Czyja reakcja może być bardziej prawdopodobna: twórców czy modderów?

autor: Intrudand
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Czyja reakcja może być bardziej prawdopodobna: twórców czy modderów?

★★ Novice

Oczywiście mam na myśli obecność pająków w grze i graczy z arachnofobią, a właściwie nie tylko. 

To pytanie, a raczej dyskusja, nie jest moim jedynym przypadkiem. Na anglojęzycznym Answers HQ oraz na odpowiednich subredditach na Reddicie, pojawił się już nie jeden podobny post do mojego. 

Upadły Zakon to gra włączona do kanonu Gwiezdnych Wojen, więc mogła obyć się bez nowych istot jak np. właśnie pająki. Prostym jest to, że obecność tych stawonogów w tej grze to świadomy ruch twórców, bo w żadnej innej grze czy filmie nie ma nawet wzmianki o obecności tych stworzeń. A przez ich obecność dla graczy z arachnofobią gra jest praktycznie niegrywalna. Tutaj moje pytanie: czy społeczność może liczyć na jakąś inną reakcję w tej sprawie od twórców niż tylko maile z wiadomością, że przyjrzą się temu problemowi i wezmą go na poważnie, czy może jednak to modderzy będą musieli pomóc na zasadzie "od fanów dla fanów"? 

Gra, w przeciwieństwie do poprzednich gier z serii Star Wars, nie została stworzona w silniku Frostbite, a w silniku Unreal Engine. Silnik ten jest znacznie bardziej dostępny dla "przeciętnego kowalskiego" przez co już teraz powstają modyfikacje do tej gry, ale głównie skupiają się na polepszeniu grafiki czy dodaniu większej ilości "skórek" dla głównego bohatera. I niby społeczność mogłaby sobie sama poradzić, ale miło by było gdyby i twórcy zareagowali jakoś na ten problem, nawet jeżeli reakcją tą miała by być wiadomość w której dostalibyśmy informację, że EA i Respawn nic z tym nie zrobią. 

Z wielu gier musiałem zrezygnować przez obecność pająków takich jak np. Skyrim czy Wiedźmin, a swojego czasu nawet Minecraft. Ale jest jedna gra, w której twórcy idealnie podołali temu problemowi - Satisfactory. W grze tej występuje kilka stworzeń w tym także pająki, ale ludzie z Coffee Stain Studios pomyśleli o graczach z arachnofobią. Otóż w ustawieniach dostępna jest opcja "Tryb Arachnofobii". Po włączeniu tryb ten zamienia wszystkie pająki na zdjęcia głów kotów w 2D oraz wyłącza efekty dźwiękowe pająków. Na marginesie dodam, że Satisfactory także jest zrobione w Unreal Engine'ie. 

Ktoś może powiedzieć "ale pająki to istotna część tej gry (SWJFO) i usunięcie ich oznacza usunięcie części gry) Cóż niby tak, ale z drugiej strony ich obecność to czynnik, który właśnie dla graczy z arachnofobią, stwarza problem w postaci braku możliwości ukończenia gry. A sama opcja, która zamieniałaby pająki na coś innego byłaby ewentualna a nie narzucona z góry jako obowiązkowa, przez co nie wszyscy musieliby "cierpieć" przez tę zmianę, a przez którą dla reszty graczy gra wreszcie stałaby się grywalna. 

Nie smuci mnie to, że twórcy dodali do tej gry stworzenia, które wywołują fobie, ale smuci mnie fakt, że brak jakiejkolwiek oficjalnej reakcji twórców. Dla mnie brak tej reakcji to brak szacunku dla graczy, którzy zakupili ten produkt. Nieważne jaka byłaby to reakcja, czy taka która oznaczałaby że coś w tym kierunku zostanie zrobione czy też nie. 

 
Wiadomość 1 z 1 (941 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem