Dot.: na

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★ Newbie

Na koncie Origin miałam zakupioną grę Dragon Age II w wersji podstawowej. Nie używałam dawno konta, a dziś wchodząc okazuje się, że jest zamiast tego EA App, która tą grę z mojej biblioteki usunęła i żąda ponad 100zł za ponowny zakup?! Jak to działa. Wolałabym odzyskać już zakupioną zawartość niż... szukać innych rozwiązań. Tak samo nie ma gry MySims.

Wiadomość 1 z 3 (909 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie
Community Manager

Hej @Nataliakaka21 

Wszystkie twoje gry, DLC i inna zawartość powinny być gotowe do uruchomienia w EA app, pod warunkiem, że logujesz się za pomocą tych samych danych jak do Origin. Jeśli uważasz, że w EA app czegoś brakuje, skontaktuj się z nami bezpośrednio, abyśmy mogli rozwiązać ten problem.

 

Jak skontaktować się z doradcą EA? - Answer HQ 

  

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (898 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi
Community Manager

Hej @Nataliakaka21 

Wszystkie twoje gry, DLC i inna zawartość powinny być gotowe do uruchomienia w EA app, pod warunkiem, że logujesz się za pomocą tych samych danych jak do Origin. Jeśli uważasz, że w EA app czegoś brakuje, skontaktuj się z nami bezpośrednio, abyśmy mogli rozwiązać ten problem.

 

Jak skontaktować się z doradcą EA? - Answer HQ 

  

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 3 (899 wyświetleń)
Community Manager

Oznaczę odpowiedź @EA_Kalina jako rozwiązanie. 

Wiadomość 3 z 3 (884 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem