Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

autor: Kriiisu_93
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Highlighted

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Też mam problemy z wydajnością. Jeszcze w maju na początku czerwca było normalnie grać na ultra w 60 klatkach na dużych mapach. Teraz strasznie spadają klatki podczas wczytywania i samej rozgrywki. Dropy zdarzają się nagle i są sekundowe nawet jak nic się nie dzieje na ekranie. Podejrzewam aktualizacje do windowsa( mam creators update najświeższą wersje) albo do gry. Optymalizacja pełnoekranowa i tryb gry wyłaczone i te dvr też. Wcześniej też był taki problem ale wyłaczenie optymalizacji pełnoekranowych rozwiązało problem a teraz już nie. Wydałem łącznie na grę 338 zł i nie mogę normalnie grać. Jakieś nowe pomysły, rozwiązania?

Wiadomość 11 z 255 (3 750 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Dla osób zmagających się z problemem spadków klatek w grze, Nvidia wraz Microsoftem badają sprawę ze swojej strony - link do oficjalnej informacji. Nasze studio również na podstawie zgłoszeń użytkowników sprawdza dodatkowo ze swojej strony co może powodować tego typu spadki. Obserwujcie wątek NVIDIA i jeśli dowiemy się dodatkowych informacji i ewentualnie obejść, nie omieszkamy się nimi podzielić.

 

Pozdrawiam! 

Wiadomość 12 z 255 (3 744 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Mały update i dodatkowe obejście:

 

Mieliśmy pewne potwierdzone zgłoszenia, gdzie aktualizacji sterownika dźwiękowego do płyty głównej (strona producenta płyty głównej)  Realtek Audio Driver i jednczesne odinstalowanie sterownika Nvidia High Definition Audio (instalowany domyślnie z pakietem sterownika grafiki NVIDIA) pomagała w spadkach klatek podczas gry. Polecam również zadbanie o aktualne sterowniki również do karty sieciowej (LAN Drivers). 

 

Dodałem również, nowe kroki do mojego wcześniejszego wpisu, zerknijcie i spróbujcie z Waszej strony!

 

Powodzenia!

Wiadomość 13 z 255 (3 731 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide
Cieszy mnie to, że wszystkie strony wzięły się za rozwiązanie problemu. Bubla zrobli wszyscy od Microsoftu przez Dice po Nvidie. Czekamy
Wiadomość 14 z 255 (3 715 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

Community Manager (retired)

Mały update w sprawie spadków FPS.

 

  • NVIDIA opublikowała właśnie wersję BETA sterowników w wersji 385.12, według niektórych graczy pomimo wczesnej wersji sterownika, stabilność w grze BF 1 uległa poprawie. 

  • Dodałem do mojego wcześniejszego wpisu, dodatkowe obejście z plikiem konfiguracyjnym user.cfg (patrz punkt 9)!

Jeśli wypłynie coś nowego z chęcią się tym z Wami podzielę! :ealight_bulk:

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 15 z 255 (3 668 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Próbowałem opisywanych tutaj rozwiązań no czasem jest lepiej  ale nie zawsze i  wciąż nie jest tak jak wcześniej( przed pojawieniem się problemów). U mnie te spadki dotyczą TYLKO gry multiplayer co być może powinno nakierować DICE, Microsoft i Nvidie gdzie szukać rozwiązań. Coś sie w pewnym momencie zepsuło i bardzo trudno to teraz naprawić. Wydaje mi się to wina aktualizacji do win 10 i tego badziewia o nazwie creators update. Za dużo roboty z wgrywanie win 7 i troche to bez sensu ale myśle, że problem by sie rozwiązał. Ma ktoś win 7 i mógłby dać info jak działa BF?

Wiadomość 16 z 255 (3 663 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Ze wszystkich wątków jakie przeczytałem problem mieli tylko użytkownicy Windows 10 i tylko 1703 więc śmiało możesz wracać do 7. To chyba jedyny słuszny system na tą chwilę.

Wiadomość 17 z 255 (3 660 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Wina jest na 100% po stronie systemu. Ktoś jeszcze pisał o wyłaczeniu czu usunięciu OneDrive. Ja wyłączyłem/zablokowałem jego funkcje i udało sie całą runde( podbój, pustynia synajska rozgrywka 26 minut) i podczas gry najniżej było 54 fps więc w porównaniu do wcześniej rewelacja :-P Nie wiem czy to jeden raz tak czy stała poprawa ale to jeszcze nie to. W czasie ładowania zacina wcześniej tak nie było no ten fps wyższy powinien być . Był czas że nie było w ogole spadków albo jakieś minimalne na 57-58 fps

Wiadomość 18 z 255 (3 646 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Są jakieś nowe wieści? Gra wciąż w trybie multi jest niegrywalna

Wiadomość 19 z 255 (3 631 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice
Zauważyłem, że w momencie spadku FPS procesor z ok. 70-80% zalicza szybki skok do 100% i następnie spadek do ok 10%, przy jednoczesnym skoku temperatury laptopa do 86 stopni. Laptop przed update nie uzyskiwał temperatury większej jak 79 stopni. Ponadto regularnie go czyszczę pomimo iż nie zastaję w środku kurzu, a po upływie gwarancji zamierzam nałożyć mu nową pastę. Troszkę pogrzebałem i udało mi się nieco zmniejszyć częstotliwość tego stutteringu. Ograniczyłem w planie zasilania maksymalną moc procesora do 85% i minimalną do 80%. Ok. 2 razy rzadziej są dropy, a na wydajności nie straciłem. To dalej proteza, a nie rozwiązanie, ale przynajmniej można pograć 10 minut, a nie 5 xD
Wiadomość 20 z 255 (3 625 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem