Gra nie uruchamia się? Tu znajdziesz pomocne kroki!

autor: MrAndyInator
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Gra nie uruchamia się? Tu znajdziesz pomocne kroki!

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam

 

mam problem ponieważ gra zawiesza się, gdy próbuję uruchomić dowolny multi player.

 

Sprzęt na którym staram się uruchomić grę  to:

Laptop Asus G752VT

procesor - i7-6700HQ 2,60GH;

RAM - 8 GB;

grafika - Nvidia GeForce GTX 970M GDDR 3GB;

 

Gra pokazuje czarny ekran z kwiatkiem w prawym dolnym rogu i koniec.

Wiadomość 1 z 5 (2 378 wyświetleń)
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Gra nie uruchamia trybu multiplayer

Community Manager (retired)

@MrAndyInator Dopisałem ścieżką do folderu z ustawieniami ...wybacz mój błąd Devil

 

Wspomniany folder Plants vs Zombies GW2 znajduje w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) Więc proszę spróbuj raz jeszcze wykonać krok 4 i daj znać jak poszło!

 

Pozdrawiam!

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 5 (2 600 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Gra nie uruchamia trybu multiplayer

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@MrAndyInator WItam na naszym forum! Miło, że wpadłeś!

 

Jeśli problem nadal występuje zobaczmy co możemy razem zdziałać!

 

Z opisu wygląda, że laptop spokojnie poradzi sobie z wymaganiami gry więc coś musi lokalnie blokować uruchomienie. 

 

Na początek spróbuj kroki, które przedstawiłem w innym wątku, szczególnie sterowniki jako iż NVIDIA opublikowała właśnie najnowszą wersję na ich stronie!

 

 

  1. STEROWNIKI - Spróbuj pobrać najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej - INSTRUKCJA - STEROWNIKI

  2. ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

  3. CZYSTY ROZRUCH -  dodatkowo częstym problemem są inne aplikację działające w tle instalowane fabrycznie (najczęściej laptopy), które również mogą blokować uruchomienie - INSTRUKCJA - CZYSTY ROZRUCH

  4. USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ w rzadkich przypadkach pliki zapisu/ustawień mogły ulec uszkodzeniu dlatego celem wykluczenia prosimy o wyłączenie zapisów w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie proszę o zmianę nazwy folderu Plants vs Zombies GW2 na np. Plants vs Zombies GW2 kopia znajduje się on w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty)

    Spowoduje to przy następnym uruchomieniu stworzenie nowego folderu ustawień/zapisu.

Przydatne kroki znajdziesz również na naszej stronie pomocy o JAK ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY Z URUCHAMIANIEM, AWARIAMI I ZAWIESZANIEM GIER

 

Jakby wszystko by zawiodło podeślij nam proszę raporty DXDIAG - instruckcja w odpowiedzi na mój wpis ( prawy dolny róg załącz plik) 

 

 

Życzę powodzenia! 

 

(edit: poprawiono ścieżkę do folderu Dokumenty) 

 

Wiadomość 2 z 5 (2 363 wyświetleń)

Dot.: Gra nie uruchamia trybu multiplayer

★ Novice

1. zrobione - brak efektów

2. zrobione - brak efektów

3. zrobione  - brak efektów

4. gdzie znaleźć ten folder czy chodzi o ten "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Plants vs Zombies Garden Warfare 2"

 

przy każdej próbie gra się uruchamia mogę grać w misje. Po wybraniu rozgrywki sieciowy  pokazuje "szukanie najlepszej rozgrywki"; "Znaleziono..." pokazuje animacje tacko a następnie  gra zaczyna pożerać 70 % procesora ponad 3GB pamięci i zatrzymuje się na czarnym ekranie z animacją stokrotki.

Wiadomość 3 z 5 (2 353 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Gra nie uruchamia trybu multiplayer

Community Manager (retired)

@MrAndyInator Dopisałem ścieżką do folderu z ustawieniami ...wybacz mój błąd Devil

 

Wspomniany folder Plants vs Zombies GW2 znajduje w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) Więc proszę spróbuj raz jeszcze wykonać krok 4 i daj znać jak poszło!

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 4 z 5 (2 601 wyświetleń)

Dot.: Gra nie uruchamia trybu multiplayer

★★★ Novice

Witam od kilku dni mam również problem z PvZ 2 edycja specjalna gra się po prostu nie uruchamia po kliknięciu w graj nic się nie dzieje przeprowadziłem wszystkie tutaj zalecane działania i nic

Wiadomość 5 z 5 (1 639 wyświetleń)
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem