam z Windows 10 i poproszę o jednoznaczną odpowiedź na pytanie dotyczącą tego systemu. 

W przypadku korzystania z Windows 10 nie potrzebuje mieć włączonego bezpiecznego rozruchu tj. secure boot by uruchomić FIFE 23 ?

Wiadomość 3 z 6 (586 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★ Novice

No i cisza w sprawie Windows 10.

Znów EA nabiera wody w usta Wink

A ponieważ czytałem różne wpisy na temat problemów z odpaleniem FIFY 23 pod Windows 10, to nie zamierzam kupować "kota w worku"

Pozdrawiam

Wink

Wiadomość 4 z 6 (559 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

@PiotrBie85 Jeśli korzystasz z systemu Windows 11, do gry w FIFA 23 wymagane jest włączenie funkcji Bezpiecznego rozruchu, natomiast w przypadku Windows 10 nie możemy zagwarantować, że może być on wyłączony. W takim przypadku możesz przetestować, czy gra FIFA 23 pójdzie na Twoim PC, pobierając ją w ramach EA Play. Jeśli zdecydujesz się na zakup gry bezpośrednio w sklepie EA warto także wspomnieć o opcji Pełna satysfakcja lub zwrot pieniędzy.

Co to jest gwarancja zadowolenia z gry?

Gdy uruchamiasz grę po raz pierwszy, oczekujesz wspaniałych przeżyć. My też chcemy, żeby tak było. Chociaż nie możemy zagwarantować, że nigdy nie natrafisz na żadną usterkę, dołożymy wszelkich starań, żeby Ci zadośćuczynić, kiedy coś będzie poważnie nie w porządku.

Dlatego nazywamy to gwarancją zadowolenia z gry: każdy niezadowolony ze swojego zakupu może go zwrócić.

O zwrot możesz wystąpić:

• w ciągu 24 godzin od pierwszego uruchomienia gry,
  • w ciągu czternastu dni od zakupienia gry (jeśli nie została jeszcze uruchomiona),
  • W ciągu czternastu dni od daty premiery w przypadku gier kupionych w przedsprzedaży (jeśli gra nie została uruchomiona).

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 5 z 6 (548 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
★ Novice

Co oznacza stwierdzenie, że nie możecie zagwarantować że gra uruchomi się bez bezpiecznego rozruchu? Z czego to wynika? Jak możecie oferować produkt co do którego nie dajecie pewności czy będzie działał? 🤣🤣🤣

Mam starszy komputer z windows 10 i bez opcji bezpiecznego rozruchu więc odpowiedz na zadane pytanie jest kluczowa. Nie będę robić kopii zapasowej dysku, tworzyć na nowo partycji w formacie gpt i uruchamiać bezpiecznego rozruchu dla jednej gry 🤪

Jako że oferujecie grę do sprzedaży powinniście wiedzieć jakie są wymagania, co jest potrzebne a co nie. Chyba że sprzedajecie "kota w worku"? 😮

Dla mnie taka odpowiedź jest kuriozalna i niedopuszczalna, świadczy o braku wiedzy na temat własnego produktu, który w takiej formie i sposobie sprzedaży powinien być zakazany.

Wobec powyższego powinienem napisać, że nie mogę zagwarantować, że kupię grę ale będę bardziej precyzyjny i napisze, że nie kupuje w ciemno.

Pozdrawiam 

Wiadomość 6 z 6 (544 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA