Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

autor: Wyrzysk_1985
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★ Novice
@Ajezon64 Problemów ciąg dalszy, dziś bfv nie chciał się włączyć pomimo że nic nie robiłem w ustawieniach gry/systemu. Pomogło usunięcie pliku który podał mi @Cyrtafix. Pomimo usunięcia pliku gra działa tak jakby wcześniej wspomniany plik istniał czyli nie najgorzej. Na większych mapach spadki są trochę większe ale idzie się przyzwyczaić.
Wiadomość 11 z 21 (535 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★★ Guide
@Ajezon64 A czy gra działała wcześniej dobrze? Jakie temperatury masz na podzespołach?
Wiadomość 12 z 21 (530 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★ Novice
@Cyrtafix Od samego początku były te spadki, nie licząc tego to gra działa dobrze bo momentami dochodzi do 90fps. Zależy mi jedynie na pozbyciu się tych spadków. I zaczynam podejrzewać że gra nie chciała się włączyć przez to że zmieniłem wartość z 1 na 0 w linijce dotyczącej wyświetlania się licznika fps ale pewien nie jestem. Temperatury zaraz podam.
Wiadomość 13 z 21 (525 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★ Novice
@Cyrtafix na większych mapach temperatury skaczą do 85 stopni, 85 procesor i 80 grafika, (wiem że ten procesor ma tendencje do przegrzewania się). A fps spadają do 50, spróbuje jeszcze raz dodać ten plik który mi podałeś. Ogólnie trochę śmieszy mnie fakt że gra z takimi samymi wymaganiami co bf1 chodzi gorzej niż jej poprzednik.
Wiadomość 14 z 21 (520 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★ Novice
@Cyrtafix ja to się chyba poddaje xd, czy z plikiem user.cfg czy bez fps są między 45-60 na wszystkich mapach, trochę bawiłem się ustawieniami panelu sterowania nvidia ale wszystko ustawiłem tak jak było, chyba jedyna nadzieja to złożenie nowego pc jak karty będą tańsze. Nie wiem czy się śmiać czy płakać że jedyna nadzieja to nowy pc skoro wymagania zalecane spełniam a nie mogę mieć 60fps nawet na najniższych.
Wiadomość 15 z 21 (509 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

[ Edytowane ]

@Ajezon64Grzeje Ci się komputer. Optymalna temperatura procesora nie powinna przekraczać 55 stopni Celsjusza w przypadku komputerów stacjonarnych i 85 stopni Celsjusza w przypadku laptopów. Optymalna temperatura karty graficznej pod obciążaniem to przedział od 50 do 70 stopni Celsjusza. Spróbuj kupić sprężone powietrze i przedmuchać. Pamiętaj żeby wiatraki się nie kręciły przy używaniu sprężonego powietrza i nie trzymaj butelki do góry nogami i w poziomie gdyż wytwarza to wtedy wilgotne powietrze. Więcej w temacie czyszczenia PC znajdziesz na filmie poniżej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JMTgAw4Poq8

 

Pozdrawiam Standard smile

CCP Hero Banner


Wiadomość 16 z 21 (495 wyświetleń)

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★ Guide
@Ajezon64 Filmik, który wrzuciłeś zawiera gameplay na padzie. Myślałem, że to twoje wideo. Włącz sobie opcję tryb gry w Windowsie - powinno pomóc.
Wiadomość 17 z 21 (437 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★ Novice
@Wyrzysk_1985 Postanowiłem się jeszcze trochę pomęczyć, odinstalowałem i zainstalowałem grę na nowo. Wszystko ustawiłem na low, pole widzenia na 75 i tym razem włączyłem synchronizacje pionową i w jakiś sposób klatkowanie nie jest już aż tak uciążliwe, spadki wciąż występują ale są mniejsze. Spróbuje jeszcze użyć Geforce Experience bo nieraz pomagało mi w grach i zobaczę czy coś się zmieni na lepsze.
Wiadomość 18 z 21 (396 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★★★★ Novice
@Wyrzysk_1985 A tryb gry miałem włączony cały czas.
Wiadomość 19 z 21 (395 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak pozbyć się klatkowania w bfv.

★ Guide
@Ajezon64 Oszalałeś z ta synchronizacją pionową. Wyłącz to. Zablokuj sobie klatki jak już komendą w pliku user, albo w silniku gry. gametime.maxvariablefps 60, czy ile tam chcesz. Nigdy nie używaj synchronizacji pionowej w grze multi.
Wiadomość 20 z 21 (368 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem