Dot.: Brak znajomych w rankingach

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Brak znajomych w rankingach

★★ Novice

Produkt: FIFA 17
Platforma:Microsoft XBOX One
Jaki jest Twój tag gracza/PSN ID/nazwa konta EA? Oskarro77
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
Jak często występuje ten problem? 100%
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 04/03/2017
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) cały czas
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? ECT - GMT + 1:00
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Grając w FIFE 17 Standard smile
Co się dzieje? Na Xboxie mam dodanych znajomych, jeszcze 2 tygodnie temu z nimi mogłem grać mecze towarzyskie. Od ok 1,5 tygodnia nie widać ich w żadnych rankingach, nie mogę z nimi grać, nie widzę ich składu.
Co powinno się stać? Powinienem móc zobaczyć ich skład, widzieć ich w rankingach. W skrócie ta gra powinna działać Standard smile

Witam, mam nadzieję że na forum uzyskam odpowiedź która mi pomoże. Pisałem już na livechat oraz dzwoniłem do konsultanta, jednak żaden z podanych przez nich sposobów nie zadziałał, np. przeinstalowanie gry. Pozdrawiam!

Wiadomość 1 z 8 (1 183 wyświetleń)
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Brak znajomych w rankingach

★★ Novice
Problem rozwiązany... Miałem więcej niż 100 znajomych na Xboxie, wystarczylo ich usunąć żeby było <100...

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 8 (1 156 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Brak znajomych w rankingach

Community Manager

Hej @OskarTSW

 

Tego rodzaju problem nie koniecznie musi leżeć po stronie konfiguracji Twojej konsoli czy połączenia. Sam grając na konsoli, miałem problemy z połączeniem się ze znajomymi na liście, a było to związane z translacją NAT. Sprawdź jaki NAT masz Ty i Twoi znajomi, którzy zniknęli z listy. 

 

Dobrym pomysłem byłoby też upewnienie się że na Twoim routerze są otwarte porty (ewentualnie jeżeli będziesz zmieniać NAT, możesz ustawić konsolę w strefie zdemilitaryzowanej - DMZ)

 

Tutaj znajdziesz kilka porad odnośnie optymalizacji połączenia. 

Wiadomość 2 z 8 (1 171 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak znajomych w rankingach

★★ Novice

2 tygodnie temu było ok, a od tego czasu nic nie było zmieniane, czy to w portach czy NAT. Dodam że nagle znajomi w rankingach się pojawili, ale dalej jak chce zagrać mecz ze składem znajomego piszę żebym ich dodał Wink

Wiadomość 3 z 8 (1 163 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak znajomych w rankingach

★★ Novice

Dalej liczę na odpowiedź.

Wiadomość 4 z 8 (1 155 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak znajomych w rankingach

Community Manager (retired)

Hej @OskarTSW

 

Jeśli kroki zaproponowane przez mojego kolegę nie pomogły spróbuj może "odświeżyć" listę znajomych przez usunięcie i dodanie ich raz jeszcze. Pomocna w tym będzie instrukcja na stronie Xbox Support

 

Również na stronie samego Xbox znajdziesz właśnie porady co do NAT. Sprawdź je raz jeszcze!

 

Dodatkowo w samej grze możesz:

 

Spoiler
Przejdź do menu głównego gry FIFA.
Przejdź do sekcji Konfiguracja.
Idź do PROFIL.
Idź do USUŃ
Z listy proszę usunąć wszystko, za wyjątkiem: Kariera, Pro Club, Droga do Sławy
Wyłącz konsole i odłącz ją od zasilania na 2 min. Ponownie uruchom grę i przetestuj dodanie znajomych do meczu.

 Powodzenia! 

Wiadomość 5 z 8 (1 150 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak znajomych w rankingach

★★ Novice
Problem rozwiązany... Miałem więcej niż 100 znajomych na Xboxie, wystarczylo ich usunąć żeby było <100...
Wiadomość 6 z 8 (1 157 wyświetleń)

Dot.: Brak znajomych w rankingach

★ Novice
@OskarTSW Hej rozwiązałeś problem dlaczego nie wyświetla i nie możesz grać ze znajomymi?
Wiadomość 7 z 8 (794 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak znajomych w rankingach

Community Manager

Hej @procesor271989 

 

Tak jak wskazał to @OskarTSW rozwiązaniem okazało się usunięcie znajomych z listy tak aby lista byłą mniejsza niż 100. 

 

Z racji tego, że ostatni komentarz w tej dyskusji został udzielony ponad 4 lata temu - zamykam ją. 

Wiadomość 8 z 8 (787 wyświetleń)
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA