Dot.: Problem z galerią w The Sims 4

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z galerią w The Sims 4

★ Novice

Cześć,

przychodzę tu z problemem dotyczącym Galerii, trwa on już od kilku aktualizacji. Wygląda to tak:

Gdy klikam w zakładkę "Społeczność" pojawia mi się okienko z alertem "Wymagane połączenie z siecią". Kiedy klikam, aby nawiązać połączenie, okazuje się, że nie jest to możliwe. Co dziwne, moje wifi działa bez zarzutu. mogę spokojnie wchodzić w przeglądarkę w grze, a na Originie jestem online. Nie jest to problem wieku podanego na koncie EA, ponieważ wynosi on więcej niż 16 lat. 

Grę uruchamiałam jako administrator, Origin też, wyłączałam antywirusa przed włączeniem gry, naprawiałam milion razy - nic nie dało. Już nie wiem co mam robić! Naprawdę chcę korzystać z galerii, a nie mogę.

Liczę na pomoc Standard smile

Wiadomość 1 z 3 (2 576 wyświetleń)

Dot.: Problem z galerią w The Sims 4

Community Manager (retired)

Witaj @liquoriceX

 

Przykro mi, że podstawowe kroki, jak wyłączenie antywirusa nie pomogły, ale na szczęście mamy jeszcze parę sztuczek w zanadrzu Wink

 

W pierwszej kolejności spróbuj wyczyścić pliki tymczasowe na Origin, a jeśli to nie pomoże - przeinstaluj całą platformę zgodnie z tymi wskazówkami.

 

Następnie wyczyść pliki cache DNS oraz ciasteczka w przeglądarce Internet Explorer (nawet jeśli nie jest to Twoja domyślna przeglądarka a masz ją jedynie zainstalowaną na komputerze).

 

Daj znać czy udało się naprawić problem. Trzymam kciuki! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 3 (2 559 wyświetleń)

Dot.: Problem z galerią w The Sims 4

★ Novice

Odpisuje po bardzo długim czasie, ale miałam dużo obowiązków.

Niestety, żadna z pani porad nie zadziałała. Robiłam wszystko jak kazały instrukcje, krok po kroku na koncie administratora. Połączenie internetowe w normie, na Originie nadal jestem online, a jednak galerii, jak nie było, tak nie ma.

Mam nadzieję, że da się coś jeszcze zrobić.

Pozdrawiam.

Wiadomość 3 z 3 (2 372 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem