BFV wywala do pulpitu bez błędów

autor: Zby_PL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie

BFV wywala do pulpitu bez błędów

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Witam,

 

Od pewnego czasu BFV wywala do pulpitu. Z tego co zauważyłem spowodowane jest to zmianą rozdzielczości wyświetlanego obrazu. Błąd objawia się w Windows 10 z najnowszymi łatkami oraz najnowszymi sterownikami graficznymi od Nvidia. Zmiana sterowników graficznych nie pomaga. Problem występuje gdy zmieniam wyświetlanie obrazu na "pełny ekran". wtedy po kilku do kilkunastu sekund wywala do pulpitu. Jedyny ratunek to gra "bez ramki" lub "w oknie". Wtedy błąd nie występuje. Jeżeli jest możliwość to czy można ten błąd jakoś poprawić ? Możliwe że których z patchy Windows 10 popsuł wyświetlanie obrazu ale w innych grach tego nie zaobserwowałem. W BF1 na przykład wszystko działa bezbłędnie. Dodatkowo zauważyłem że tylko gra w rozdzielczości 1920x1080 nie powoduje problemów. Wyższe rozdzielczości są możliwe tylko "w oknie" lub "bez ramki". Karta graficzna RTX 2080TI więc powinno nie być żadnych problemów w 1440. Możliwe że już ktoś miał taki problem tutaj.

Wiadomość 1 z 5 (2 076 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: BFV wywala do pulpitu bez błędów

[ Edytowane ]

@Zby_PLStarszy sterownik niema opcji Skalowania DL ma tylko zwykły DSR. W moim przypadku gram na rozdzielczości 1440p i mogę skalować na 1.78x DL i na 2.25x. Opcja skalowania DL nie da Ci lepszej wydajności od zwykłego DSR, oczywsicie zamierzenie z strony Nvidia jest takie że DL ma tak działać i oferować porównywalną ilość klatek ale niestety DL działa poprawnie w kilku tytułach. Jak dobrze rozumiem masz monitor 1080p i chcesz grać w 1440p, bo się chyba pogubiłem 😄. 

CCP Hero Banner


Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 5 (1 986 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: BFV wywala do pulpitu bez błędów

[ Edytowane ]

@Zby_PLCzęść sprawdź tematy i zawarte w nich rozwiązania które wkleję poniżej. Od siebie mogę dodać że to chyba problem sterownika do karty graficznej. Bo kiedyś działało normalnie na starszym sterowniku? Spróbować możesz czyszczenia pamięci podręcznej, uruchomienia przez EA Desktop jeśli używasz launchera Origin i usunięcia foldera BFV z Dokumentów. To spowoduje zresetowanie twoich ustawień w grzgrzee tym samym może okazać się że będziesz mógł uruchomić grę w 1440p.

https://answers.ea.com/t5/Battlefield-V/Summary-list-on-HOW-TO-FIX-the-random-crashes-in-Battlefield...

https://answers.ea.com/t5/Battlefield-V/Battlefield-V-crash-to-Desktop-when-setting-custom-resolutio...

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 5 (2 055 wyświetleń)

Dot.: BFV wywala do pulpitu bez błędów

★ Apprentice

Witam,

 

W końcu udało mi się zdiagnozować problem. Rozwiązanie działa w 100% sprawdzane kilka razy. Generalnie problem polega na złej obsłudze gry BFV skalowania obrazu do rozdzielczości 1440p i wyższych niż natywne 1080p. O dziwo starsze BF1 i wcześniej BF4 nie mają z tym problemów. Tylko BFV. Przydałaby się zatem łatka do BFV. Gra BFV nie obsługuje skalowania obrazu typu DL do rozdzielczości wyższych od natywnej czyli 1920x1080. Starsza technika skalowania do wyższych rozdzielczości działa bez zarzutu ale powoduje to mniejszą wydajność. Poniżej zrzut ekranu z ustawieniami panelu Nvidia na czerwono nie obsługiwane skalowanie typu DL powodujące wywalanie gry do pulpitu. I tu nic nie da nawet zmiana sterowników na starsze czy nowsze.

 

Bez tytułu.png

Wiadomość 3 z 5 (2 000 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BFV wywala do pulpitu bez błędów

[ Edytowane ]

@Zby_PLStarszy sterownik niema opcji Skalowania DL ma tylko zwykły DSR. W moim przypadku gram na rozdzielczości 1440p i mogę skalować na 1.78x DL i na 2.25x. Opcja skalowania DL nie da Ci lepszej wydajności od zwykłego DSR, oczywsicie zamierzenie z strony Nvidia jest takie że DL ma tak działać i oferować porównywalną ilość klatek ale niestety DL działa poprawnie w kilku tytułach. Jak dobrze rozumiem masz monitor 1080p i chcesz grać w 1440p, bo się chyba pogubiłem 😄. 

CCP Hero Banner


Wiadomość 4 z 5 (1 987 wyświetleń)

Dot.: BFV wywala do pulpitu bez błędów

★ Apprentice

Z tym monitorem to się zgadza natywna rozdzielczość to 1080p skalowane do 1440p w grze.

Wiadomość 5 z 5 (1 902 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem