Dot.: Problem z grą na klawiaturze

autor: senior-pol
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z grą na klawiaturze

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam,

Mam problem z grą na klawiaturze.

 

Po ostatniej aktualizacji pozamieniały mi się klawisze odpowiadające za odbiór ( D ) i wslizg (A). Problem niby banalny na pierwszy rzut oka, lecz przy próbach zamiany, zamianie (powtórzenie Large smile) ulegały też klawisze wrzutki (A) i strzału ( D ). Próbowałem przywoływać nową konfigurację wybierając alternatywną formę i samodzielnie ustalając kolejne klawisze. Zapisywałem je jako nowe ustawienia, lecz na wiele to się nie zdało. Dodatkowo pojawia się teraz problem z klawiszem podania prostopadłego (W), który też nie chce działać.

 

Ów problem miałem już na jesieni i niestety z braku dostępu do pomocy/forum musiałem reinstalować grę. Działało wszystko dobrze do dzisiaj, do momentu ostatniej aktualizacji.

 

Czy jest ktoś mi w stanie pomóc? Nie chce bez potrzeby i niewystarczającej wiedzy kombinować w plikach gry.

 

Mój sprzęt:

ASUS N550JK

Intel Core I7

GeForce GTX 850M

Kaspersky Total Security

Wiadomość 1 z 3 (215 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z grą na klawiaturze

Community Manager

Hej @senior-pol

 

Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie jeżeli przywrócisz domyślne ustawienia gry i ustawisz sobie klawisze na nowo Standard smile. Naturalnie nie będzie to wymagało ponownej instalacji gry. 

 

 

Są dwa sposoby na to by sprowadzić grę do ustawień domyślnych:

 

1. Pierwszy sposób wykonywany jest w samej grze. 

 

Przejdź do Konfiguracja - Profil - Usuń, z tej lokalizacji usuń pliki związane z ustawieniami (usuwaj pliki ostrożnie, tak byś przypadkiem nie usunął plików związanych z karierą lub Drogą do sławy)

 

Uruchom ponownie grę. 

 

2. Alternatywnie tą operację możesz przeprowadzić na plikach z poziomu systemu operacyjnego.

 

- Zmień nazwę folderu FIFA 17 ( znajdującego się w folderze Dokumenty ) na "FIFA 17 kopia"

- W lokalizacji FIFA 17\settings są Twoje lokalnie zapisane stany gier (jeżeli opcja "Zapisy gier w chmurze" jest wyłączona jest to jedyne miejsce gdzie są one przechowywane) 

 

Przejdź do programu Origin, kliknij prawym przyciskiem myszy na okładkę gry i wybierz Napraw. Po chwili powinieneś otrzymać komunikat iż gra jest gotowa do uruchomienia.

 

Mam nadzieję, że to rozwiązało Twój problem Standard smile 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (230 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z grą na klawiaturze

Community Manager

Hej @senior-pol

 

Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie jeżeli przywrócisz domyślne ustawienia gry i ustawisz sobie klawisze na nowo Standard smile. Naturalnie nie będzie to wymagało ponownej instalacji gry. 

 

 

Są dwa sposoby na to by sprowadzić grę do ustawień domyślnych:

 

1. Pierwszy sposób wykonywany jest w samej grze. 

 

Przejdź do Konfiguracja - Profil - Usuń, z tej lokalizacji usuń pliki związane z ustawieniami (usuwaj pliki ostrożnie, tak byś przypadkiem nie usunął plików związanych z karierą lub Drogą do sławy)

 

Uruchom ponownie grę. 

 

2. Alternatywnie tą operację możesz przeprowadzić na plikach z poziomu systemu operacyjnego.

 

- Zmień nazwę folderu FIFA 17 ( znajdującego się w folderze Dokumenty ) na "FIFA 17 kopia"

- W lokalizacji FIFA 17\settings są Twoje lokalnie zapisane stany gier (jeżeli opcja "Zapisy gier w chmurze" jest wyłączona jest to jedyne miejsce gdzie są one przechowywane) 

 

Przejdź do programu Origin, kliknij prawym przyciskiem myszy na okładkę gry i wybierz Napraw. Po chwili powinieneś otrzymać komunikat iż gra jest gotowa do uruchomienia.

 

Mam nadzieję, że to rozwiązało Twój problem Standard smile 

 

Wiadomość 2 z 3 (231 wyświetleń)

Dot.: Problem z grą na klawiaturze

[ Edytowane ]
★ Novice

Dzięki, alternatywna wersja pomogła Large smile

Wiadomość 3 z 3 (196 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA