Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

autor: jooonnek
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★★★★ Novice
Witam,
Po zainstalowaniu dodatku nie przejdą pojawiły się spadki fps sygnalizuje to ikona po prawej stronie. Dodam że przed aktualizacją gra chodziła płynnie, a teraz chodzę jakby w spowolnionym tempie a czasami po przejściu odcinka cofa mnie z powrotem. Wszystko to sprawia że praktycznie nie da się grać na multi. I nie chodzi tu o sprzęt bo na forum battlefielda ludzie z lepszym sprzętem mają to samo.
Moj sprzet
MSI gp702e
i 5
geforce 840 m 2gb
8 gb ram ddr3
Wiadomość 1 z 11 (1 214 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

Community Manager

Hej @jooonnek

 

Podałeś specyfikację Twojego laptopa, niestety nie podałeś dokładnie modelu procesora jaki posiadasz (na stronie MSI nie ma wyszczególnionych procesorów Frown ). Posiadając kartę graficzną GeForce 840M 2GB i 8 GB RAM, zdaje się że jesteś blisko minimalnych wymagań i procesor który posiadasz może tu odgrywać ważną rolę Standard smile

 

Tutaj znajdziesz wymagania gry Battlefield 1. 

 

Odnośnie samego rozwiązania problemu to zacznijmy od tego: 

 

 

1. Upewnij się, że masz zaktualizowane sterowniki do karty graficznej. 

 

2. W zaawansowanych ustawieniach Obrazu zmień: 

 

  • Antialiasing z TAA na FXAA
  • Zmniejsz Post processing

3. Sprawdź czy gra zachowuje się tak samo, kiedy uruchomisz ją w oknie

4. Uruchom komputer w trybie czystego rozruchu

 

Jeżeli będziesz mieć problemy ze znalezieniem modelu procesora, znajdziesz go w DxDiag.

 

Wspomniałeś również, że gra "cofa" się. Podłącz laptop bezpośrednio do routera za pomocą kabla jako że, może być to związane z połączeniem. 

 

Czekam na info Wink

 

Wiadomość 2 z 11 (1 191 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Model procesora intel core i5 4210H

Sterowniki najnowsze

Spadki są takie same bez względu czy gram na niskich ustawieniach grafiki czy na wysokich (przed aktualizacją na wysokich chodziło bez zacinki)

 

Dodatkowo dzisiaj zainstalowałem sterowniki od grafiki ,,na czysto" i po instalacji wyskoczył problem zał. prtscr

 

Szukałem rozwiązania na forum i gracze z lepszymi parametrami mają to samo. Podejrzewam że problem jest w sterownikach.

 


[dodane 24-03-2017 08:30 PM]

Na kablu zachowuje się tak samo

 


[dodane 25-03-2017 06:21 AM]

Problem z prtscr rozwiązał się po zainstalowaniu sterownikow przez geforce experiance

 


[dodane 25-03-2017 11:30 AM]

poprawka po ponownym uruchomieniu komputera problem z prtscr wyskoczył znowu

 


[dodane ‎25-03-2017 07:39 PM]

dzisiaj chyba udało mi się to rozwiązać. Zainstalowałem najnowszą wersję geforce experiance i chociaż miałem zainstalowane najnowsze sterowniki do grafiki to w tym programie pojawiła się kpcja zainstalowania sterowików geforce game redy driver po ich zainstalowaniu gra zaczeła chodzić płynnie mimo nadal nie za wysokich fps na liczniku. Może wam to pomoże. Nie zamykajcie jeszcze tematu no nie wiem czy jutro problem nie powróci

Wiadomość 3 z 11 (1 188 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★ Novice

Mam dokładnie ten sam problem, nie raz w grze są takie dropy że odechciewa się grać.
mój sprzęt to:
FX-8350
GTX 1050Ti 4GB
16 GB DDR 3

Windows 10 64 bit

 

Problem występuje na każdych ustawieniach czy to na niskich czy wysokich .

Wiadomość 4 z 11 (1 136 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej, 

 

@jooonnek

 

Po pierwsze poprawiłem Twoje wpisy tak, żeby były bardziej czytelne dla innych użytkowników. W przyszłości nie zamieszczaj proszę, odpowiedzi jedna pod drugą. 

 

Po sprawdzeniu Twojej konfiguracji, wygląda na to, że procesor na Twoim laptopie jest poniżej minimalnych wymagań.

Posiadasz i5 4210H

W minimalnych wymaganiach wymieniony jest i5 6600K

 Sugerowałbym zmniejszenie detali w grze i zastosowanie się do poprzednich porad odnośnie postprocessing-u i antyaliasingu

 

@tito_cfc

 

Czy próbowałeś konfiguracji, która została wymieniona na początku posta? 

Wiadomość 5 z 11 (1 049 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★★★★ Novice

Witam

 

Pisałem już, że przed aktualizacją gra chodziła na tak samo na wysokich jak i niskich ustawieniach grafiki. Po aktualizacji nawet na najniższych są lagi. Sprzęt nie ma tu chyba większego znaczenia bo kolega, który dołączył do problemu ma lepszy komputer i ten sam problem. Myślę, że problem jest w sterownikach do grafiki

Wiadomość 6 z 11 (1 043 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★ Novice

Potwierdzam,coś nie tak jest ze sterownikami od Nvidii ... przeinstalowałem GeForce Experience i sterowniki.Gra odżyła ,nieraz zdarzą się małe dropy ale jest o niebo lepiej .Trzeba zgłosić problem w Nvidia bo problem jest powszechny wystarczy wejść na forum battlefield 

Wiadomość 7 z 11 (1 034 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★★★★ Novice

Potwierdzam u mnie też była poprawa lecz po wyłączeniu komputera następny błąd za każdym razem sterowniki muszę instalować od nowa.

 

A co do tego problemu nie tylko my go mamy https://forums.battlefield.com/pl-pl/categories/battlefield-1-pomoc-techniczna - wystarczy poczytać

 

Wiadomość 8 z 11 (1 028 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★★★★ Novice

Witam polecam wam program :

Advanced SystemCare 10

 

Po przeskanowaniu nim syst fps podskoczyły do 60, niestety lagi pozostały. Dlatego nadal sądzę , że winna jest po stronie sterowników od grafiki

Wiadomość 9 z 11 (978 wyświetleń)

Dot.: Spadki fps po aktualizacji nie przejdą

★★★★★ Novice
Reinstalka windowsa okazała się zbawienna
Wiadomość 10 z 11 (941 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem