Dot.: Directx Error BF4 win10

autor: Switih
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Directx Error BF4 win10 DirectX function "FindClosestMatchingMode"

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam, mianowicie od pewnego czasu borykam się z problemem dotyczącym uruchomienia gry BF4. Gra ''próbuje" się uruchomić, lecz tylko w oknie, po czym kilka sekund później wyskakuje błąd związany z DX + sterownikiem do karty graficznej. Nie wiem czy to kwestia tego że EA ma w głębokim poważaniu starsze tytuły i po po prostu nie aktualizują gier pod nowsze sterowniki, czy może to problem wynikający z natury technicznej. Dodam jeszcze że parę miesięcy temu gra działała bez żadnych problemów.

 

Moja specyfikacja to:

Win 10 64bit

GTX 960M

CPU Intel core i7-4800

16gb ram

 

Dodaje również screen błędu w załączniku.

Wiadomość 1 z 4 (2 082 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie
Highlighted

Dot.: Directx Error BF4 win10

★★ Novice

Dziękuje za odpowiedź, generalnie temat jest zamknięty gdyż uzyskałem pomoc telefoniczną. Nie umiem odpowiedzieć czy to co napisałeś, faktycznie pomaga w rozwiązaniu tego problemu, aczkolwiek mi pomógł format systemu. Gdyż według msinfo32 występowały problemy z jego jądrem (nie pamiętam dokładnie nazwy plików ale chodzi o jakieś: radell czy z końcówką .dll). Ponoć tak się czasem dzieje. Co więcej dodam że rozmawiałem z czterema konsultantami i dopiero za czwartym razem udało się namierzyć przyczynę problemu. Dlatego też podejrzewam że twoja odpowiedź @EA_Odix nie jest do końca poprawna, ponieważ próbowałem trzech różnych wersji sterownika tj. obecny(styczniowy), sierpniowy, oraz najstarszy znaleziony na stronie Nvidia, marcowy. Więc podejrzewam też że ,,ewentualna przesiadka'' na wcześniejsze sterowniki raczej nie pomoże. 

 

Pozdrawiam.

 

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 4 (2 304 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Directx Error BF4 win10

Community Manager (retired)

@Switih Witaj!

 

Błąd directx "FindClosestMatchingMode", który otrzymujesz jest błędem składowym system+sterownik, każda gra ma cykl życiowy i nie jest możliwe, aby studio pod każdą aktualizację sterownika + systemu zdołało sprawdzić kompatybilność. W nawiązaniu do błędu jaki otrzymujesz, podobne zgłoszenia mieliśmy też na EN forum i co tam pomagało to ustawienie tzw. skalowania na GPU zamiast na ekran, ewentualna przesiadka na wcześniejsze sterowniki.

 

253252.PNG

Wiadomość 2 z 4 (2 052 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Dot.: Directx Error BF4 win10

★★ Novice

Dziękuje za odpowiedź, generalnie temat jest zamknięty gdyż uzyskałem pomoc telefoniczną. Nie umiem odpowiedzieć czy to co napisałeś, faktycznie pomaga w rozwiązaniu tego problemu, aczkolwiek mi pomógł format systemu. Gdyż według msinfo32 występowały problemy z jego jądrem (nie pamiętam dokładnie nazwy plików ale chodzi o jakieś: radell czy z końcówką .dll). Ponoć tak się czasem dzieje. Co więcej dodam że rozmawiałem z czterema konsultantami i dopiero za czwartym razem udało się namierzyć przyczynę problemu. Dlatego też podejrzewam że twoja odpowiedź @EA_Odix nie jest do końca poprawna, ponieważ próbowałem trzech różnych wersji sterownika tj. obecny(styczniowy), sierpniowy, oraz najstarszy znaleziony na stronie Nvidia, marcowy. Więc podejrzewam też że ,,ewentualna przesiadka'' na wcześniejsze sterowniki raczej nie pomoże. 

 

Pozdrawiam.

 

Wiadomość 3 z 4 (2 305 wyświetleń)

Dot.: Directx Error BF4 win10

Community Manager (retired)

@Switih 

 

Dzięki za informację, iż błąd został rozwiązany. Co do błędu directx jak już wspominałem jest to składowy problem system lub sterownik, dlatego rozwiązanie tego problemu proponuje właśnie od sterownika grafiki, żeby format i nową instalację systemu zostawić na koniec (bardziej czasochłonne). No nic cieszę się, że format poskutkował i możesz ponownie przeżywać emocje na "polu bitwy". :eahigh_file:

 

 

Pozdrawiam serdecznie! Standard smile

Wiadomość 4 z 4 (2 015 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem