Aktualizacja dla PC: informacje związane z zawieszaniem się gry

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Aktualizacja dla PC: informacje związane z zawieszaniem się gry

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej!

Aktualizacja, którą udostępniliśmy w ostatni wtorek, usprawniła sposób zapisywania informacji o zawieszaniu się gry na PC. Od teraz w razie zawieszenia się gry, w folderze „Dokumenty” powinien się pojawić plik „apex_crash.txt”. Otrzymaliśmy od naszych graczy już wiele takich plików – czy to bezpośrednio, czy przez fora i inne strony internetowe.

 

Uzyskaliśmy wiele cennych informacji na temat źródeł błędów, dzięki czemu udało nam się odkryć, że duża część z nich jest ze sobą powiązana. Jeden z problemów wynikał z faktu, że część procesów aplikacji zmieniała dane pamięci wykorzystywane przez inne procesy. Tego rodzaju błędy są najtrudniejsze do wykrycia!

 

Wyobraź sobie, że masz tysiąc robotów, których zadaniem jest pomalowanie różnych części wielkiego miasta, a każdy z nich używa jednego z dwunastu kolorów. Czasami ktoś się poskarży, że jeden z czerwonych pokoi ma kawałek niebieskiej ściany, ale nie będzie w stanie powiedzieć, gdzie dane miejsce się znajduje. Teraz wyobraź sobie, że musisz rozwiązać problem jedynie na podstawie tych informacji! Właśnie dlatego proces identyfikacji, odtwarzania, naprawy i testowania błędów był taki trudny.

 

Na szczęście otrzymane od graczy pliki apex_crash.txt zawierały wiele przydatnych danych. Odnosząc się do powyższej metafory: zebrane informacje pozwoliły naszym programistom zlokalizować budynki, w których znajdowały się błędy, dzięki czemu mogliśmy wielokrotnie zwiększyć prawdopodobieństwo interakcji między znajdującymi się w nich robotami. Nigdy wcześniej nie natknęliśmy się na podobny błąd podczas wewnętrznych testów, ale teraz w końcu udało nam się go odtworzyć, znaleźć i naprawić! Ponieważ testy wykazały, że roboty nie wchodziły już sobie w drogę, wiedzieliśmy, że udało nam się rozwiązać problem.

 

Już teraz dostępna jest nowa aktualizacja na PC, która oprócz przetestowanej poprawki opisanego błędu zwiększy również stabilność gry. Aby ją zainstalować, należy najpierw zaktualizować klienta gry.

 

Choć to duży krok naprzód, zdajemy sobie sprawę, że aktualizacja nie wyeliminuje wszystkich błędów i czeka nas jeszcze sporo pracy. W otrzymanych zgłoszeniach znaleźliśmy też inne błędy, które staramy się zidentyfikować i naprawić.

  • Pozostałe zaobserwowane przez nas problemy zdają się być związane z brakiem pamięci. Na szczęście ten rodzaj błędów występuje już znacznie rzadziej. Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy powoduje je wyciek pamięci w grze, czy może nieodpowiednio skonfigurowane komputery.
  • Niektórzy gracze wciąż mogą doświadczać innych, rzadziej spotykanych błędów, o których istnieniu jeszcze nie wiemy.

Wszystkich, którzy wciąż mają problemy z zawieszaniem się gry, prosimy o przesyłanie plików apex_crash.txt na nasze forum: https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Crash-after-update-Season-1/td-p/7704502. Dział obsługi klienta z pewnością przekaże nam wszystkie informacje. Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc.

Wiadomość 1 z 1 (389 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem