Pomocy battlefield nagle sie zacina

autor: michalek0799PL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Pomocy battlefield nagle sie zacina

★★ Novice

Witam. Od niedawna Po kilku minutach gry w bf1 nagle ekran mi się zacina ale muzyka gra i nawet mogę chodzić i strzelac bo słychac dźwięki. Próbowałem juz wszytkiego chyba usuwałem dokumenty z bf1 inrtalowałem wczesniejsze sterowniki naprawiałem gre i na nowo instalowałem i nic to nie dało POMOCY 

Wiadomość 1 z 11 (8 370 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

Community Manager (retired)

@michalek0799PL Witaj!

 

Sama zmiana/usunięcie folderu w Dokumentach nic nie da jeśli masz włączoną cały czas chmurę (twoje zapisane ustawienia) 

 

Dlatego wykonaj te kroki raz jeszcze według tych wytycznych:

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach 

Sterowniki widzę, że masz z dnia 2/10/2017 wersja 378.66. Pod Twoją kartę znajdziesz nowszą wersję 381.65, którą polecam zainstalować jednak jako tzw. czystą instalację:

 

Celem wykluczenia aplikacji, które mogą działać w tle i obciążać procesor, zalecam tzw. czysty rozruch Windowsa.  Co do aplikacji, w momencie wystąpienia tego przycięcia, przełącz się na menadżer zadań albo monitor zasobów i sprawdź co tam ewentualnie oprócz gry obciąża system. W przypadku 7 częstym problemem okazywał się pakiet Windows Update. 

 

Jak wcześniej @SylwesterSpalony wspomniał ustaw limit klatek:

 

  • Limit klatek w grze

Komenda przy użyciu ~: GameTime.MaxVariableFps 62 ( spowoduje limit do 62 klatek itp )

 

 

  • W ustawieniach gry  zredukuj ustawienia graficzne - szczególnie POST Procesy na Średnie (opcje zaawansowane)

Powinno pomóc w Twoim przypadku Fingers crossed

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 11 (9 760 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

A może poda kolega spec. komputera bo przyczyn może być wiele, bez tego trudno określić czy to wina sprzętu czy coś innego ma wpływ na to.

Wiadomość 2 z 11 (8 363 wyświetleń)

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

★★ Novice

Intel core i7

Ge force gtx 970

ram 16gB

windows 7

Tylko że to niedawno działało ok tylko po nie przejdą zrobiło się tak

Wiadomość 3 z 11 (8 360 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

[ Edytowane ]

Hmm sprawdź z tym: W ustawieniach obrazu jest opcja włącz ograniczenie pamięci karty graficznej, nie wiem czy pomoże w twoim przypadku ale wyłączenie tej opcji trochę odciąża grafę i poprawia działanie gry. Zmień też ograniczenie liczby klatek na 60 bo gtx970 wyciągnie z 80-90 na OC ale i tak będzie drop więc nie warto ustawiać na 120.  Jeśli dzieje się to podczas ładowania statystyk  to z moich obserwacji i jak gram ze znajomymi to wydaje mi się że spowodowane jest przeciążeniem serwera. A sterowniki nowe? bo można jeszcze sprawdzić downgrade sterowników do poprzedniej wersji o ile na tamtej nie było problemów. Bo był chyba update sterowników po "nie przejdą" więc może być to.  Jeśli nie to zaczekamy na odp od  kolegów EA.

Wiadomość 4 z 11 (8 353 wyświetleń)

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

Community Manager

Hej @michalek0799PL

 

Czy zauważyłeś to by ekran zacinał się w jakimś konkretnym momencie gry? Kiedy to na przykład z nieba spada sterowiec? Standard smile 

 

Poproszę Cię o przesłanie nam DxDiag, da nam to więcej informacji na temat sprzętu na którym grasz. Jak słusznie zauważył @SylwesterSpalony może mieć to związek z samą kartą graficzną/sterownikami/ustawieniami.

Wiadomość 5 z 11 (8 339 wyświetleń)

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

★★ Novice

Nawet w menu jakbym zostawił na kilka minut to też się zatnie. Tutaj wysyłam plik o który Pan prosił.

Wiadomość 6 z 11 (8 330 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

Community Manager (retired)

@michalek0799PL Witaj!

 

Sama zmiana/usunięcie folderu w Dokumentach nic nie da jeśli masz włączoną cały czas chmurę (twoje zapisane ustawienia) 

 

Dlatego wykonaj te kroki raz jeszcze według tych wytycznych:

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach 

Sterowniki widzę, że masz z dnia 2/10/2017 wersja 378.66. Pod Twoją kartę znajdziesz nowszą wersję 381.65, którą polecam zainstalować jednak jako tzw. czystą instalację:

 

Celem wykluczenia aplikacji, które mogą działać w tle i obciążać procesor, zalecam tzw. czysty rozruch Windowsa.  Co do aplikacji, w momencie wystąpienia tego przycięcia, przełącz się na menadżer zadań albo monitor zasobów i sprawdź co tam ewentualnie oprócz gry obciąża system. W przypadku 7 częstym problemem okazywał się pakiet Windows Update. 

 

Jak wcześniej @SylwesterSpalony wspomniał ustaw limit klatek:

 

  • Limit klatek w grze

Komenda przy użyciu ~: GameTime.MaxVariableFps 62 ( spowoduje limit do 62 klatek itp )

 

 

  • W ustawieniach gry  zredukuj ustawienia graficzne - szczególnie POST Procesy na Średnie (opcje zaawansowane)

Powinno pomóc w Twoim przypadku Fingers crossed

Wiadomość 7 z 11 (9 761 wyświetleń)

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

★★ Novice

Po wyłączeniu zapisów w chmurze i uruchomieniu jako administrator gra nadal sie scinała ale po czystym rozruchu i uruchomieniu na nowo kompa gra nagle zaczęła super działac i nwm czym to jest spowodowane. Czy zawsze przed chęcią pogrania w bf1 będe musiał robic ten rozruch i restart kompa ??? Po wyłączeniu zapisów w chmurze USUNĘŁO MI POSTĘPY KARIERY W BF1 NWM JESZCZE CZY WE WSZYSTKICH BFACH MI NIE USUNĘŁO

 

Wiadomość 8 z 11 (8 313 wyświetleń)

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@michalek0799PL Hej!

 

Super, że czysty rozruch załatwił sprawę! Jeśli ta metoda podziałała w skrócie oznacza to, że jakaś aplikacja zainstalowana na komputerze lub usługa/proces, która startuje wraz z komputerem powodowała przycięcia. Na Twoim miejscu wyłączałbym pojedynczo programy/usługi w sekcji Uruchamianie jak np.

 

Captu2354223352re.PNG

 

Jak dostać się do tej opcji znajdziesz poniżej:

 

Spoiler
 

Co do stanów innych gier, opcja chmury przechowuje zapisy jak i ustawienia, więc w momencie gdy owe ustawienia ulegną uszkodzeniu chmura niestety będzie ładować te "uszkodzone" pliki. Co do używania chmury, zostawiamy to preferencjom użytkownika.

 

Pozdrawiam! Nerd  

 

Wiadomość 9 z 11 (8 300 wyświetleń)

Dot.: Pomocy battlefield nagle sie zacina

★ Apprentice

Nie kumam tzn ze musze calkowicie usunac swoje postepy w battlefield 1 zeby gra mi działała? 80 leveli w du...?

Wiadomość 10 z 11 (8 234 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem