Problem z połączeniem do serwera EA - utracono połączenie

autor: dymcio111
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z połączeniem do serwera EA - utracono połączenie

★★★ Newbie

Witam

Mam problem z połączeniem Battlefield 4  na PS4.  Po zainstalowaniu gry i pobraniu aktualizacji online do gry. Za każdym razem gdy włączę grę wywala że nie podłączyło do EA serwera :/ i że jestem offline w grze.

Próbowałem zmieniać ustawienia routera i bez skutku. W końcu podłączyłem modem z Multimedia Polska bezpośrednio do konsoli- też nie pomogło po resetach konsoli i modemu i nowych połączeniach sieciowych.  Dziś sprawdziłem jeszcze  z telefonu z siecią PLAY  i funkcję routera WIFI  z telefonu i też nie chce się połączyć.

Jakieś rozwiązania ?

Wiadomość 1 z 5 (1 588 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z połączeniem do serwera EA - utracono połączenie

Hej,

Koniecznie wykonaj poniższe kroki, które powinny pomóc w rozwiązaniu problemu.

  1. Podstawowe kroki
  2. Zaawansowane kroki - Playstation
  3. Otwieranie portów - Battlefield 4

Szczególnie skup się na krokach związanych z protokołem IPv oraz ustawieniami NAT. W tym przypadku konieczny może być kontakt z dostawcą internetu.

Wiadomość 2 z 5 (1 571 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z połączeniem do serwera EA - utracono połączenie

★★★ Newbie
robiłem te kroki, porty na routerze też dodałem i kicha, z ominięciem routera też nie idzie. Albo wina serwerów EA albo dostawcy internetu i poblokowane porty lub ten protokół jakiś mam nie ten
Wiadomość 3 z 5 (1 550 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z połączeniem do serwera EA - utracono połączenie

Protokół internetowy możesz sprawdzić sam:

Spoiler

Czy często tracisz połączenie peer-to-peer (P2P) z rywalem, na przykład w meczach trybu Draft w grze FIFA? Twoja sieć może używać nowszych adresów IP w wersji IPv6 zamiast IPv4.

Adresy IPv4 są bardziej powszechne i przez wiele lat były obowiązującym standardem. Jak je rozróżnić?

  • Adresy IPv4 to liczby rozdzielone kropkami, np. 192.168.1.1
  • Adresy IPv6 to ciągi cyfr i liter rozdzielone dwukropkami, np. 2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334

Niestety wersje IPv6 i IPv4 wciąż nie są kompatybilne w przypadku połączeń typu P2P. Jeśli tracisz połączenie za każdym razem, gdy grasz ze znajomym lub próbujesz dołączyć do meczu online, możliwe, że Ty i Twój rywal używacie różnych wersji protokołu IP.

Aby uzyskać pomoc z konfiguracją sprzętu lub oprogramowania wbudowanego rutera w celu zmiany wersji protokołu IP na IPv4, skontaktuj się ze swoim operatorem Internetu.

Lecz przy ewentualnej zmianie najlepiej byłoby skontaktować się z dostawcą internetu.

Dodatkowo sugeruję wykonać test UOTrace oraz skontaktować się wraz z jego wynikami z doradcą EA.

Spoiler

 

Skąd wziąć UOTrace

  • Pobierz program UO Trace (jeśli już go nie masz).
  • Uruchom go.
      • Jeśli pojawi się okno z wiadomością „UO Server List not found” („Nie znaleziono listy serwerów UO”), kliknij No.

    Nie znaleziono listy serwerów UO

  • Kliknij menu Options w górnej części okna i wybierz pozycję Advanced („Zaawansowane”).

 

Menu opcji, kliknij „Advanced”

 

  • Wpisz easo.ea.com w oknie listy serwerów. Daje to dobre rezultaty w przypadku większości gier EA.
    • Jeśli masz problem z połączeniem się z grą Star Wars™: The Old Republic™, wybierz serwer z poniższej listy i przetestuj połączenie z nim zamiast easo.ea.com:
      • Wschodnie wybrzeże: 159.153.92.28
      • Zachodnie wybrzeże: 159.153.68.252
      • Europa: 159.153.72.252
  • Kliknij przycisk Trace Route.

 

Przycisk „Traceroute” w UOTrace

  1. Po zakończeniu testu kliknij przycisk Poll .
  2. Zaczekaj, aż liczba pakietów w kolumnie Pkts r/s dojdzie do 100, po czym kliknij przycisk Stop poll.
      • Przyciski Stop poll Poll są w tym samym miejscu (napis na przycisku zmienia się zależnie od trybu działania programu).

    Stop Poll

Po zakończeniu powyższych czynności okno programu UOTrace wypełni się informacjami o utracie pakietów i czasami ping.

Jeśli chcesz przesłać wyniki testu UOTrace doradcy:

  1. Kliknij kolejno EditCopy.
  2. Otwórz Notatnik (w tym celu wybierz kolejno w menu Start systemu Windows Wszystkie programy > Akcesoria).
    • Możesz również wyszukać w menu Start słowo „notatnik”.
  3. Wklej wyniki działania programu UOTrace do Notatnika, po czym zapisz je jako plik tekstowy w miejscu, które później łatwo znajdziesz.

Przeprowadź nowy test i zapisz jego wyniki w oddzielnym pliku, po czym prześlij nam oba raporty. W ten sposób możemy porównać rezultaty obu testów i udzielić Ci możliwie najlepszej pomocy.

 

Wiadomość 4 z 5 (1 543 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z połączeniem do serwera EA - utracono połączenie

★★★ Newbie
włączyłem grę pograłem trochę w kampani. Później na kolejny dzień włączyłem stronę supportu i wysłałem prośbę o kontakt telefoniczny. W międzyczasie włączyłem grę bo może będzie trzeba coś sprawdzić i o dziwo się coś odblokowało bo połączyło z serwerem. W sumie na infolini nic ciekawego się nie dowiedziałem czemu to nagle zadziałało, ale później kolejny raz włączam grę i też wywaliło połączenie, wziąłem kwadratem ponowne połączenie i poszło. Wcześniej i to nie działało ale narazie jak działa to nie kombinuję nic
Wiadomość 5 z 5 (1 522 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem