Dot.: Brak PL w BF4 po przerwie WTF

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Brak PL w BF4 po przerwie WTF

★★★ Newbie

Witam posiadam wiele gier waszej produkcji niestety wiek oraz wymogi co do rodziny nie pozwalają często na zakup nowych tytułów jak i samo granie Ale do sedna.

Problem dotyczy BF4 grałem w niego dość często z przyjaciółmi zakupiłem przed premierowo w wersji Premium. Wbiłem gdzieś około 80 lev i gra leżała nie używana grubo ponad rok no może półtora. W tym czasie zmieniłem komputery i zapomniałem o tytule. niedawno kolega poprosił mnie czy razem w niedziele nie zaplanujemy sobie urlop i co NIESPODZIANKA Gra jest do instalacji tylko w wersji English WTF???? No takich jaj to jeszcze nie miałem!!! Wszystkie bluzgi napisy miałem PL, wcześniej zupełnie inaczej się zgłaszało reklamacje teraz za pomocą czatu masakra.. Proszę o pilna pomoc bo jest to żenujące podczas instalacji nie mogłem teraz wybrać innej wersji. Nic nie kombinowałem za gre Przepłaciłem Bardzo bardzo grubo proszę odkopać kiedy zamówiłem preordera !!!

Wiadomość 1 z 6 (410 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak PL w BF4 po przerwie WTF

★★★ Pro

@SpencersFist próbowałeś zmiany języka bezpośrednio w opcjach gry?

Wiadomość 2 z 6 (403 wyświetleń)

Dot.: Brak PL w BF4 po przerwie WTF

Hej @SpencersFist,

Koniecznie skontaktuj się z doradcą EA. Będzie on mógł ustalić co spowodowało taki problem oraz zaproponować dalsze kroki.

Aby skontaktować się z doradcą EA wykonaj poniższe kroki.

  1. Wejdź na https://help.ea.com/pl/
  2. Wybierz opcję "Pomóż w grze".
  3. Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
  4. Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
  5. Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
  6. Wybierz formę kontaktu (wybór rożni się w zależności od danego kraju)

Polska linia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 21:00.

Wiadomość 3 z 6 (392 wyświetleń)

Dot.: Brak PL w BF4 po przerwie WTF

★★★ Newbie

w którym miejscu w grze mam takie opcje? jest tylko do wyboru Ścieszka dźwiękowa  ale też brak wyboru przed instalacja mam tylko US

Wiadomość 4 z 6 (379 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak PL w BF4 po przerwie WTF

★★★ Pro

@SpencersFist 

 

Tutaj masz wszystko o bezpośrednim kontakcie z pomocą techniczną: 

https://answers.ea.com/t5/Dyskusja-ogolna/Jak-skontaktowac-sie-z-doradca-poprzez-strone-EA-Help/m-p/...

Zapytaj o sprawdzenie dlaczego nie możesz wybrać przed instalacją odpowiedniego języka. 

 

2 opcja: Wyczyść pamięć podręczną    i spróbuj wtedy jeszcze raz rozpocząć proces instalacji:

 

JAK WYCZYŚCIĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ ORIGIN:

 

Podczas użytkowania programu Origin, możesz napotkać problemy związane z wyświetlaniem biblioteki gier, logowaniem bądź połączeniem. W takim przypadku rozwiązaniem najczęściej okazuje się być wyczyszczenie pamięci podręcznej programu. Po ponownym uruchomieniu program sam pobierze sobie aktualizację, bądź brakujące pliki, w ten sposób zastąpisz uszkodzone pliki, nowymi. 

 

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

12. Uruchom ponownie komputer i ponownie zaloguj się do programu Origin

Wiadomość 5 z 6 (373 wyświetleń)

Dot.: Brak PL w BF4 po przerwie WTF

Community Manager (retired)

@SpencersFist Hej!

 

W przypadku gier na PC/Origin zawsze obowiązuje tzw. regionalizacja (język pod dany region). Jeśli po zalogowaniu się na Twoje konto i we właściwościach gry widzisz tylko wersję EN do wyboru, znaczy, iż zakupiłeś wersję, która tylko taki język wspiera. Origin czy sama gra nie zmieniają tego, dlatego sprawdź poniższą opcję. Jeśli grałeś wcześniej w wersję PL, możliwe, iż używałeś wersji trial albo była ona na innym koncie.

 

51221311.PNG

 

Sam język mówiony w grze, możesz zmienić (jeśli dostępny) wchodząc do:

 

512311.PNG

 

Pozdrawiam!

 

PS. Dział pomocy nie ma opcji podmiany języka.

Wiadomość 6 z 6 (359 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem