Need for Speed nie działa (SPACJA)

autor: pigotto_PL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Need for Speed nie działa (SPACJA)

★ Novice

Witam

Mój problem polega na tym, że po włączeniu gry Need for Speed pokazuje się ekran startowy a na nim: "Naciśnij SPACJA aby uruchomić" oraz "Naciśnij L aby wrócić do Windows". Dalej nic się nie dzieje, niby przyciski są aktywne ale po naciśnięciu Spacji bądź L gra nie rusza dalej. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o pomoc!

Wiadomość 1 z 5 (2 624 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Need for Speed nie działa (SPACJA)

Community Manager (retired)

@pigotto_PL Witaj na forum!

 

Co do opisanego problemu z działaniem klawiatury, rozwiązanie znajdziesz w dziale do którego przeniosłem Twój wpis. Wink Wspomniane rozwiązanie znajduje się  w tym wątku.


Powodzenia! :eahigh_file:

Wiadomość 2 z 5 (2 609 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Need for Speed nie działa (SPACJA)

★ Novice

Dzięki za odpowiedź ale niestety nic to nie daje. W sumie to znam tą procedurę, która jest opisana w tym wątku czyli ustawianie Trybu wysokiej Wydajności dla karty NVIDIA (robiłem już tak w innych grach). Tak dla pewności powtórzyłem procedurę jeszcze raz dokładnie krok po kroku jak to było opisane i nic dalej to samo nie da się pograć, nie wiem już o co chodzi. 

Masz może jeszcze jakieś inne pomysły co można zrobić?

Wiadomość 3 z 5 (2 604 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Need for Speed nie działa (SPACJA)

Community Manager (retired)

@pigotto_PL Hej!

 

Jak widzisz w przypadku opisanym wcześniej owa metoda Wysokiej wydajności pomogła, znaczy to tyle, że coś innego wpływa na blokowanie wykrycia spacji przy uruchamianiu. Jeśli miałbym wykluczyć dodatkowe rzeczy, zacząłbym od tego jeszcze:

 

  • Podczas gdy jesteś już w grze użyj kombinacji klawiszy lewy ALT + Enter  domyślnie włącza/wyłącza tryb okna

  • Programy takie jak: Teamviewer, Skype itp. spróbuj je wyłączyć ewentualnie sprawdź Menadżer Zadań  Ctrl + Shift + ESC i pozamykaj procesy z nimi związane. 

  • Inne aplikację jak MSI Afterburner albo tzw . game boostery bądź aplikację

  • CZYSTY ROZRUCH -  jeśli nie masz pewności co może działać w tle spróbuj tzw. czystego rozruchu - INSTRUKCJA - CZYSTY ROZRUCH

  • USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu Need for Speed na np. Need for Speed kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

  • ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Dzięki i powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 4 z 5 (2 586 wyświetleń)

Dot.: Need for Speed nie działa (SPACJA)

★★★ Newbie

zrobilem co wczesniej a u mnie nie dzialaBroken heart nie wiem co zrobic 

Wiadomość 5 z 5 (2 553 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem