BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

autor: NopeSkillAleMVP
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

★★★ Newbie

Witam,

posiadam laptopa Lenovo Legion y520 z kartą graficzną GTX 1060 MAX-Q, procesorem I5 7700 oraz 16 GB ramu. Podczas gry mam około 40-50 FPS nie ważne na jakich ustawieniach. Zauważyłem, że na YT osoby z moim sprzętem osiagają znacznie lepsze wyniki FPS. Po odpaleniu MSI afterburnera, okazało się, że procesor jest wykorzystywany w 80-90%, a karta graficzna maks w 50%. Miał ktoś taki problem? Nie znalazłem żadnego rozwiązania. Oczywiście laptop jest ustawiony na maksymalną wydajność.

 

Wiadomość 1 z 6 (1 104 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

★★★ Novice
@NopeSkillAleMVP możliwe, że to problem Hz monitora, miałem podobny problem w Apex Legends że karta graficzna w 20% i ciąglę 50-60 FPS, ale gdy kupiłem monitor 240 Hz to już 160 FPS spróbój zwiększyć Hz monitora lub kupić nowy😁
Wiadomość 2 z 6 (683 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

EA Staff

Hejka @NopeSkillAleMVP,

 

Tak jak napisał @Janek_BTW1, prawdopodobnie w menu gry (Grafika ➡ Ustawienia zaawansowane)  masz ustawiony limit FPS-ów w opcji ogranicznik liczby klatek, tzw. "framerate limiter"  do częstotliwości odświeżania Twojego monitora. 

 

bfv_fps-limiter.jpg

 

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 3 z 6 (667 wyświetleń)

Dot.: BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

★★★★★ Guide

I niech wyłączy synchronizacje pionową

Wiadomość 4 z 6 (656 wyświetleń)

Dot.: BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

[ Edytowane ]
★ Guide

@Janek_BTW1 [Edytowane] serio? Ma zwiększyć częstotliwość monitora, żeby mieć więcej fps?

Wiadomość 5 z 6 (649 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF V nie wykorzystuje w pełni karty graficznej.

[ Edytowane ]
★★★★★ Guide

Monitor nie zwiększy liczby klatek tylko przy odpowiednim będzie dobrze je wyświetlał.

 

Dla mnie ten laptop ma 60hz ekran więc tylko zewnętrzny monitor.

 

Warto na pewno wyczyścić sprzęt z kurzu w środku @NopeSkillAleMVP , czy podczas grania używasz jakiegoś oprogramowania które obciąża dodatkowo sprzęt? Czy sprawdzałeś jakie masz temperatury podczas grania?

Jak dla mnie jeśli są dość duże różnice do tego co widziałeś to wydaje mi się, że pora wymienic pastę termoprzewodzaca

Wiadomość 6 z 6 (643 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem