Gra zatrzymuje się na lobby - PS4

autor: rdvvk
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Gra zatrzymuje się na lobby - PS4

[ Edytowane ]
★★ Novice

Produkt: Apex Legends
Platforma:Sony Playstation 4
Podaj na jakiej platformie grasz? Sony PlayStation 4
Jaki jest Twój tag gracza/PSN ID/nazwa konta EA? Beginnertheone
Przekaż nam gamertag-i/PSN ID/publiczne ID EA Twoich członków drużyny, jeśli to możliwe.
Czy korzystasz z oprogramowania posiadającego nakładki? Nie
Którą Legendą grałeś/grałaś? (jeśli dotyczy)
Których Legend używali członkowie Twojej drużyny? (jeśli dotyczy)
Gdzie pojawił się problem? W lobby (poczekalnia przed meczem)
W jakiej części mapy lub menu byłeś/byłaś? Jeśli nie pamiętasz dokładnej nazwy, opisz lokalizację, lub opisz co chciałeś/ chciałaśzrobić w menu. Nigdzie
Co robiłeś/robiłaś kiedy pojawił się problem? Na przykład: Problem pojawił się podczas odradzania się na członku drużyny, podczas używania umiejętności, kiedy członek drużyny opuścił grę. Problem pojawił się przed uruchomieniem lobby
Czy członkowie Twojej drużyny również napotkali ten problem? Nie
Ile meczy pod rząd rozegrałeś/rozegrałaś zanim pojawił się problem? Ponad rok grania
Kiedy to się stało (dd.mm.rr. gg.mm) 25.03.2020 godzina 18:00
Jak często występuje ten problem? 100%
Jak duży jest problem? Znaczny wpływ na rozgrywkę
Co się dzieje? Nie mogę zalogować się do gry.
Co powinno się stać? Powinno otworzyć się lobby
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Zdjęcie w załączeniu 

Proszę o pomoc

Wiadomość 1 z 14 (3 468 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd

Community Manager

Hej @rdvvk 

Jeśli problem występuje nadal to spróbuj zresetować połączenie internetowe z poziomu konsoli, oraz zresetuj router odłączając go od prądu na ok 2 minuty. 

Wiadomość 2 z 14 (3 424 wyświetleń)

★★ Novice
@EA_Kuba Próbowałam wiele razy, nic nie pomaga ;(
Wiadomość 3 z 14 (3 418 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Dzięki za odpowiedź @rdvvk, jakich kroków dotychczas próbowałeś ?

Wiadomość 4 z 14 (3 409 wyświetleń)

★★ Novice
@EA_Kuba Resetowałam router nie tylko wyłączając go z prądu ale również przy użyciu cienkiej spinki. Próbowałam podłączyć się do drugiego internetu, problem się nie rozwiązał. Próbowałam dołączyć do gry poprzez dołączenie przez sesje mojego znajomego, jemu się pokazało że dołączyłam do grupy a ja miałam dalej ten sam problem. Udało mi się zagrać jedną grę dzisiaj ponieważ znalazło mi serwery, trwała ona 20 min około bo była to gra championa, chciałam odpalić kolejna grę ale już nie chciało mnie połączyć, tworzyło listę matchmakingową i nie chciał pokazać się charakterystyczny ,,tik” ,,ptaszek” przy postaci obok poziomu/rangi.
Już nie wiem co mam zrobić żeby zaczęło to normalnie działać. Nigdy nie spotkałam się z takim problemem.
Wiadomość 5 z 14 (3 400 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Hej @rdvvk 

Dzięki za odpowiedź i podanie wszystkich szczegółów  Problem faktycznie jest dość dziwny Wondering

Sprawdźmy w takim razie czy nie jest to związane z błędami w instalacji gry. Skorzystaj z funkcji odbudowy bazy danych (nie spowoduje to usunięcia danych na konsoli). Kolejną rzecz, którą poprosiłbym abyś sprawdził to czy taki sam błąd pojawia się na nowo utworzonym koncie na Twojej konsoli (Jeśli Twoja konsola ustawiona jest jako podstawowe PS4 plus będzie rozdzielony na wszystkie utworzone na niej konta). 

Dodatkowo upewnij się, że na Twoim routerze otwarte są odpowiednie porty - jeśli nie czujesz się na siłach pomoże Ci w tym Twój dostawca internetu Standard smile Daj mi tez znać kto jest Twoim dostawcą internetu. 

Wiadomość 6 z 14 (3 341 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★ Novice
@EA_Kuba Problem teoretycznie się naprawił. Apex nie działa tylko w godzinach od 16/17 do godziny 22. Moim dostawcą jest t-mobile. ( często wyskakuje komunikat: członek grupy wstępne wczytywanie) Mimo że gra działa w godzinach porannych i późno wieczornych mecze ładują się bardzo długo, szczególnie gdy zapraszam znajomych do grupy.
Wiadomość 7 z 14 (3 313 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Hej @rdvvk 

Internet z sieci komórkowej pomimo przyzwoitej szybkości, jest z reguły mniej stabilny niż połączenie poprzez "kabel". Dodatkowo możliwości konfiguracji/optymalizacji takiego połączenia są dość ograniczone. Jeśli masz taką możliwość to podłącz konsolę do internetu "z kabla" jeśli nie spróbuj wykonać podstawowe kroki, które znajdziesz tutaj

Wiadomość 8 z 14 (3 305 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★ Novice
@EA_Kuba Łączenie poprzez kabel też niewiele daje. Chciałam zagrać teraz w Apex ( godzina 18:00) niestety nie udało się 💔
Wiadomość 9 z 14 (3 242 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

"Członek grupy, wstępne wczytywanie..." Brak możliwości rozegrania meczu

★★★ Novice

Produkt: Apex Legends
Platforma:Sony Playstation 4
Podaj na jakiej platformie grasz? Sony PlayStation 4 Slim
Jaki jest Twój tag gracza/PSN ID/nazwa konta EA? Pauro177
Przekaż nam gamertag-i/PSN ID/publiczne ID EA Twoich członków drużyny, jeśli to możliwe. nie dotyczy
Czy korzystasz z oprogramowania posiadającego nakładki? Nie
Którą Legendą grałeś/grałaś? (jeśli dotyczy) nie dotyczy
Których Legend używali członkowie Twojej drużyny? (jeśli dotyczy) nie dotyczy
Gdzie pojawił się problem? Ładowanie meczu z lobby
W jakiej części mapy lub menu byłeś/byłaś? Jeśli nie pamiętasz dokładnej nazwy, opisz lokalizację, lub opisz co chciałeś/ chciałaśzrobić w menu. W lobby, podczas wyszukiwania meczu
Co robiłeś/robiłaś kiedy pojawił się problem? Na przykład: Problem pojawił się podczas odradzania się na członku drużyny, podczas używania umiejętności, kiedy członek drużyny opuścił grę. Uruchomiłem wyszukiwanie meczu
Czy członkowie Twojej drużyny również napotkali ten problem? Nie
Ile meczy pod rząd rozegrałeś/rozegrałaś zanim pojawił się problem? Nie pamiętam, dużo +100
Kiedy to się stało (dd.mm.rr. gg.mm) Ponad rok temu
Jak często występuje ten problem? 100%
Jak duży jest problem? Znaczny wpływ na rozgrywkę
Co się dzieje? Podczas wyszukiwania meczu, dokładnie po wczytywaniu danej mapy, pojawia się stan wyszukiwania: "Członek grupy, wstępne wczytywanie..." na którym gra się zawiesza (nie rozpoczyna się mecz, stan zostaje na tym w nieskończoność). Korzystam z WiFi.
Co powinno się stać? Uruchomić się mecz
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Nie wiem, prawdopodobnie problem z kontem, znalazłem dużo wpisów innych graczy o napotkaniu tego samego problemu, podobno występuje on od 0 sezonu. Jedyny sposób na chwilową naprawę błędu jest restart gry Apex Legends. Proszę nie pisać o zresetowaniu ruteru, ponieważ to nie pomaga.

Proszę o pomoc, prawdopodobnie jest to bląd typu code net:info gathering. Uniemożliwia on rozgrywkę, ponieważ wychodzenie z gry po każdym meczu jest denerwujące i czasochłonne. Jak wspomniałem wyżej, jest to prawdopodobnie wina konta Ea. Prędkość internetu jest na odpowiednim poziomie więc nie jest to jego wina (23 Mb pobieranie, 6 Mb Przesyłani)

Wiadomość 10 z 14 (2 416 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem