Dot.: DA:I nie uruchamia się

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

DA:I nie uruchamia się

[ Edytowane ]
★★ Novice

Cześć!
Jak w temacie, mam problem z tym, że gra nie chce się uruchomić. Korzystam z Windowsa 10, a grę posiadam zarówno w ea app, jak i na steamie (najpierw był problem z tą ze steama, więc ją odinstalowałem i zainstalowałem tę z ea app, dalej nic)
Sterowniki i system aktualne, w programie Avast dodany wyjątek + próbowałem odpalić z wyłączonym antywirusem, clean boot nie pomaga, odpalanie z wyłączoną optymalizacją pełnego ekranu + w zgodności z windows 7 + z uprawnieniami administratora też nic nie daje. Czy tutaj da się jeszcze cokolwiek zrobić?

Próbowałem nawet odinstalowania samego Avasta, ale nawet wtedy gra się po prostu nie włącza, a w samym EA App wyskakuje błąd że nie można uruchomić gry (załączony screen)

 

Dodam, że na starszym komputerze (jeszcze z systemem windows 7) gra się bez problemu włącza, ale granie na tamtym gruchocie to żadna przyjemność bo ledwo ciągnie graficznie ://

Wiadomość 1 z 4 (1 135 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: DA:I nie uruchamia się

★★ Novice

Dobra, udało mi się dojść do rozwiązania:
1. odinstalowałem ea app, a w to miejsce zainstalowałem origina z dawno zakitranego installera
2. origin włączony w trybie zgodności z windows 7 + uprawnieniami administratora
3. samą w sobie grę zainstalowałem ze steama
4. wyłączyłem całkowicie Avasta (w Windowsie 10 jak wyszuka się "dodaj lub usuń programy" to po lewej stronie trzeba przejść w "autostart" i wyłączyć Avast, wtedy zrestartować komputer)
5. Pobrałem Frosty Mod Manager i odpaliłem z uprawnieniami administratora
6. Gra śmiga jak marzenie uruchamiana przez frosty, jeśli origin i steam już działają w tle

 

Miejmy nadzieję, że problemy z DA:I zostaną szybko rozwiązane w tym nowym ea app, bo tego typu ciągnące się problemy zniechęcają do serii Confused

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (1 058 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: DA:I nie uruchamia się

★★ Novice

Dobra, udało mi się dojść do rozwiązania:
1. odinstalowałem ea app, a w to miejsce zainstalowałem origina z dawno zakitranego installera
2. origin włączony w trybie zgodności z windows 7 + uprawnieniami administratora
3. samą w sobie grę zainstalowałem ze steama
4. wyłączyłem całkowicie Avasta (w Windowsie 10 jak wyszuka się "dodaj lub usuń programy" to po lewej stronie trzeba przejść w "autostart" i wyłączyć Avast, wtedy zrestartować komputer)
5. Pobrałem Frosty Mod Manager i odpaliłem z uprawnieniami administratora
6. Gra śmiga jak marzenie uruchamiana przez frosty, jeśli origin i steam już działają w tle

 

Miejmy nadzieję, że problemy z DA:I zostaną szybko rozwiązane w tym nowym ea app, bo tego typu ciągnące się problemy zniechęcają do serii Confused

Wiadomość 2 z 4 (1 059 wyświetleń)
Highlighted

Dot.: DA:I nie uruchamia się

Community Manager

Hej @jpiask2 

 

Dzięki za podzielenie się z nami rozwiązaniem. 

Wiadomość 3 z 4 (1 044 wyświetleń)

Dot.: DA:I nie uruchamia się

Community Manager

@jpiask2  dzięki za Twoje wskazówki +XP

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 4 z 4 (1 036 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem