Dot.: Sprawdzenie.

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Sprawdzenie.

★★★ Novice

Witam. Uzyskałem dobrą odpowiedź w moim e-mailu. Bardzo dziękuje, jednak pojawił się kolejny problem. Dostałem potwierdzenie, że moje konto brało udział w oszukiwaniu w grze. W wiadomości e-mail był też link opisujący artykuł o tym, jak mogę grać uczciwie. Po przeczytaniu tych zasad, reguł oraz pełnej Umowy użytkownika z rozdziału 6, nie potwierdzam używania cheatów, haków itp. na tym koncie od momentu założenia. Tak samo jest z innymi kontami, które zakładam po to, by grać uczciwie i to właśnie robię. Przedstawię sytuację w procesie, jaki następuje:

1)Zakładam nowe konto Origin, nie naruszam żadnych zasad;

2)Wchodzę do treningu, a po ukończeniu treningu gram w trój-składowy mecz;

3)Podczas grania, podczas zabijania i zbierania lootu, w mid-game, w 1 meczu dostaje bana, ni stąd ni zowąd, tak nagle. Tak poprostu.

Zastanawiam się nad tym, za co. Nic nie uruchamiałem, otwierałem, instalowałem. Mam tylko Apex'a i Origin'a włączonego. Pisząc chwilę po tym do supportu, otrzymuje tą samą informację, że oszukiwałem.

Tak samo miałem na kilku kontach, a przestrzegałem wszystkich zasad z rozdziału 6 z pełnej Umowy użytkownika.

Chciałbym pogłębić temat z jednym z pracowników, który rzetelnie odpowie mi, po tym, jak opiszę mu dokładnie swój problem. Chciałbym też nagrać i wysłać video z mojej gry na nowo założonym, przestrzegającym zasad, koncie w Apex Legends. Nie chodzi o to konto, tylko ogółem o problem.

Chcę być dokładnie poinformowanym o tym, dlaczego nowe konta, na których nie oszukuję są zawieszane z tej samej przyczyny.

Oczekuję spełnienia swoich obowiązków i pomocy wobec mnie jako gracza a także zrozumienie, kiedy opiszę problem bardziej szczegółowo na e-mailu pracownika EA lub na e-mailu ogólnym, jednak proszę o wsparcie i zrozumienie jako człowieka. Wierzę, że dostanę drugą szansę. Lub się załamie mentalnie.

Pozdrawiam.

 

Wiadomość 1 z 2 (175 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Sprawdzenie.

Community Manager

Hej @newakaju3 

 

Przykro mi z powodu Twoich problemów. Frown Jeśli podobna sytuacja z zablokowaniem konta miała miejsce zaraz po jego założeniu, sprawdź swój komputer pod kątem złośliwego oprogramowania.

 

W kwestii sankcji nałożonych na Twoje konto - poprzez forum nie mamy możliwości udzielić Ci żadnych dodatkowych informacji. Wszystkie problemy powiązane z kontem EA (w tym blokady nałożone w grach) wymagają kontaktu bezpośredniego

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 2 (159 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Sprawdzenie.

Community Manager

Hej @newakaju3 

 

Przykro mi z powodu Twoich problemów. Frown Jeśli podobna sytuacja z zablokowaniem konta miała miejsce zaraz po jego założeniu, sprawdź swój komputer pod kątem złośliwego oprogramowania.

 

W kwestii sankcji nałożonych na Twoje konto - poprzez forum nie mamy możliwości udzielić Ci żadnych dodatkowych informacji. Wszystkie problemy powiązane z kontem EA (w tym blokady nałożone w grach) wymagają kontaktu bezpośredniego

Wiadomość 2 z 2 (160 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem