Dragon Age: Początek - DLC nie działa

autor: morxenn
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dragon Age: Początek - DLC nie działa

★★★ Newbie

Wczoraj kupiłem na Originie zestaw DLC do Dragon Age Początek. Wszystkiego się pobrało, w bibliotece niby widnieje że wszystko jest zainstalowane, a w samej grze dodatków nie ma. Ani w menu głównym w dodatkowej zawartości, ani podzczas rozgrywki. Usunąłem i zainstalowalem wszystko od nowa ale to nic nie dało. Nie mam pojęcia czy robię coś źle czy czegoś po prostu nie robie. Bardzo proszę o pomoc Frown

Wiadomość 1 z 8 (3 282 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

Community Manager

Hej @morxenn @bagheera1986 

 

Znalazłem na angielskim forum rozwiązanie podobnego problemu - tutaj

 

W przypadku tego użytkownika pomogło (po ponownej - czystej instalacji gry) uruchomienie SetupAddins.exe oraz Touchup.exe, które znajdują się w folderze instalacji gry (dla Origin domyślnie "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Dragon Age\"). 

 

Po uruchomieniu powyższych użytkownik wspomniał o przeszukaniu zawartości folderów (...)Dragon Age\addins\, gdzie w każdym z nich odszukał folder "_Installer" i w każdym z nich uruchomił "Touchup.exe". 

 

Po tym zabiegu wszystkie DLC pojawiły się w grze Standard smile 

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 8 (3 213 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

★ Novice

Witam.
Grę zakupiłam w 2014r w wersji Ultimate poprzez platformę Steam. Nie miałam z nią problemów, wszystko grało i buczało aż do wczoraj, gdy po ponownej instalacji brak jest jakichkolwiek dodatków z grą związanych. Próbowałam zarówno poprzez platformę Steam jak i Origin. I nic. Tylko sama podstawa.

 

Podłączam się do powyższej prośby o pomoc.

Wiadomość 2 z 8 (3 224 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

Community Manager

Hej @morxenn @bagheera1986 

 

Znalazłem na angielskim forum rozwiązanie podobnego problemu - tutaj

 

W przypadku tego użytkownika pomogło (po ponownej - czystej instalacji gry) uruchomienie SetupAddins.exe oraz Touchup.exe, które znajdują się w folderze instalacji gry (dla Origin domyślnie "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Dragon Age\"). 

 

Po uruchomieniu powyższych użytkownik wspomniał o przeszukaniu zawartości folderów (...)Dragon Age\addins\, gdzie w każdym z nich odszukał folder "_Installer" i w każdym z nich uruchomił "Touchup.exe". 

 

Po tym zabiegu wszystkie DLC pojawiły się w grze Standard smile 

Wiadomość 3 z 8 (3 214 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

★ Novice
@EA_Kuba
Bardzo dziękuję Ci za podpowiedź. Przyznam, że szlag mnie trafiał już i prawdę powiedziawszy przeklikałam wszystkie pliki .exe związane z grą. Poddawszy się (bo nic to nie pomogło) zainstalowałam po prostu dodatek pobrany osobno z Internetu (nie poprzez Origin). Zagrałam w "Polowanie na czarownicę", zdobyłam te osiągnięcia związane z dodatkiem i... odblokowały mi się pozostałe dodatki takie jak "Przebudzenie", "Golemy z Amgarraku" czy te pakiety świąteczne/bonusy :o Wiem, dziwnie to brzmi, prawdopodobnie to zbieg okoliczności, ale śmiesznie wyszło XD
Ale i tak bardzo dziękuję za podesłanie podpowiedzi, dobrze nie być 'olewanym' Standard smile
Wiadomość 4 z 8 (3 206 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

★ Novice

Ponieważ mój problem jest podobny, postanowiłem napisać tutaj i nie zakładać nowego wątku.
Po kilku latach przerwy postanowiłem wrócić do serii DA. Posiadam grę w wersji Origin ze wszystkimi dodatkami fabularnymi. Niestety po zainstalowaniu okazało się, że kilku z nich nie mogę uruchomić, pomimo, że są widoczne w zakładce "Zawartość zainstalowana" z menu "Zawartość do pobrania" oraz w menu "Inne kampanie". Problem dotyczy trzech dodatków: Polowanie na czarownicę, Pieśń Leliany oraz Golemy Amgarraku. Przy próbie uruchomienia tych dodatków wyskakuje okienko informujące o braku modułu, odpowiednio: "DAO_PRC_STR", "DAO_PRC_LEL" oraz "DAO_PRC_GIB". Pozostałe dodatki, czyli Przebudzenie i Kroniki Mrocznych pomiotów uruchamiają się normalnie.
Próbowałem rozwiązać problem przeinstalowując grę a także metodą zaproponowaną tutaj. Nic jednak nie pomogło

Wiadomość 5 z 8 (3 155 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

★★ Guide
@Sachiel_79 Dość dawno nie grałem w Początek ale z tego co pamiętam to te trzy dodatki nigdy nie zostały spolszczone przynajmniej jeżeli chodzi o oficjalne spolszczenie bo było fanowskie z samymi napisami i angielskim dubbingiem po jego zainstalowaniu dodatki uruchamiały się bez problemu
Wiadomość 6 z 8 (3 099 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

[ Edytowane ]
★ Novice

@Extreme996PL Zgadza się. Dodatki są tylko w wersji oryginalnej. Jak kilka lat temu przechodziłem grę to nie miałem żadnych problemów z ich uruchomieniem. Teraz jednakże przy próbie uruchomienia każdego z nich wyskakuje mi okno z informacją o braku odpowiedniego modułu. Instalacja nieoficjalnego spolszczenia w niczym nie pomogła

Wiadomość 7 z 8 (3 088 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon Age: Początek - DLC nie działa

★★ Guide
@Sachiel_79 w instalatorach spolszczeń wybierz Origin games\Dragon Age\addins i usuń wszystko z Documents\BioWare\Dragon Age\AddIns chyba że masz jakieś mody które instaluje się do tej lokalizacji
Wiadomość 8 z 8 (2 543 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem