Problem z ponowną instalacją The Sims 4 z płyty

autor: VipSuzan
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z ponowną instalacją The Sims 4 z płyty

★★★ Newbie

Witam serdecznie

 

Ostatnio naszła mnie ochota na ponowne zagranie w The Sims 4. Z półtora roku temu jednak odinstalowałam tą grę z mojego komputera, gdyż nie była mi już potrzebna. Na moim koncie Origin pozostała informacja że Simsy nadal są przypisane do mojego profilu. Dzisiaj zainstalowałam z powrotem Origina i zalogowałam się na stare konto, na którym na liście nadal było widoczne The Sims 4. Włożyłam płytę CD z grą i chcąc zainstalować Simsy z niej wyświetliła mi się wiadomość, że posiadam już Origin. Myślałam że w tym momencie gra zainstaluje się automatycznie jednak okno instalacji zamykało się a po ponownym włączeniu instalowania działo się zupełnie to samo. Weszłam na Origina lecz przy grze była tylko możliwość pobrania jej z internetu a nie zainstalowania z płyty. Zależy mi aby jej nie pobierać, ponieważ prędkość mojego internetu nie jest powalająca i musiałabym czekać chyba w nieskończoność aż się pobiorą. Próbowałam wpisać jeszcze raz kod aktywacyjny gry jednak wyświetla się że gra została już przypisana do konta co jest w zasadzie zrozumiałe. Zostawiam więc pytanie co mam zrobić aby ponownie zainstalować The Sims 4 z płyty, nie mam pojęcia czy coś źle robię, czy mam coś z komputerem, czy po prostu tak się nie da i można ściągnąć je tylko z internetu.

Wiadomość 1 z 5 (9 316 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z ponowną instalacją The Sims 4 z płyty

Czy klient Origina był włączony podczas próby instalacji gry? Sprawdź także stan płyty, ponieważ to ona może być tego problemem.

Wiadomość 2 z 5 (9 295 wyświetleń)

Dot.: Problem z ponowną instalacją The Sims 4 z płyty CD

Community Manager (retired)

@Revan2000s Witaj!

 

Odnośnie problemu z instalacją z gry z płyty, to na początek bym radził sprawdzić czy posiadasz najnowszą wersję Origin. Jeśli Origin nie rozpoznaje płyty, to prosiłbym abyś go odinstalowała i pobrała najnowszą wersję z naszej strony po czym ponowiła instalację z płyty.  Może również spróbować obejścia, wykonując kroki analogicznie do gry The Sims 4:

 

PS. przed odinstalowaniem i pobraniem Origin wykonaj jeszcze Usunięcie wszystkich instalatorów gier (Origin > Ustawienia aplikacji):

 

Captu544433324243435353re.PNG

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 3 z 5 (9 287 wyświetleń)

Dot.: Problem z ponowną instalacją The Sims 4 z płyty

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Próbowałam zarówno z włączonym i wyłączonym Originem i dzieje się to samo, płyta nie jest ani porysowana ani zniszczona nie wydaje mi się by była przyczyną problemu.

Wersję Originu posiadam najnowszą, ściągałam parę dni temu, próbowałam obejść tak jak w artykule lecz kiedy włączam tryb offline i wkładam płytkę dzieje się zupełnie to samo, gra się nie instaluje automatycznie a w Originie nadal nie ma możliwości zainstalowania jej z płyty.

Wiadomość 4 z 5 (9 277 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z ponowną instalacją The Sims 4 z płyty

Community Manager (retired)

@VipSuzan Hej!

 

Jeśli w dalszym ciągu Origin próbuje grę pobrać zamiast ją skopiować z płyty, spróbuj jeszcze proszę wykonać poniższe kroki:

 

  1. Jeśli ściąganie się zainicjowało, zatrzymaj je i anuluj. Następnie w folderze C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games usuń jakąkolwiek obecność folderu Sims 4
  2. Wyczyść pamieć podręczną Origin i ewentualne pliki tymczasowe w systemie, korzystając np. z programu Ccleaner 
  3. Zaloguj się do konta Origin swoimi danymi logowania
  4. Po włożeniu płyty anuluj auto-odtwarzanie i wejdź na zawartość płyty:
    8893.PNG
  5. Na płycie wybierz aplikację setup.exe co powinno rozpocząć instalację z płyty i kopiowanie (możesz spróbować uruchomić ten plik jako administrator)

Jeśli metoda ta nie zadziała przy włączonym internecie, spróbuj jeszcze wykonać powyższe kroki bez podłączonego dostępu do internetu.

 

Mam nadzieję, że tym razem instalator zaskoczy prawidłowo i płyta spełni swój cel. Jeśli masz szansę spróbuj jeszcze sprawdzić ową płytę instalacyjną na innym komputerze, celem wykluczenia błędu zapisu na płycie.

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 5 z 5 (9 102 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem