Pomocy ;((

autor: poiczarniq
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★ Newbie

Zainstalowałem The Sims 4 w starym "kliencie", a teraz, w nowym nie mam gry w bibliotece gier. Gdy wpisuję kod mówią, że został już użyty. Ale właśnie przeze mnie. Nie wiem co mam zrobić, bo w sumie wydałem 200zł na grę i dodatek. pomocy Devil

Wiadomość 1 z 2 (373 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Pomocy ;((

Community Manager (retired)

Cześć @poiczarniq

 

Nie martw się, coś na pewno poradzimy na Twój problem Wink 

 

Najważniejsze, że posiadasz kod aktywacyjny do gry! Od razu mogę Cię zapewnić, że w zdecydowanej większości podobnych spraw, problem tkwił w zalogowaniu na właściwe konto. Dlatego musimy ustalić dokładnie do jakiego konta EA została przypisana gra i pomóc Ci odzyskać do niego dostęp Standard smile

 

Obawiam się tylko, że w tym celu będziesz musiał skontaktować się telefonicznie z naszym centrum pomocy Embarrassed Ja niestety nie posiadam dostępu do odpowiedniej bazy danych.

 

Dlatego polecam gorąco zapoznać się z tym artykułem i zamówić rozmowę z naszym doradcą. Pamiętaj, aby mieć pod ręką kod aktywacyjny podczas kontaktu Standard smile

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 2 (360 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem