Dot.: Nie udało się połączyć z ea online [PS4]

autor: Revan2000s
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Nie udało się połączyć z ea online [PS4]

[ Edytowane ]
★★ Novice

Cześć wszystkim,


Od kilku dni kompletnie nie mogę nawiązać połączenia z EA Online w BF 1
Próbowałem już wszystkiego, usuwałem grę i pobierałem na nowo, formatowałem cały system w PS4.
Dzwoniłem również do dostawcy internetu ( posiadam internet w UPC) i porty IPv również mam prawidłowe w infrastrukturze IPv 4 z którą nie powinno być problemu.
Udałem się nawet z konsolą do kolegi który ma innego dostawce internetu i również nie mogłem nawiązać połączenia z EA Online ! Naprawdę nie wiem w czym leży problem, dodam że posiadam wersję cyfrową gry.

Macie jakieś pomysły jak to naprawić ? Frown


Pozdrawiam !

Wiadomość 1 z 3 (1 550 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Nie udało się połączyć z ea online [PS4]

Hej.

Jeśli jesteś pewny, że porty oraz protokół IP są prawidłowo ustawione, zajrzyj także do TEGO artykułu. Znajdziesz tam jeszcze kilka dodatkowych kroków, które mogą rozwiązać problem.

Jeżeli mimo tego gra dalej nie będzie mogła połączyć się z serwerami, wykonaj test UOTrace. Następnie wraz z jego wynikami skontaktuj się z doradcą EA.

  1. Wejdź na https://help.ea.com/pl/
  2. Wybierz opcję "Pomóż w grze".
  3. Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
  4. Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
  5. Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
  6. Wybierz formę kontaktu (wybór rożni się w zależności od danego kraju)

Polska linia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 21:00.

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (1 789 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Nie udało się połączyć z ea online [PS4]

Hej.

Jeśli jesteś pewny, że porty oraz protokół IP są prawidłowo ustawione, zajrzyj także do TEGO artykułu. Znajdziesz tam jeszcze kilka dodatkowych kroków, które mogą rozwiązać problem.

Jeżeli mimo tego gra dalej nie będzie mogła połączyć się z serwerami, wykonaj test UOTrace. Następnie wraz z jego wynikami skontaktuj się z doradcą EA.

  1. Wejdź na https://help.ea.com/pl/
  2. Wybierz opcję "Pomóż w grze".
  3. Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
  4. Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
  5. Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
  6. Wybierz formę kontaktu (wybór rożni się w zależności od danego kraju)

Polska linia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 21:00.

Wiadomość 2 z 3 (1 790 wyświetleń)

Dot.: Nie udało się połączyć z ea online [PS4]

Community Manager

Hej @t00mi92

 

Zakładam, że udało Ci się rozwiązać problem. Póki co oznaczam odpowiedź @Revan2000s, jako rozwiązanie. Daj nam znać jeśli jeszcze potrzebujesz pomocy :eahigh_file:

Wiadomość 3 z 3 (1 276 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem