Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

autor: jasmin600
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

The sims 4 - znikające rodziny

★★★ Newbie

Znikające rodziny w the sims 4

Powiedzmy, że stworzyłam rodzinę Zuch. Gram sobie gram i wychodzę z gry (zapisuję oczywiście). Wchodzę na następny dzień - rodzina jest. Ale robię nową, osobną np. Jeleń. I tu tkwi problem. Gdy mam dwie rodziny, ta którą pierwszą stworzyłam - znika. Podobnie z domami. I mogę grać tylko simami stworzynymi w jednej rozdrywce, pozostałych nie widać - mimo że są w galerii. Proszę o pomoc bo uwielbiam The Sims 4 i chciała bym dalej w nie grać.

 

Wiadomość 1 z 8 (10 572 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

★ Guide

Po jednej z ostatnich aktualizacji zmienił się ekran startowy gry, przez co niektóre osoby miały problem ze znalezieniem swoich zapisów rozgrywki. Może rozpocznij grę od przycisku ,,wczytaj grę" i wybierz swój zapis. Jak skończysz grać daj opcję ,,zapisz jako " i nadaj nazwę temu zapisowi. Gdy będziesz już w swoim zapisie gry możesz dodać nowego sima do miasta z ekranu podglądu świata np.Wierzbowej Zatoczki, po kliknięciu w dowolne miejsce na mapie (tam gdzie nie ma parcel) pojawi się ikona w prawym dolnym rogu ekranu. Może to pomoże.

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 8 (11 227 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

Community Manager (retired)

Cześć @Olka2107

 

Wydaje mi się, że miałam już do czynienia z podobnym problemem Wondering

 

Mam do Ciebie ogromną prośbę, która pomoże nam ustalić, gdzie może leżeć przyczyna problemu - na swoim komputerze znajdź folder z zapisami postępu do gry The Sims 4.

Powinien się on znajdować w następującej lokalizacji: Dokumenty \ Electronic Arts \ The Sims 4 \ saves 

 

Następnie powiedz mi, czy znajdują się w nim jakiekolwiek pliki? Najlepiej, gdybyś mogła wykonać zrzut ekranu z zawartością tego folderu i wrzuciła go do odpowiedzi w tym wątku Standard smile

 

Wiadomość 2 z 8 (10 553 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

★★★ Newbie

Cześć Patrycja,

 

w załączeniu screen katalogu Saves. Są tam niby jakieś pliki ale mimo to wprowadzenie nowego Sima powoduje kasację poprzedniego co czyni grę bezsensowną bo jaki sens grać jednym Simem? Frown

 

Dziękuję z góry za pomoc,

Olka

Wiadomość 3 z 8 (10 544 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

Community Manager (retired)

Hej @Olka2107,

 

Koleżanka @EA_Ataashi nie wiedziała, że masz wersję gry na MAC-a jednak poszła w dobrym kierunku wykluczenia właśnie uszkodzonych plików zapisu, które mogą powodować znikanie rodzin. Dlatego Olka spróbuj wykonać kopię zapasową zapisów gry oraz zresetuj grę i przetestuj czy z nowym Simem/Rodziną opisane znikanie rodzin nie będzie występować:

 

Daj znać Olka jak poszło Fingers crossed

 

 

Wiadomość 4 z 8 (10 529 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

★★★ Newbie

Cześć,

zrobiłam tak jak radzicie. Niestety nadal nie działa. Każdy nowy Sim to nowa gra, nie mogę mieć kilku Simów w jednej Frown

usunęłam nawet cały katalog The Sims 4 i Kopia The Sims 4 do kosza i opróżniłam kosz. I po odpaleniu gry na nowo samoczynnie utworzył się katalog The Sims 4 w którym zapisuję się dane gry. Ale niestety to też nie pomogło. A najgorsze jest to że przez kilka misięcy grałam i było wszystko ok i dopiero po ostatniej aktualizacji gra się rozjechała. Nie wiem co mam zrobić bo chciałabym grać ale nie ma jak bo co to za gra jak każdy Sim grany musi być w osobnej grze.

 

Macie jakiś inny pomysł co jak to naprawić?

Olka

Wiadomość 5 z 8 (10 519 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

★ Guide

Po jednej z ostatnich aktualizacji zmienił się ekran startowy gry, przez co niektóre osoby miały problem ze znalezieniem swoich zapisów rozgrywki. Może rozpocznij grę od przycisku ,,wczytaj grę" i wybierz swój zapis. Jak skończysz grać daj opcję ,,zapisz jako " i nadaj nazwę temu zapisowi. Gdy będziesz już w swoim zapisie gry możesz dodać nowego sima do miasta z ekranu podglądu świata np.Wierzbowej Zatoczki, po kliknięciu w dowolne miejsce na mapie (tam gdzie nie ma parcel) pojawi się ikona w prawym dolnym rogu ekranu. Może to pomoże.

Wiadomość 6 z 8 (11 228 wyświetleń)

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

★★★ Newbie

OMG! Bardzo dziękuję za pomoc! Po naciśnięciu -wczytaj grę- wyskakują mi tak jakby wszystkie rodzinki które przez przynajmniej jakiś czas zapisywałam! Dziękuję bardzo za pomoc ponieważ odzyskałam rodzinę na której bardzo mi zależało! A jeśli chodzi o granie z kilkoma rodzinami to też niestety nie mogę Frown

 

 

 

 

Wiadomość 7 z 8 (10 466 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 4 - znikające rodziny

★ Guide

Cieszę się, że choć częściowo pomogłam. Pamiętaj, że aby dodać nową rodzinę do istniejącego zapisu gry nie możesz wychodzić do menu głównego, ponieważ wtedy stworzysz rodzinkę w całkiem nowej grze. Jeżeli używasz modów lub cc to możliwe, że one coś psują. Spróbuj też opcji ,,napraw grę " w Originie - klikasz na okładkę gry i wybierasz opcję ,,napraw".

Wiadomość 8 z 8 (10 460 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem