Dragon AGE 2 się nie uruchamia

autor: Maczo_Killer_Pl
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dragon AGE 2 się nie uruchamia

★★ Novice

Witam. Kupiłem na Originie Dragon Age 2 z dodatkami. Wszystko sie pobralo zainstalowało i tu pojawia się problem. Gra wogóle nie działa. Pojawia się  czarny ekran i po chwili wywala błąd " PROGRAM DRAGON AGE 2 PRZESTAŁ DZIAŁAĆ ". Próbowałem już naprawiać grę oraz reinstal i nic to nie dało. Proszę o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.

Wiadomość 1 z 7 (2 365 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon AGE 2 się nie uruchamia

Community Manager

Hej @Maczo_Killer_Pl

 

Jeśli pojawia Ci się wspomniany komunikat informacja na temat jego przyczyny może znaleźć się w pliku DxDiag

 

Zazwyczaj problem można rozwiązać instalując najnowsze sterowniki do karty graficznej Standard smile 

Wiadomość 2 z 7 (2 336 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon AGE 2 się nie uruchamia

★★★★★ Newbie

Witam,

 

U mnie DA2 też się nie uruchamia.

Tylko w moim przypadku nie pojawia się żaden komunikat.

Gra jest pobrana i uruchamiana przez Origin.

Po kliknięciu "Graj"  przez chwilę widać ekran wczytywania, który znika i nic więcej się nie dzieje.

Używam Windows 10 i DirectX 11.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Wiadomość 3 z 7 (1 708 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon AGE 2 się nie uruchamia

Community Manager

Hej @Perlowski 

 

Upewnij się, że gra jak i program Origin nie jest blokowany przez inny program działający na Twoim komputerze, a następnie uruchom grę według instrukcji poniżej: 

 

Spoiler

 1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)

2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Wiadomość 4 z 7 (1 698 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon AGE 2 się nie uruchamia

★★ Novice

Witam, skorzystałam z tego wpisu, gdyż mam ten sam problem, po odpaleniu gry (niby się zaczyna wczytywać) wyrzuca mnie z powrotem do Origina i nie uruchamia gry, jednak w moim przypadku podane instrukcje niestety nie pomogły. Czy jest jeszcze jakaś możliwość, uruchomienia gry?!

Wiadomość 5 z 7 (1 649 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dragon AGE 2 się nie uruchamia

★★★ Newbie

Siemanko

Widzę, że minęło już sporo czasu od ostatniego posta ale mimo tego może komuś pomogę. Polecam wyszukać grę na dysku a następnie wejść w folder bin_ship, tam znajduje się aplikacja do uruchomienia panelu opcji w grze, polecam zmienić opcje pracy z Directx11 na Directx9. Miłego grania jeśli pomogłem Standard smile

Wiadomość 6 z 7 (1 108 wyświetleń)

Dot.: Dragon AGE 2 się nie uruchamia

Community Manager

Hej @KilleriX_PL 

 

Dzięki za podzielenie się z nami rozwiązaniem Standard smile 

Wiadomość 7 z 7 (1 094 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem