BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

autor: DolecDziedzic
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★ Novice

Produkt: Battlefield 1
Platforma:PC
BF1 nie uruchamia się.Kiedy chce uruchomić grę z poziomu Origin lub bezpośrednio z katalogu z grą - gra nie uruchamia się. Komputer próbuję uruchomić grę, ale nic się nie dzieje, nie wywala żadnego błędu też.
Jak często występuje ten problem? 100% - za każdym razem gdy uruchamiam BF1
Co się dzieje? Problem pojawił się po zainstalowaniu najnowszego patcha (14.03.2017) i DLC "Nie przejdą". Wcześniej gra działała bez zarzutu i nigdy nie było problemu z uruchomieniem gry. Widać w Aplikacjach (w Menadżerze Zadań), że gra chwile działa po czym znika z Aplikacji. Zainstalowałem najnowsze sterowniki karty graficznej, zaktualizowałem Windowsa, zainstaowałem ponownie Visual C++ ale to nie pomogło. Próbowałem też ponownie zainstalować grę oraz Origina.

Laptop działa na Win10 Pro 64-bit

Wiadomość 1 z 14 (11 650 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

Community Manager (retired)

@DolecDziedzic Witaj!

 

Odnośnie Twojego problemu to podobny wątek i rozwiązanie znajdziesz TUTAJ.

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach oraz sama gra powinna wystartować!  High five

Dodatkowo w momencie jak gra dodała nowe pliki Antywirus mógł wykryć tą nową zmianę i zablokować uruchomienie gry dlatego radzimy przed powyższymi krokami chwilowe wyłączenie zabezpieczeń.

 

Powodzenia żołnierzu. :eahigh_file:

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 14 (16 417 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

Community Manager (retired)

@DolecDziedzic Witaj!

 

Odnośnie Twojego problemu to podobny wątek i rozwiązanie znajdziesz TUTAJ.

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach oraz sama gra powinna wystartować!  High five

Dodatkowo w momencie jak gra dodała nowe pliki Antywirus mógł wykryć tą nową zmianę i zablokować uruchomienie gry dlatego radzimy przed powyższymi krokami chwilowe wyłączenie zabezpieczeń.

 

Powodzenia żołnierzu. :eahigh_file:

Wiadomość 2 z 14 (16 418 wyświetleń)

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★ Novice

Dziękuję za pomoc - zadziałało!

Co prawda usunięte zostały moje ustawienia oraz zapisy gry, ale najważniejsze, że postęp w multi jest zachowany Standard smile

Czy z powrotem mam zmienić ustawienie: Zapisane stany gry na WŁĄCZ?

Jeszcze raz dziękuję

Wiadomość 3 z 14 (11 625 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

Community Manager (retired)

@DolecDziedzic

 

Super, że się udało. :eahigh_file: Co do zapisanych stanów gry w chmurze, wszystko zależy czy korzystasz z kilku komputerów czy z jednego i czy chcesz zapisywać postępy gier w razie awarii na serwerze. 

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na froncie! :eahigh_file:

Wiadomość 4 z 14 (11 624 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★ Novice
Mam nowy komputer i postanowiłem wgrać sobie bf1 na niego z poprzedniego przez platforme origin po zainstalowaniu niemozna go urochomic. Przez 3 sek kołeczko się kreci po czym nic
Wiadomość 5 z 14 (11 475 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

[ Edytowane ]

Kolego @KamilQ14 Jeśli kopiowałeś dane z jednego PC na drugi to mogą występować problemy z konfigiem systemu i sprzętu,chyba że się mylę i pobierałeś całą grę na nowo

 

1. Spróbuj w Orgin kliknąć na grę prawym i "Napraw"

2. Jeśli pierwszy pkt nie zadziała wyczyść pamięć CATCH jak to zrobić informacja TU

3. Wyżej wymienione opcje nie pomogły odinstaluj i zainstaluj grę na nowo

 

Podeślij też Dxdiag jak to zrobić info TU

 

EDIT: Zainstaluj jeszcze te sterowniki do grafy http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/117953/pl i daj znać

 

Wiadomość 6 z 14 (11 468 wyświetleń)

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★ Novice

Zrobiłem jak mówiłes lecz nic niepomogło 

Wiadomość 7 z 14 (11 452 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★ Novice

gre mam na koncie origin i  z tamąd ją pobrałem bez użycia płyty bo i tak kod jest zużyty

Wiadomość 8 z 14 (11 445 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★ Novice

o same zadziałało =)

Wiadomość 9 z 14 (11 398 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie uruchamia się po zainstalowaniu najnowszego patcha i DLC

★★★ Newbie

Mam ten sam problem ale po zrobieniu wszystkich czynności gra i tak mi się nie włącza.

 

Wiadomość 10 z 14 (10 074 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem