Battlefield 4 - problem z obrazem

autor: wspanialek
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefield 4 - problem z obrazem

★★★ Newbie

Pod czas gry w Battlefield 4 w losowych momentach kiedy występuje zamieć na ekranie nic nie widać. Szczególnie uciążliwe w/w zjawisko występuje na mapach Operacja blokada, operacja zamieć. Na mapach gdzie jest słońce które odbija się od piasku - wszystko się świeci. Trochę dymu i jakiś algorytm próbuje zwiększać jasność ekranu. Patrząc na płonący ogień - występuje plama na ekranie. Powyższe występuje w losowych momentach. Trwa przez około 2-3 minuty i grafika wraca do “normy” Sprzęt: Płyta główna: Gigabyte GA-Z97X-UD3H (rev. 1.0) Procesor: i5 4690k Pamięć: 2x8Gb ddr3 Ballistix sport GPU: GTX1070 Palit Jetstream zasilacz: thermaltake smart se 630w dysk ssd Monitor: ASUS VG248QE System: Win10 oryg. Co do tej pory zrobiłem: Przeinstalowałem system Win10. Instalacja wszystkiego od nowa. Brak poprawy. Instalacja win 7 - taki sam problem. Instalacja jak wyżej na drugim dysku ssd - brak poprawy. Podłączony drugi monitor - taki sam problem. Podłączenie drugiego zasilacza - taki sam problem. (podłączony tylko dysk systemowy z grą) Podłączenie dwóch różnych kart graficznych w tym AMD - taki sam problem. Podłączenie kablami DVI, HDMI, Displayport - taki sam problem. Zmiana odświeżania ze 144hz na 120Hz na 60Hz - taki sam problem. Włączyłem Battlefield 3 - w losowych momentach odbicia słońca np. na skałach(mapa kaspijska granica) rażą po oczach. W dymie (operacja Firestorm) obraz robi się “mleczny”. Dodam, że gry się nie zawieszają. Komputer się nie restartuje.

Wiadomość 1 z 2 (501 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - problem z obrazem

Community Manager (retired)

@wspanialek 

 

Mieliśmy co prawda parę zapytań w tej sprawie, jednak wygląda to bardziej na zabieg celowy od strony studia/silnika. Tutaj więcej w tym temacie.

 

Osobiście pamiętam jak na mapie w szczególności Operation Locker doznawałem efektu oślepienia po wyjściu na zewnątrz.

 


 

Generalnie problem z wyświetlanie obrazu sprowadza się do sterownika/karty jednak widzę, że próbowałeś już wielu sugestii łączne z podmianą karty i systemu.

 

W razie czego zawsze radzimy zrestartować całkowicie ustawienia gry i wykluczyć problem pliku ustawień pobieranych z chmury:

 

  • Wyłącz zapisy w chmurze na obydwóch kontach  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 

  • Następnie udaj się do folderu Dokumenty i zmień nazwę folderu Battlefield 4  na np. Battlefield 4 kopia Spowoduje to przy następnym uruchomieniu stworzenie nowego folderu ustawień/zapisu (uwaga zapisany stan kampanii dla jednego gracza może ulec utracie)

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 2 (450 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem