Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

autor: bujakowski
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★ Newbie

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego gdy chcę grać w division rivals to za każdym razem wybiera mi przeciwnika którego skład jest najlepszy na świecie? Mam skład za ok.10k i niech ktoś mi powie co ja mogę mu zrobić, jeżeli cały czas on kontroluje piłkę, oddaje strzały, wszystko broni, jest po prostu nie do przejścia. Dlaczego przez ten cały czas odkąd istnieje FUT jeszcze twórcy tej gry nie wymyślili tego aby dobierało mi rywali ze zbliżoną wartością składu??? Przez takie coś non-stop przegrywam. Tylko 2 razy dobrało mi przeciwnika o podobnym składzie, tak to tylko jakieś składy z kartami o których nawet nie miałem pojęcia że istnieją. Kiedy to naprawicie ????????

Wiadomość 1 z 8 (11 524 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★ Apprentice

Grono ludzi do swojego składu ładuje brązowych zawodników na rezerwe... Obniża overall drużyny... Np z 87 na 83 by mieć  lepsze wyniki...
Dobieranie zawodników powinno być na zasadzie do jakiej dywizji należysz to takich przeciwników powinno dobierać...

Wiadomość 2 z 8 (11 467 wyświetleń)

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★ Newbie

To pograć w SB proponuje tam masz możliwość wyboru poziomu np. amator. Ja niekiedy gram całym składem z brązowych kart i daje radę z dużo dużo lepszym składem to zależy od Twoich umiejętności. 

Wiadomość 3 z 8 (11 430 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★ Newbie

Też długo tak myślałem jak Ty, do FIFY wróciłem po bardzo długiej przerwie i zacząłem od F17, tryb FUT i w ogóle gra online jakiś kosmos, ( btw w prehistorii patrz fifa 2000 rozwalałem Brazylię Polską na poziomie World Class czyli wtedy najwyższym co pamiętam było największym osiągnięciem wśród kolegów w szkole i wiele mówiło o graczu ale to już było i... nieistotne) do tego stopnia dostawałem lanie że przestałem wogóle używać tego trybu, skupiłem się na SB i rozwijaniu swoich umiejętności, kolejna próba fifa 18 i jak już myślałem że jestem kozak bo z SI i na Ultimate udaje się wygrać tak po włączeniu trybu online kolejna czapa i znowu dostawałem łupnia (mimo tego że drużynę na koniec sezonu miałem całkiem niezłą ovr 89 zgranie 100) tak minął kolejny rok zabawy głównie z SI, nowa fifa nowe rozdanie i tak w f19 znowu podjąłem próbę w meczach z przeciwnikiem online, pierwsze 4 mecze kwalifikacyjne z różnym skutkiem ale kwalifikacja do dywizji 5 czyli wysoko jak teraz się przekonuje i... znowu łomot myślę wtf... ale tym razem nie odpuściłem zacząłem grać więcej z przeciwnikami online, jak dostawałem 5 goli w plecy to nie kontynuowałem bo nie miało to sensu, spadłem w ten sposób do dywizji 8 i powoli z meczu na mecz jest coraz lepiej, już wróciłem do dywizji 6 i jak dawniej przegrywałem 7/10 meczy tak teraz przegrywam 2-3/10.

 

Nie jest to może wprost odpowiedź na twoje pytanie, ale na tym polega ten system, dopasowuje twoje umiejętności do innych graczy z twojego regionu i dywizji jaką zajmujesz, nie koniecznie patrząc na to jaki jest poziom twojego klubu, bo ja ostatnio zauważyłem że częściej wygrywam z graczami z ovr 88-90 niż 82-85 (ja mam obecnie 86) bo w innym przypadku gracze mogli by je sztucznie zaniżać (i widzę że niektórym faktycznie wydaje się że jeżeli tak zrobią to będą mieli teoretycznie słabszych przeciwników). Wiem że czasem jest to mega frustrujące ale moim zdaniem tylko granie do tego bez napinki da efekty, ale to oczywiście moje zdanie. Jak mogę coś zaproponować to mi dużo dały poradniki innych graczy, niby drobne błędy ale po korekcie niezły efekt.

Wiadomość 4 z 8 (11 404 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

Community Manager (retired)

@pavlo12323

 

Cytuję odpowiedz z wcześniejszego wątku o sposobie dobierania graczy:

 

W tym roku studio wprowadziło poniższe zmiany w systemie matchmaking w FUT Champions i nowym trybie - Division Rivals:

 

FUT Champions:

Dobór rywali

 

"W przeszłości było wiele nieporozumień związanych z dobieraniem graczy w Mistrzostwach FUT, w związku z czym chcemy rzucić na ten aspekt nieco światła.

Pierwszym ważnym celem Mistrzostw FUT jest sprawienie, aby w każdy weekend gracze walczący o nagrody zaczynali z czystym kontem. W tym celu korzystamy ze wskaźnika „formy”, który zarządza dobieraniem graczy w każdej Lidze Weekendowej.

Na początku weekendu wszyscy zaczynają z neutralną formą, a każde zwycięstwo lub porażka zmienia ją na plus lub minus. W praktyce seria meczów Z/P/Z/Z/Z oznacza formę +3. System dobiera graczy w podobnej formie.

Dzięki temu gracze ponadprzeciętni w Lidze Weekendowej (która sama w sobie jest miejscem rywalizacji utalentowanych graczy) szybko wywindują swoją formę. Im wyższa forma, tym trudniejsi rywale do pokonania. Tylko najlepsi z najlepszych mogą utrzymać wysoką formę, aby osiągnąć status elitarny i trafić do najlepszej setki.

Kolejny elementem dobierania graczy jest geografia. Gracze są dobierani w zależności od miejsca, w którym grają, i odległości od naszych serwerów, co ma zapewnić dobre warunki rywalizacji."

 

Division  Rivals:

Jak działa matchmaking?


Przy matchmakingu (czyli dobieraniu rywali) w Division Rivals pod uwagę brane są dwie rzeczy:

  • Miejsce zamieszkania. Na tej podstawie ustalamy, który regionalny serwer zapewni najlepsze możliwe połączenie w trakcie meczu.
  • Liczba punktów umiejętności. Będziemy się starali znaleźć graczy o podobnej liczbie punktów, aby zapewnić jak najbardziej wyrównane spotkania.
Wiadomość 5 z 8 (11 384 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★★★ Newbie

Właśnie taki jest problem moje mecze mniej więcej wyglądają P/Z/P/P i po tym zwycięstwie trafiam na gościa co ma figo optimus ballacka 91 czy ferdinanda 90 (to przykład z dziś) no i wychodzą 3 mecze 1 jeszcze się do takich zalicza i są 2 to możliwe że przegram możliwe że wygram, lecz chodzi o to lekkie nie zbalansowanie że po 1 zwycięstwie odrazu mam kogoś mocniejszego

Wiadomość 6 z 8 (8 843 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★ Novice
@kineQQQ2552 dobór graczy to dramat. Ciągły handicap, słupki poprzeczki i podania które docierają tylko przeciwnika. Niech wrócą ligi tak jak w 17 w tedy doszedłem do 2 w fifa 18 5 dywizja w fifa 19 dywizja 7 a teraz 9. I najlepsze są mecze gdzie przegrywam 5:4 po straconej bramce w 95 minucie z gościem co założył skład w maju 2020 bo jego wykończony pomocnik biegnie szybciej od w miarę świeżego Alaby. Chyba pora spróbować PESa
Wiadomość 7 z 8 (8 399 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dobieranie przeciwnika Division Rivals

★★★ Newbie
@Patrol265PL Racja poprzedni system ligowy w FUT był bardziej sprawiedliwy, ja podobie gram w Fify od 2016 i to co teraz się wyrabia przechodzi ludzkie granice. Dlaczego grając w 10 lidze dostaje samych wymiatacz, nie da się grać odbiera to radość gry. A już całkiem nie rozumiem dlaczego dostaje przeciwników z samymi kartami legend grając podstawowym składem Napoli, jakie ja mam szanse, żadne. Nawet jak wygrywamy do przerwy 2-0 to w drugiej połowie dostaje 5 bramek i po meczu. Ostatnia sprawa po co są srebrne czy brązowe karty jak nie ani turniejów dla ludzi grającym takimi kartami już nie wspomnę grać brązowymi przeciwko graczom z kartami po 90 99. Szkoda, że ten system gry wypatrzyl zawody i stracił sens. Obawiam się że w nowej F21 będzie podobnie. Szkoda że nie można wrócić do starego systemu o którym piszesz. Był sprawiedliwy.
Wiadomość 8 z 8 (7 639 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA