Wywala mnie z the sims 4

autor: oliwia0623
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Wywala mnie z the sims 4

★★★ Newbie

Normalnie wchodzę w the sims 4 tylko ,że gdy na początku poczatku pojawia sie ten znaczek to on mi sie zawiesza i po jakimś czasie wywala mnie

Wiadomość 1 z 16 (43 938 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Cześć @oliwia0623 

 

Nie martw się....z naszą pomocą szybko wrócisz do swoich Simów :eahigh_file:

 

Nie wiem dokładnie na jakiej platformie grasz czy PC albo MAC dlatego rozbije moje sugestie naprawy gry pod te dwie platformy:

 

Jeżeli grasz na PC:

 

  1. Spróbuj naprawy gry łatwy szybki i przyjemny krok na początek - INSTRUKCJA KLIKNIJ
  2. Jeśli naprawa nie skutkuje spróbuj grę po prosto przeinstalować:

    1. W aplikacji Origin - > Bibiloteka Moje Gry -> Prawy klik na grę - > Opcja Odinstaluj
    2. Usuń pliki gry (w domyślnej lokalizacji): C:\Program Files (x86)\Origin Games
  3. Uruchom grę w trybie 32 bitów - INSTRUKCJA 

Jeśli grasz na MAC:

 

  1. Spróbuj naprawy gry  - INSTRUKCJA KLIKNIJ
  2.  Odinstaluj grę - w zależności od wersji systemu ... najlepiej zajrzeć na oficjalną stronę wsparcia Apple - LINK
  3. Pomocne dodatkowe kroki z naszej strony pomocy odnośnie wersji na MAC - LINK

Kroki wspólne:

 

  • Jeśli używasz modów spróbuj je wyłączyć - instrukcja jak to zrobić - LINK 
  • Tryb okna - INSTRUKCJA
  • Rzadko się zdarza ale jednak... Raised eyebrow ażeby pliki zapisu powodowały konflikt i najlepszym sposobem wykluczenia tego jest tzw. zresetowanie gry Sims 4 - spowoduje to utworzenie nowego "świeżego" folderu ustawień/zapisu celem przetestowania według kroków - TUTAJ

Daj znać jak Ci poszło! :eahigh_file:

 

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 16 (43 908 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Cześć @oliwia0623 

 

Nie martw się....z naszą pomocą szybko wrócisz do swoich Simów :eahigh_file:

 

Nie wiem dokładnie na jakiej platformie grasz czy PC albo MAC dlatego rozbije moje sugestie naprawy gry pod te dwie platformy:

 

Jeżeli grasz na PC:

 

  1. Spróbuj naprawy gry łatwy szybki i przyjemny krok na początek - INSTRUKCJA KLIKNIJ
  2. Jeśli naprawa nie skutkuje spróbuj grę po prosto przeinstalować:

    1. W aplikacji Origin - > Bibiloteka Moje Gry -> Prawy klik na grę - > Opcja Odinstaluj
    2. Usuń pliki gry (w domyślnej lokalizacji): C:\Program Files (x86)\Origin Games
  3. Uruchom grę w trybie 32 bitów - INSTRUKCJA 

Jeśli grasz na MAC:

 

  1. Spróbuj naprawy gry  - INSTRUKCJA KLIKNIJ
  2.  Odinstaluj grę - w zależności od wersji systemu ... najlepiej zajrzeć na oficjalną stronę wsparcia Apple - LINK
  3. Pomocne dodatkowe kroki z naszej strony pomocy odnośnie wersji na MAC - LINK

Kroki wspólne:

 

  • Jeśli używasz modów spróbuj je wyłączyć - instrukcja jak to zrobić - LINK 
  • Tryb okna - INSTRUKCJA
  • Rzadko się zdarza ale jednak... Raised eyebrow ażeby pliki zapisu powodowały konflikt i najlepszym sposobem wykluczenia tego jest tzw. zresetowanie gry Sims 4 - spowoduje to utworzenie nowego "świeżego" folderu ustawień/zapisu celem przetestowania według kroków - TUTAJ

Daj znać jak Ci poszło! :eahigh_file:

 

 

 

Wiadomość 2 z 16 (43 909 wyświetleń)

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

★ Novice

Witam.
U mnie występuje podobny problem. Gra wyłącza się samoistnie po około 5 minutach, nie ważne co robię w grze. Wydaję mi się że problem powstał po wprowadzeniu do gry eventu walentynkowego i 3x premii do kontaktów towarzyskich. Wcześniej nie miałam żadnych problemów. Początkowo przy wzywaniu eventowego npc pojawiał się bug który uniemożliwiał mi porozmawianie z nim na mapce wampirów. Po przeprowadzeniu sima na inną mapę ten problem znikł ale za to zaczęło wyrzucać całą grę. Czyszczenie komputera ccleaner'em nic nie daje. Wykonałam wszystkie kroki które znajdują się powyżej, niestety to też nic nie dało. Gra wyłącza mi się w różnych momentach, nawet przy tworzeniu nowego sima. Czyszczenie rejestru też nic nie daje. Sądziłam że może to wina nowego sterownika karty graficznej, który pojawił się 14.02, ale po wgraniu starszej wersji problem nadal pozostaje. System mam w pełni zaktualizowany, tak samo wszystkie sterowniki. Nie sądzę że jest to wina mojego komputera, ponieważ nie mam problemu przy graniu we Wiedźmina 3 na ustawieniach ultra. Po zainstalowaniu wampirów było wszystko ok, a problem pojawił się dopiero po trwającym obecnie evencie. Niestety event się zakończył a ja nadal nie mogę grać. Poniżej podaję parametry sprzętowe i załączam plik z ostatniego crasha.

Parametry mojego laptopa:
windows 8.1 64bit
karta nvidia geforce 960m
ram 16gb
procesor intel core i7-5700HQ CPU @ 2.7GHz
dysk ssd 120GB na którym głównie stoi system i programy
dysk 1TB - gry itp.

Proszę o jakieś sugestie, bo niestety moje pomysły się skończyły :(

Wiadomość 3 z 16 (43 876 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

Community Manager

Hej @SharlinAlinore

 

Zdecydowanie problem nie jest związany z parametrami komputera Standard smile

 

Jeżeli chodzi o sterowniki, to sugerowałbym powrót do tych najnowszych - instrukcja odnośnie aktualizacji w linku poniżej:

https://help.ea.com/pl/help/pc/finding-devices-and-updating-drivers/

 

W tego typu problemach przyczyną może być zapisany stan gry. Przywrócenie gry do ustawień domyślnych może rozwiązać ten problem. 

 

W folderze Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4, zmień nazwę folderu 'The Sims 4' na 'The Sims 4 kopia'. Następnie przejdź do programu Origin, kliknij prawym przyciskiem myszy na okładkę gry The Sims 4 i wybierz "Napraw". Po chwili pojawi się komunikat mówiący o tym iż gra gotowa jest do uruchomienia. 

 

Kiedy uruchomisz grę nie będą widoczne Twojej poprzednio zapisane stany gier (znajdują się one w folderze The Sims 4 kopia\Saves). 

 

Rozpocznij grę na nowej rodzinie i sprawdź, czy błąd nadal występuje. 

 

Po wyłączeniu gry przenieś kolejno pliki zapisu gier z folderu 'The Sims 4 kopia' do 'The Sims 4'. 

 

Mam nadzieję, że to rozwiązało Twój problem Standard smile 

 

Wiadomość 4 z 16 (43 834 wyświetleń)

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

★ Novice

Niestety nie. Pokusiłam się i zrobiłam całkowity format dysków. Jedyne programy jakie mam zainstalowane w tej chwili na SSD to LibreOffice, Origin, Steam, NCSoft Launcher i antywirus Avast wersja darmowa, Simsy dodane jako wykluczenia. Nie ważne czy antywirus jest włączony czy nie i tak gra zamyka się automatycznie. Nie posiadam savów gry, więc katalog jest czysty i nie jest to problem złego zapisu stanu gry. Gra zainstalowana na nowo po formacie. Przeniesienie gry na dysk SSD też nic nie daje. Gra wyłącza się nawet przy tworzeniu nowej rodziny jeżeli odpowiednio długo spędzę czas w kreatorze postaci. Sterownik jest w tej chwili zainstalowany najnowszy i nic się nie zmieniło. Po i do czasu zakupu ostatniego dodatku Wampiry grałam bez większych problemów. Problemy z wyłączaniem samoistnym gry zaczęły występować w momencie wprowadzenia eventu walentynkowego i niestety tak już zostało. Nie pomaga również uruchomienie gry "jako administrator", czy w zgodności z innymi wersjami windowsa.

Wiadomość 5 z 16 (43 829 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

Community Manager

Hej @SharlinAlinore

 

Poproszę byś załączyła do swojej wiadomości plik DxDiag. W pliku last crash nie widzę bezpośredniej przyczyny Twojego problemu. 

 

(Upewnij się też proszę że uruchamiasz grę w trybie 64bit)

Wiadomość 6 z 16 (43 815 wyświetleń)

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

★ Novice

Gra jest uruchamiana w trybie 64bit. Załączam plik DxDiag.

Wiadomość 7 z 16 (43 808 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

Community Manager

Hej @SharlinAlinore

 

Po sprawdzeniu Twojego pliku DxDiag, trudno jest mi określić jednoznacznie co może być przyczyną Twojego problemu. W raportowaniu błędów znalazłem:

 

 

Spoiler

P1: TS4_x64.exe

P2: 1.27.80.1020

P3: 588961a8

P4: TS4_x64.exe

P5: 1.27.80.1020

P6: 588961a8

P7: c0000005

Sugerowałbym jeszcze uruchomienie gry w trybie wysokiej wydajności, tak by gra wykorzystywała dedykowaną kartę graficzną. Instrukcję znajdziesz na oficjalnej stronie NVIDIA.

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 8 z 16 (43 785 wyświetleń)

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

★ Novice

Zawsze uruchamiam tak grę i zawsze było wszystko ok. Oczywiście do czasu wspomnianego eventu lub może była to tylko zbieżność czasu. Zresztą mam ustawioną domyślną grafikę jako NVIDIA. Nie ważne z jaką kartą graficzną uruchomię grę zawsze zostaje zamknięta po mniej więcej tym samym czasie. Wygląda to tak jakby coś zamykało grę, jakiś program... sama nie wiem. Jest to trochę niemożliwe, tym bardziej że komputer przeszedł całkowite formatowanie i nie ma na nim za wiele. Wybiegając pytanie, tak dodane mam wykluczenia w antywirusie i sam antywirus nie ma tu nic do rzeczy, bo nawet przy wyłączonym gra zamyka się automatycznie po może 5-10 minutach.

Wiadomość 9 z 16 (43 781 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Wywala mnie z the sims 4

★★★ Newbie

Mam tez ten sam problem .Normalnie wchodze w the sims 4 , po jakimś czasie wywala mnie do pulpitu i wyskakuje komunikat program the sims 4 przestał działać . 

Wiadomość 10 z 16 (43 729 wyświetleń)
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem