Fifa 18 gra się nie uruchamia - rozwiązano!

autor: Motako21
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]

@tkotkowski

 

Widzę w twoim raporcie, że masz nieaktualne sterowniki do grafiki pobierz najnowsze TUTAJ po ich pobraniu wykonaj tzw czystą instalacje sterownika  instrukcja.Po instalacji spróbuj uruchomić FIFE z folderu gry jako administrator, jeżeli nie zadziała wykonaj kroki które podałem poniżej.

 

 

 

 

@PL_Thiago90 Spróbuj  usunąć tylko wskazane pliki a następnie wykonać opcję naprawy przez Origin:

USUŃ

 

2161413`114.PNG

NAPRAW

1314211.PNG

 

Zobaczcie czy wasz system nie wymaga aktualizacji i czy macie wszystkie wersje pakietu VC++

 

original.png

 

Jeżeli nadal nic nie pomoże, usuńcie FIFE  i Origin, następnie wykonajcie przywracanie  system  instrukcja do momentu gdy problemu nie było np z przed 2 miesięcy i ponownie zainstalujcie FIFE i Origin 

 

 

 

Dodatkowo:

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/FIFA-18-not-launching-on-PC-possible-fix/m-p/6381780#M199...

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/PC-FIFA-18-Won-t-Launch-old/td-p/6296556/page/12

 

 

Dajcie znać czy pomogło.

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 71 z 105 (1 961 wyświetleń)

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]
★★ Apprentice

No to tak. VC++ mam poinstalowane usuwalem pliki i nic nie dalo. a Ostatniej konfiguracji nie moge przywrocic gdyz mam nie dawno instalowanego windowsa i nie mam zadnego punktu przywracania tak wiec nie wiem juz co mam zrobic  Frown ogolnie dodam, ze probowalem tym programem engine.... lecz on mi nie dziala. Przy uruchomieniu wyskakuje by zakonczyc prace. Na forach pisano ze musze miec aktualizacje wszystkie w windowsie. Mam wgrane te ktore sie dalo i mimo to nie dziala i tak. Tak wiec moze problem lezy w jakiejs brakujacej bibliotece?

Wiadomość 72 z 105 (1 951 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]

@PL_Thiago90

 

Co to znaczy że te które się dało zainstalować aktualizację to zainstalowaleś, czyżbyś miała problem z pobieraniem aktualizacji bo jeśli tak i nie zainstalowały się wszystkie, to w tym może być problem, spróbuj jeszcze zmienić jezyk6w grze na czeski jak się język pobierze to zmień na Polski i spróbuj uruchomić grę.jeżeli nadal będzie problem to postaram się tobie pomóc, nie takie problemy się tutaj rozwiązywało więc ogarniemy temat.

 

 

Zainstaluj poniższą aktualizację możliwe, że jej nie masz.

 

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36805

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 73 z 105 (1 942 wyświetleń)

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]
★★ Apprentice

Zmiana jezyka nic nie dala. Co do aktualizacji. Pobieram przez windows update i nie ktore aktualizacje mialy niepowodzenie. Wiec musialem pobrac program Windows update downloader. I nim kilka pobralem pozniej juz tez nim nie moglem. Gdy chcialem recznie wyskakiwal komunikat ze ta aktualizacja nie bedzie miala zastosowania dla tego komputera.

Wiadomość 74 z 105 (1 930 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]

@PL_Thiago90

 

Niestety ale wszystko wskazuję na błąd aktualizacji systemu które się nie pobrały do końca  wszystkie, co uniemożliwia uruchomieniem fify, będziesz niestety musiał ponownie zainstalować system w czasie instalacji lub po będzie pobierana aktualizacja systemu której nie można przerywać, na koniec kolejne aktualizację musisz instalować z Windows Uptade.Jak już wszystko zainstalujesz wyślesz mi raport z dziennika zdarzeń w systemie i zobaczymy czy tam wszystko jest Ok, nawet możesz to teraz wysłać lub zrobić screena, żeby wejść w tą opcję start> ustawienia > panel sterowania > narzędzia administracyjne > podgląd zdarzeń i tam musisz znaleźć komunikat podczas uruchamiania fify i tam będzie więcej szczegółów dotyczących błędu jeżeli taki jest.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 75 z 105 (1 908 wyświetleń)

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

★★ Apprentice

wczoraj własnie chcialem zaktualizowac windowsa do wersji 10 ale sie nie dalo. A co do dziennika zdarzen toto tylko to znalazlem:

 

Pomyślnie utworzono punkt przywracania (Proces = E:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 18 DEMO\__Installer\vc\vc2015\redist\vc_redist.x86.exe Files (x86)\Origin Games\FIFA 18 DEMO\__Installer\vc\vc2015\redist\vc_redist.x86.exe" /install /quiet /norestart; Opis = Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86) - 14.0.24123).

 

 

Wiadomość 76 z 105 (1 897 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]

@PL_Thiago90

 

Zrób  formata  i zainstaluj Windows 7 jak wszystkie aktualizację się zainstalują resztę wymuś z Windows Uptade i wszystko powinno być dobrze, jeżeli nie to zmień system na Windows 10  i dam  ci instrukcję jak zainstalować Windows 10,

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 77 z 105 (1 887 wyświetleń)

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]
★★ Apprentice

Własnie dowcip polega na tym ze podczas instalacji windowsa wszystkie aktualizacje jakie sie dalo sciagalem a te ktore przez windows update mi zostaly nie chca sie zainstalowac. Teraz gdy probuje zaktualizowac do windowsa 10 to przy osiagnieciu 100% podczas instalacji win 10 i komunikacie "za chwile nastapi ponowne uruchomienie komputera" wyskakuje drugi komunikat" Instalacja windowsa 10 nie powiodla sie i zaczyna juz mnie to wszystko irytowac dosc sowicie ;/ Teraz tez zauwazylem ze np nie mam zadnej aktualizacji z tego roku a gdy chce zainstalowac to wyskakuje komunikat ze ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera ;/

Wiadomość 78 z 105 (1 869 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

[ Edytowane ]

@PL_Thiago90

 

Ok rozumiem, teraz tak zostaniemy przy Windows 7 i spróbujemy od początku wykonać kroki z tematów które tobie podałem, zanim jednak to zrobisz zobacz czy masz włączony Windows Media Player i Net Framework.

 

Wejdz w panel sterowania - programy - programy i funkcje - i po lewej klikamy Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.

 

Powinieneś mieć zaznaczone jak poniżej.

 

Przechwytywanie.PNG

 

Jeżeli są to ok.

 

Sprawdz czy masz Origin w wersji Beta 

Przechwytywanie.PNG

 

Jeżeli nie to wejdz w ustawienia.

 

Przechwytywanie.PNG

 

 

Teraz usuwamy wszystkie pakiety VC++ i instalujemy ponownie, jeżeli nie masz wersji 2015 to zainstaluj,.wszystkie pakiety możesz pobrać TUTAJ

 

original.png

 

 I spróbuj jeszcze raz wszystkich kroków w wcześniejszych podanych tutaj tematów, TEGO tematu i TEGO i na końcu z TEGO.

 

Jeżeli nie zainstalowałeś Service Pack 1 lub aktualizacji to pobierz je Windows 7  SERVICE PACK 1 (jeśli nie jest zainstalowany) oraz KB2670838.

 

Przed uruchomieniem gry, ustaw poniższe opcję.

 

Ustawcie poniższe opcję graficzne, w szczególności chodzi o DirectX 11!

 

231231.PNG

 

Jeżeli gra się uruchomi to wtedy możesz te opcję zmienić na swoje.

 

Spróbuj też zainstalować starszą wersję sterowników do grafiki.

 

I na koniec jeżeli masz podłączony dodatkowy sprzęt do komputera, odłącz go tymczasowo.

 

Możesz jeszcze spróbować uruchomić FIFE na nowym koncie z uprawnieniami administratora, zmień też nazwę komputera na inną byle nie z polskimi znakami, czasem się zdarza, że przez nazwę konta są problemy.

 

 

Sprawdzam jeszcze raz twój Procesor AMD Phenom(tm) II X4 965 Procesor (4 CPUs), ~3.4GHz i tak się zastanawiam czy to on nie jest tutaj głównym problemem,został on wydany w 2009 roku chociaż może byc jego nowszy model skoro w wymaganiach fifa jest ten sam procesor, i  ma 4 rdzenie z czego 2 są fizyczne kolejne 2 to tylko wątki, FIFA  wymaga 4 rdzenie fizyczne.Sprawdz TUTAJ czy spełnia on wymagania gry i daj znać.

 

 

 

Jeszcze jest jedna możliwość.

 

1. Przejdź do menu Start i wpisz msconfig .
2. Okno konfiguracji systemu zostanie otwarty.
3. Kliknij na zakładkę Boot/Rozruch.Następnie kliknij na Opcje zaawansowane….
 

4. Zaznacz pole wyboru, Liczba procesorów gdzie mówi o liczbę procesorów, a następnie wybierz ile procesorów chcesz włączyć w menu rozwijanym. Wybrałam jak najwięcej, zależy, jaki mamy procesor. Czy dwu, cztery,  siedmiordzeniowy.

 

 

Możliwe, że komputer podczas uruchamiania gry korzysta z jednego rdzenia co uniemożliwia uruchomienie gry, dlatego spróbuj powyższych kroków może się uda.

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 79 z 105 (1 857 wyświetleń)

Dot.: Fifa 18 włączenie gry.

★★ Apprentice

A wiec tak. W programach i funkjach mialem wlaczone wmp i .net lecz nie pokazywalo mi tam ze jest ".net 4.7" mimo ze mam zainstalowana. co do reszty opcji zrobilem wedlug instrukcji i teraz mam tak ze origin nie chce mi sie wlaczyc gdyz wyskakuj blad 0x0000007b a wczesniej wyskakiwal blad w ktorym brakowalo pliku od vc++ tak wiec jutro robie mu formata i zobaczymy wtedy. Co do procesora to w msconfig mam ustawione 4 rdzenie a na tej stronce zrobilem test i wykazal pozytywnie. Tak wgl dzieki za czas, ktory mi poswiecasz. Jutro po pracy zrobie format i zobaczymy czy wgl bedzie mi sciagac i instalowac aktualizacje bo zawsze z nimi mialem najwiekszy problem nie wiem czemu

Wiadomość 80 z 105 (1 816 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA