obciazenie dysku

autor: seba5791
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

obciazenie dysku

★ Apprentice

po paru mapach multi zaczyna ciac i obiazenie dysku sshd jest 100%

Wiadomość 1 z 10 (1 376 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: obciazenie dysku

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@seba5791 Witam ponownie!

 

Super słyszeć, że jest progres! :eahigh_file: Jeśli chodzi o ntoskrnl.exe  obawiam, że jest to składowa jądra systemu więc jeśli ten proces powoduje problemy jest kilka rzeczy (przed meczącą reinstalacją systemu) Devil, które możesz sprawdzić, mianowicie:

 

- NAPRAW PLIKI SYSTEMOWE

 

- NAPRAW WINDOWS PRZY UŻYCIU PŁYTY/USB NAPRAWCZEJ

 

- Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów typu malware - warte sprawdzenia - możesz użyć do tego np. darmowego Malwarebytes

 

Jeśli poprzednie kroki pomogły z plikiem stronicowania prosiłbym abyś zaakceptował rozwiązanie co będzie pomocne i bardziej widoczne dla innych graczy! Dzięki Nerd i pozdrawiam!

Zobacz w watku

Wiadomość 10 z 10 (1 431 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: obciazenie dysku

Community Manager (retired)

@seba5791  Witaj!

 

Z Twojego opisu wynika iż może być problem z ilością wolnej pamięci RAM. BF 1 wymaga przynajmniej 8 GB pamięci RAM  jednak zalecane jest 16 GB.  W sytuacji gdy system wyczerpie dostępną pamieć RAM (dzieloną na inne aplikacje działające w tle np. przeglądarka)  wskakuje tzw. Pamieć wirtualna która korzysta z dysku twardego.

 

W razie czego zerknij do naszego wątku o BF 1 gdzie znajdziesz oficjalne wymagania jak i również inne przydatne informację.

 

Pozdrawiam. :eahigh_file:

 

 

Wiadomość 2 z 10 (1 367 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

★ Apprentice

wszystko pieknie slicznie tylko ja mam 16 gb i nie pokazuje mi ze jest obciazone 100% !!!!!!

to forum jest do niczego zadnej konkretnej pomocy tylko gdybania itp

Wiadomość 3 z 10 (1 361 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

Community Manager (retired)

@seba5791

 

Forum to społeczność, która dzieli się przemyśleniami między sobą na bazie doświadczeń i wiedzy.  Jeśli sądzisz, że z Twojego "skromnego" opisu ktoś będzie w stanie ot tak określić główny powód dużego obciążenia dysku to chyba nie do końca wiesz jak forum funkcjonuje.  Sam jestem graczem Battlefield-a i paro godzinnej sesji taki problem u mnie nie występuje. Windows sam steruje zasobami komputera  więc sprawdź dokładnie co się dzieję w tle i czy aby na pewno powoduje to gra.  

 

  • Możesz spróbować użycia Monitora Zasobów celem dokładnego zbadania co powoduje obciążenie - w przypadku Windowsa 7 często obciążenie dysku jest spowodowane usługą Windows Update

  • Po drugie spróbuj użyć narzędzia defragmentacji dysku 
  • Po trzecie spróbuj przeinstalować grę oraz sam Origin

Jeśli to nie podziała podziel się proszę plikiem DXDIAG z naszym forum, zawsze to więcej informacji do wglądu :ealight_bulk:

Wiadomość 4 z 10 (1 357 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

★ Apprentice

dzielilem sie z ea i oni jak dotad tez nic ciekawego nie odpisali a co do problemu to nie tylko ja go mialem w menadzerze pokazuje tylko i wylacznie bf 1

Wiadomość 5 z 10 (1 355 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

Community Manager (retired)

@seba5791

 

Problem, który opisałeś....tak występuje w wielu środowiskach ale wspólnym mianownikiem nie jest sama gra ale w dalszym ciągu konfiguracja systemu danego użytkownika.

Podobne sytuację zgłaszali użytkownicy różnych gier i rozwiązania dotyczyły zazwyczaj właśnie pamięci wirtualnej - pliku stronicowania (jak opisywałem wcześniej) przykładowy wątek znajdziesz na forum Microsoft

 

  • Dlatego spróbuj jeszcze wykluczyć albo uszkodzony plik stronicowania tzw. pagefile poprzez wyłączenie w celach testowych pamięci wirtualnej:

 

Captur6363e.PNG

 

Możesz spróbować również określić rozmiar niestandardowy np. 2048 (początkowy i maksymalny) i sprawdzić czy plik ten nie jest czasem składowany na dysku gdzie masz zainstalowane gry!

 

 

  • Drugą opcją często wymienianą jest oszczędzanie energii dla dysku twardego, dlatego spróbuj ustawić aby dysk nie wchodził w stan uśpienia:

 

Capture35435353.PNG

 

 

  • Trzecia opcja jeśli korzystasz z dysku typu SSHD sprawdź na stronie producenta płyty albo stronie INTELA  czy jest nowsza wersja aplikacji Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST)

Powodzenia!

 

Wiadomość 6 z 10 (1 337 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

★ Apprentice

na c: mam tylko system na 2 partycji tego dysku mam gry 

czy na c i d mam ustawic brak czy wystarczy tylko na d?

Wiadomość 7 z 10 (1 330 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

Community Manager (retired)

Cześć @seba5791

 

Spróbuj na początek zostawić plik stronicowania tylko na partycji C: a potem spróbuj ustawić tak jak na wyżej załączonym zrzucie.

 

Powodzenia

 

Wiadomość 8 z 10 (1 317 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

[ Edytowane ]
★ Apprentice

wygladalo ze jest ok ale po jakims czsie zwalnia system przez ntoskrnl.exe :/ jednak zjawisko wystepuje po chyba dluzszym czasie

Wiadomość 9 z 10 (1 306 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: obciazenie dysku

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@seba5791 Witam ponownie!

 

Super słyszeć, że jest progres! :eahigh_file: Jeśli chodzi o ntoskrnl.exe  obawiam, że jest to składowa jądra systemu więc jeśli ten proces powoduje problemy jest kilka rzeczy (przed meczącą reinstalacją systemu) Devil, które możesz sprawdzić, mianowicie:

 

- NAPRAW PLIKI SYSTEMOWE

 

- NAPRAW WINDOWS PRZY UŻYCIU PŁYTY/USB NAPRAWCZEJ

 

- Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów typu malware - warte sprawdzenia - możesz użyć do tego np. darmowego Malwarebytes

 

Jeśli poprzednie kroki pomogły z plikiem stronicowania prosiłbym abyś zaakceptował rozwiązanie co będzie pomocne i bardziej widoczne dla innych graczy! Dzięki Nerd i pozdrawiam!

Wiadomość 10 z 10 (1 432 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem