chroma connect

autor: l-unh0ly-l
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

chroma connect

★ Novice

Produkt: Apex Legends
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD GTX 1080 Ti
Podaj ilość pamięci RAM w GB 16
Jaki jest Twój tag gracza/PSN ID/nazwa konta EA? l-unh0ly-l
Przekaż nam gamertag-i/PSN ID/publiczne ID EA Twoich członków drużyny, jeśli to możliwe.
Czy korzystasz z oprogramowania posiadającego nakładki? Nie
Którą Legendą grałeś/grałaś? (jeśli dotyczy)
Których Legend używali członkowie Twojej drużyny? (jeśli dotyczy)
Gdzie pojawił się problem? W meczu
W jakiej części mapy lub menu byłeś/byłaś? Jeśli nie pamiętasz dokładnej nazwy, opisz lokalizację, lub opisz co chciałeś/ chciałaśzrobić w menu. Nie ma znaczenia
Co robiłeś/robiłaś kiedy pojawił się problem? Na przykład: Problem pojawił się podczas odradzania się na członku drużyny, podczas używania umiejętności, kiedy członek drużyny opuścił grę. Nie ma znaczenia
Czy członkowie Twojej drużyny również napotkali ten problem? Nie wiem
Ile meczy pod rząd rozegrałeś/rozegrałaś zanim pojawił się problem? Nie ma znaczenia
Kiedy to się stało (dd.mm.rr. gg.mm)
Jak często występuje ten problem? 100%
Jak duży jest problem? Mały lub wcale nie wpływający na rozgrywkę
Co się dzieje? Na stronie Razer oraz na stronie Apex Legends widnieje informacja, że gra wspiera Razer Chroma Connect dla efektó oświetleniowych na sprzęcie Razer. Ostatnio zakupiłem mysz (Razer Basilisk v2), klawiaturę (Blackwidow v3), podkładkę (goliatus extended chroma) oraz mouse bungee (mouse bungee chroma). Jednym z czynników decydujących o wyborze Razera była właśnie integracja oświetlenia z Apex Legends. Mimo wielu prób odłączania i podłączania sprzętu do innych portów USB, odinstalowywania Razer Synapse i instalowania ponownie, odinstalowania Apex i ponownej instalacji - nie udało mi się uruchomić opcji Chroma Connect. W ustawieniach Synapse aplikacje są włączone, Chroma Connect również. Jedyne, co się dzieje w Apexie, to od czasu do czasu na czerwono podświetli się capslock w menu głównym.
Co powinno się stać? Efekty chroma powinny działać zgodnie z opisem.
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Podłączyć sprzęt Razera, uruchomić Chroma Connect i zobaczyć, co się dzieje w grze.

Na stronie Razer oraz na stronie Apex Legends widnieje informacja, że gra wspiera Razer Chroma Connect dla efektó oświetleniowych na sprzęcie Razer. Ostatnio zakupiłem mysz (Razer Basilisk v2), klawiaturę (Blackwidow v3), podkładkę (goliatus extended chroma) oraz mouse bungee (mouse bungee chroma). Jednym z czynników decydujących o wyborze Razera była właśnie integracja oświetlenia z Apex Legends.

Mimo wielu prób odłączania i podłączania sprzętu do innych portów USB, odinstalowywania Razer Synapse i instalowania ponownie, odinstalowania Apex i ponownej instalacji - nie udało mi się uruchomić opcji Chroma Connect. W ustawieniach Synapse aplikacje są włączone, Chroma Connect również.

Jedyne, co się dzieje w Apexie, to od czasu do czasu na czerwono podświetli się caps lock w menu głównym.

Wiadomość 1 z 1 (688 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem