Dot.: Brak możliwości zmiany rozdzielczości

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Brak możliwości zmiany rozdzielczości

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam,

Właśnie pobrałem wersję demo FIFA 19. Wchodzę w ustawienia gry i okazuje się, że nie mogę zmienić rozdzielczości (jedyna dostępna to 1280x720) oraz nie mogę wybrać opcji wyświetlania obrazu na pełnym ekranie. W czym tkwi problem?

Dodam, że mam najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz wszystkie najnowsze aktualizacje Windows. Poza tym komputer spełnia wszystkie zalecane wymagania sprzętowe i to jeszcze z nawiązką.

 

W załączeniu screen okna ustawień gry.

 

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

 

Specyfikacja PC:

System operacyjny: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 17134)

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4700HQ CPU @ 2.40GHz (8 CPUs)

Pamięć RAM: 8192 MB

Wersja DirectX: DirectX 12

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 860M 4GB VRAM

 

Wiadomość 1 z 4 (6 791 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości zmiany rozdzielczości

[ Edytowane ]

@rafcio9184

 

Witaj

 

 

W katalogu Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty FIFA 19 Demo  odszukaj plik o nazwie fifasetup kliknij w niego i wyszukaj nazwę 

FULLSCREEN - powinno być ustawione na jeden jeśli nie ma dodaj 1 i zapisujesz.

 

Drugi sposób to 

 

Przejdź do katalogu z grą -> fifasetup -> fifasetup_default.ini. Edytuj ten plik w notatniku :

 zmieniasz  tu rozdzielczość na jaką chcesz w tych dwóch linijkach poniżej, na monitorze też musi być taka rozdzielczość.

 

RESOLUTIONWIDTH = 1920 
RESOLUTIONHEIGHT = 1080
ASPECTRATIO = 1.778
RENDERINGQUALITY = 4
WAITFORVSYNC = 0
VOICECHAT = 1

 

 

RESOLUTIONWIDTH - Piksele w poziomie
RESOLUTIONHEIGHT - Piksele w pionie
ASPECTRATIO - Proporcje obrazu
RENDERINGQUALITY - Jakość grafiki (0-4)
WAITFORVSYNC - Synchronizacja pionowa
VOICECHAT - Czat głosowy

 

 Dodatkowo

 

Jeżeli chcesz możesz użyć mojego pliku ustawień, nie ma wirusów na 100%   pobierz TUTAJ, wystarczy podmienić twój plik w Dokumenty FIFA 19 Demo na mój. 

 

Daj znać czy pomogło.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 4 (6 767 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości zmiany rozdzielczości

★★★ Newbie

Dziękuję za odpowiedź.

Po podmianie pliku w Dokumentach jak i w folderze gry, podczas jej uruchamiania pojawia się błąd, którego screen dołączam poniżej. Co w takiej sytuacji? Domyślam się, że coś z DirectX. Próbowałem zmieniać wersję DirectX w ustawieniach gry, jednak nie przynosi to rezultatu. Dodatkowo zastanawiające jest to, że  w okienku tego błędu, w cudzysłowach nie ma nazwy mojej kary graficznej.

Wiadomość 3 z 4 (6 754 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości zmiany rozdzielczości

Community Manager (retired)

@rafcio9184 Witaj!

 

Spróbuj jeszcze dodać Fifa 19_demo.exe do tzw. wysokiej wydajności w Panelu Sterowania NVIDIA:

 

Nvidia

 

  1. Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki swojej karty oraz oprogramowanie Panel sterowania NVIDIA.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny wolny punkt pulpitu i wybierz pozycję Panel sterowania NVIDIA.
  3. W lewej kolumnie programu kliknij węzeł Ustawienia 3D, a następnie pozycję Zarządzanie ustawieniami 3D.
  4. Kliknij zakładkę Ustawienia programu, a następnie przycisk Dodaj .
  5. Wyszukaj plik wykonywalny (*.exe) gry, do której chcesz skonfigurować nowy profil.
    • Przykład: Aby utworzyć profil do gry Sims 4, wybierz plik exelub TS4_x64znajdujący się w folderze C:\Pliki programów (x86)\Origin Games\The Sims 4\Game\Bin.
  6. Kliknij przycisk Dodaj wybrany programna dole okna, po czym na liście poniżej nazwy gry odszukaj menu rozwijane Tryb zarządzania energią i wybierz w nim pozycję Preferuj maksymalną wydajność.

 

:ealight_bulk: Z racji tego samego silnika, zerknij jeszcze do tego wątku, odnośnie samego błędu DirectX.

Wiadomość 4 z 4 (6 748 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA