Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problemy ze sterowaniem PS4

★★ Novice

Witam, mam od jakiegoś czasu problem ze sterowaniem w fifie 19. Mój pad robi co chce chce biec do góry on biegnie w dół, chce w prawo on na skos, nie mogę grać wgl w obronie bo nie mam kontroli na zawodnikami, dzwoniłem na infolinię i zrobiłem wszystko co każą lecz nie pomogło, pad też nie jest zepsuty bo próbowałem grać drugim ale jest tak samo, dzieje mi się tak w całym UltimateTeam. Poza tym mam wieczne lagi przez które nic nie da się zrobić a nie jest to wina internetu bo jest podłączony przed kabel. Internet 80mb/s. Proszę o pomoc 

Wiadomość 1 z 7 (1 617 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

Community Manager (retired)

@Shidavv Witaj!

 

Czy mógłbyś odpowiedzieć na poniższe pytania:

 

  • Czy problem dzieje się tylko w Online czy również w grze z AI (szybki mecz itp.)?
  • Od kiedy problem wystąpił i czy była to jakaś aktualizacja gry czy systemu Playstation?
  • Czy np. na drugim koncie PSN, też ten problem występuje?
  • Czy próbowałeś zalogować się na innej konsoli z użyciem Twojego pada? Jeśli tak czy na innym padzie na drugiej konsoli ten problem występował?

Jeśli na innej konsoli będzie ten sam problem, problem najpewniej jest z plikami zapisanymi w chmurze dlatego sprawdź jeszcze poniższe kroki:

 

Spoiler

PS4

 

WYŁĄCZCIE  HDCP NA KONSOLI - instrukcja

 

ODINSTALUJCIE GRĘ - instrukcja

 

USUNIĘCIE PLIKÓW ZAPISU

 

Dodatkowo możecie spróbować usunąć pliki zapisu gry z waszego profilu po czym odłączcie konsole od zasilania na 1 min.

 

Uwaga: Zapisy kariery/pro club i drogi do sławy mogą zostać utracone (jeśli były dostępne)!

 

311231.PNG

 

ODBUDOWA BAZY DANYCH KONSOLI W TRYBIE SAFE MODE instrukcja  - na własną odpowiedzialność!

 

 Dodatkowe kroki na problemy z kontrolerem, znajdziesz na oficjalnej stronie Sony.

Wiadomość 2 z 7 (1 607 wyświetleń)

Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

[ Edytowane ]
★★ Novice

1. Problem dzieje się w meczach online, każdym meczu w Ultimate Team.

2. Od około miesiąca tak jest, nie było w tym czasie żadnej aktualizacji konsoli, nie przypominam sobie czy była w grze.

3. Utworzyłem nowego użytkownika ale nie ma zmian w grze dzieje się to samo. 

4. Tak, używałem pada na innej konsoli i nie ma z nim problemów. W innych grach na mojej konsoli też nie ma problemu.

 

Resetowalem dodatkowo pada przyciskiem znajdującym się pod L2. Usunąłem całą grę i pliki już wcześniej nie pomogło. Żaden problem nie znikł. Dodatkowo zainstalowałem specjalnie Fife 18 żeby zobaczyć czy jest ten problem ale nie ma. 

Wiadomość 3 z 7 (1 557 wyświetleń)

Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

Community Manager (retired)

@Shidavv 

 

Studio obecnie pracuję nad problemem, który występuje na PC. Na konsolach owy problem nie występuje (brak raportów). W Twoim przypadku jeśli występują tzw. lagi, podłożem tego problemu, może być same połączenie (opóźnienia, utraty pakietów itp.). Zalecam podłączenie konsoli pod inne łącze internetowe (np.mobilny hotspot) i przetestowanie. Pomocne kroki znajdziesz na naszej stronie pomocy

Wiadomość 4 z 7 (1 497 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

★★ Novice

Konsola była podłączona pod różne łącza internetowa. Natomiast moje pytanie brzmi w jaki sposób zmiana łącza pomoże mi w tym że kieruje moje zawodnika analogiem w dół a on biegnie do góry lub każe mu biec do piłki a on ucieka w drugą stronę, nie zmienia mi zawodników tak jak ja chcę. Nie mogę grać bo strzały oddawane przez napastników lecą w większości w trybuny. Myślę że takie sytuacje nie są spowodowane łączem. Pozdrawiam 

Wiadomość 5 z 7 (1 490 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

Community Manager (retired)

@Shidavv 

 

Jak już wspomniałem, nie mieliśmy tego typu zgłoszonych raportów. Dlatego radzę wykonanie ostatniego testu. Na innej konsoli z Twoim padem/padami, zaloguj się swoim kontem PSN i spróbuj zagrać mecz online, aby odtworzyć problem.Jeśli nie wystąpi na innym urządzeniu, problem leży po stronie Twojej konsoli, gdyż w przeciwnym razie, mielibyśmy więcej zgłoszeń tego typu odnośnie platformy PS4.

 

Podsumowując: jeśli np. u Twojego znajomego, na jego urządzeniu problem nie występuje (kod gry jest taki sam dla wszystkich), musisz szukać przyczyny lokalnie u siebie.

Wiadomość 6 z 7 (1 467 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problemy ze sterowaniem PS4

★★★★ Novice
U mnie ten sam problem ps4.
Wiadomość 7 z 7 (1 228 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA