Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

autor: wowex789
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

★★ Novice

Cześć, nabyłem wersję ultimate DA2 na steamie, bo wyprzedaż. Gra się zainstalowała, powiązała z kontem origin, co prawda utworzyłem nowe przez przypadek, ale to szczegół. Uruchomienie też idzie bez problemu, pogralem chwilę, po czym zorientowałem się, że nie mam dostępu do żadnych elementów DLC.

 

 

 

W zawartości do pobrania przy wszystkich dodatkach widnieje napis brak dostępu. 

 

 

 

Podczas próby zalogowania się na konto w grze, dostaje komunikat o tym, że nie mogę połączyć się z serwerami dragon agei mam spróbować ponownie. 

 

 

 

Reinstalacja, czyszczenie danych lokalnych, wyjątki w firewallu, zatrzymywanie antywirusa, Ręczna próba aktywacji poprzez zmianę wartości w pliku, zmiana sieci, wszystko na nic.

 

Będę wdzięczny za kolejne tropy i pomysły. 

Wiadomość 1 z 7 (1 674 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

★★ Novice

Dziękuje za wszelkie pomysły @EA_Kalina 

 

DLC pobrane i poprawnie zainstalowane, origin je widzi.
Z abonamentem w EA_App nie kombinowałem.
Dane logowania właściwe, hasło w porządku.

 

W dalszym ciągu, brakowało postępów

 

ALE!

 

Na równoległym wątku na steam udało znaleźć się rozwiązanie, które pomogło kilku osobom, w tym i mnie! :D

 

Trochę pokrętne bo trzeba "zadzwonić z budki telefonicznej i wpiąć się w kabel", już mówię o co chodzi.

 

Pierwsza sprawa, potrzebne jest Dragon Age Origin (na szczęście jestem w posiadaniu).

Odpalamy DAO i tam logujemy się do konta Origin, gra bezproblemowo łączy się z serwerami Dragon Age.

Minimalizujemy grę i równolegle odpalamy DA2. Teraz kiedy połączenie z serwerami jest już nawiązane i utrzymywane przez DAO, logowanie w dwójce przechodzi bezproblemowo i aktywuje wszystkie DLC.

 

Jeżeli coś jest dziwne ale działa... Standard smile

 

A tutaj link do wątku: https://steamcommunity.com/app/1238040/discussions/0/3415433633272842157/

 

Wygląda na to że jest jakiś robal w infrastrukturze sieciowej 2 który przy jakiejś kombinacji ?sprzętowej/softwarowej? uniemożliwia połączenie z serwerem czy coś w tym stylu.

 

W każdym razie, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomysły do wykorzystania. 

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 7 (1 567 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

Community Manager

Witaj @wowex789 ,

Widzę, że wykonałeś ze swojej sporo kroków technicznych. Sprawdź proszę dodatkowo jak wygląda pobieranie dodatków do klasycznych gier EA. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

 

Mam nadzieję, że to pomoże. Daj znać!

Kalina

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 7 (1 648 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

[ Edytowane ]
★★ Novice

Niestety, zero postępów Frown

Jak widać na ss nawet nie wykrywa żeby gra była zainstalowana.

W załączniku również błąd przy próbie logowania w grze.

Podejrzewam, że udane zalogowanie w grze, rozwiązałoby wszystkie problemy... 

 

Wiadomość 3 z 7 (1 638 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

Community Manager

Witaj @wowex789 ,

 

Dzięki za nowe informacje. Proszę upewnij się, że DLC zostały pobrane i zainstalowane. W Origin kliknij prawym przyciskiem myszy na grze i wybierz Pokaż dane gry> Dodatkowa zawartość. Sprawdź także czy uzyskasz dostęp do DLC z poziomu EA App.

W sprawie logowania, upewnij się czy podajesz adres email konta Origin, do którego gra została przypisana. Proszę spróbuj dodatkowo zmienić hasło do swojego konta Origin, tak by nie zawierało znaków specjalnych jak np. "#".

 

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 4 z 7 (1 592 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

★★ Novice

Dziękuje za wszelkie pomysły @EA_Kalina 

 

DLC pobrane i poprawnie zainstalowane, origin je widzi.
Z abonamentem w EA_App nie kombinowałem.
Dane logowania właściwe, hasło w porządku.

 

W dalszym ciągu, brakowało postępów

 

ALE!

 

Na równoległym wątku na steam udało znaleźć się rozwiązanie, które pomogło kilku osobom, w tym i mnie! :D

 

Trochę pokrętne bo trzeba "zadzwonić z budki telefonicznej i wpiąć się w kabel", już mówię o co chodzi.

 

Pierwsza sprawa, potrzebne jest Dragon Age Origin (na szczęście jestem w posiadaniu).

Odpalamy DAO i tam logujemy się do konta Origin, gra bezproblemowo łączy się z serwerami Dragon Age.

Minimalizujemy grę i równolegle odpalamy DA2. Teraz kiedy połączenie z serwerami jest już nawiązane i utrzymywane przez DAO, logowanie w dwójce przechodzi bezproblemowo i aktywuje wszystkie DLC.

 

Jeżeli coś jest dziwne ale działa... Standard smile

 

A tutaj link do wątku: https://steamcommunity.com/app/1238040/discussions/0/3415433633272842157/

 

Wygląda na to że jest jakiś robal w infrastrukturze sieciowej 2 który przy jakiejś kombinacji ?sprzętowej/softwarowej? uniemożliwia połączenie z serwerem czy coś w tym stylu.

 

W każdym razie, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomysły do wykorzystania. 

Wiadomość 5 z 7 (1 568 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

Community Manager

Hej @wowex789 ,

 

Świetnie, że Ci się udało. Super, że podzieliłeś się z nam swoim rozwiązaniem. Dzięki Tobie inni gracze na tym skorzystają.

 

Wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 6 z 7 (1 558 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age 2 Ultimate, Steam, DLC

Community Manager

Dzięki za podzielenie się z nami rozwiązaniem @wowex789 Standard smile 

Wiadomość 7 z 7 (1 550 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem