Dot.: Problem z uruchomieniem gry

autor: ZenooxTokage
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z uruchomieniem gry

★ Novice

Witam 

Otóż mam pewien problem z Dragon Age Inkwizycja. Podczas uruchamiania gra na chwilę się włącza jest czarny ekran po czym się wyłącza. Reinstalowałem, sprawdzałem czy nie ma brakujących plików, naprawiałem i nic to nie dało. Dodam że gra działała w wakacje. Grałem w nią trochę zostawiłem ją na teraz i nagle niespodzianka od Origin. Po prostu nie działa i to nie jest pierwszy taki błąd z tą grą jaki napotkałem. Ale mniejsza tamto się rozwiązało a to nie chce. Pomożecie czy coś doradzicie jak to naprawić ??

Wiadomość 1 z 6 (959 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry

★ Novice

I nikt nic nie poradził na to??? Mam ten sam problem. Kupiłam dostęp origin access, chciałam pograc w dragonage ale nie chce się włączyć, za to inne gry działają, te co już miałam i inne z origin access co dopiero zainstalowałam... tylko z dragonage mam problem, też już próbowałam różnych rzeczy i nic nie działa Frown(((

Wiadomość 2 z 6 (884 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry

★★★ Novice

Na początek sprawdź, czy to twój antywirus nie "blokuje" gry (Avast chociażby to taki wredny stwór, wyłacz całkowicie antywirusa i spróbuj włączyć grę na próbę), jeżeli to nie jego sprawka, może wyczyść pamięć podręczną Origina?

Mam nadzieję, że któraś z tych rad pomoże, powodzenia!

Wiadomość 3 z 6 (881 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry

★ Novice

Nic nie pomogło.

Wiadomość 4 z 6 (847 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry

Community Manager

Hej @szakalgti @DragonWaderq

 

Sprawdźcie czy sterowniki do waszej karty graficznej są zaktualizowane, po czym uruchomcie grę oraz program Origin wedle instrukcji poniżej: 

Spoiler
1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Wiadomość 5 z 6 (802 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry

★ Guide

Witam Standard smile

 

Z tego co napisałeś wynika, że gra działała przez jakiś czas bez zarzutu. Zastanawiam się czy przypadkiem nie masz zainstalowanego programu antywirusowego AVAST? Jeśli tak spróbuj dla testu go odinstalować. Jeśli i to nie pomoże zawsze możesz spróbować resetu zapisów gry. Może się to przyczynić do utraty postępu jednak  jest szansa, że uruchomisz grę. Zobacz fix poniżej:

 

 

Reset ustawień gry:

 

Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu DAI na np. DAIkopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Wiadomość 6 z 6 (792 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem