Re: Multiplayer - lagi i utrata polaczenia

autor: Zevr83
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Multiplayer - lagi i utrata polaczenia

★ Apprentice

Witam,

 

Szukałem i szukałem ale nigdzie nie znalazłem podobnego problemu.

 

Od paru dni mam problem z graniem w multi. Mogę normalnie połączyć się i nawet zacząć mecz. Problemy zaczynają się w trakcie meczu. Mam lagi, ewentualnie rozłącza mnie z infem o straceniu połączenia z usługą online gry. Połączę się ponownie i znowu mogę grać w tryb online przez jakiś czas. Następnie historia znowu się powtarza.

Parę dni temu mój dostawca internetu miał problemy ze stabilnością sieci. Były przeprowadzane ataki DDOS na sieć. Z infa jakie już jest na stronie dostawcy problemu już nie ma bo uporali się z tym. Za to ja mam teraz problem bo nie mogę na spokojnie grać w multi bo nie wiem czy mnie rozłączy czy nie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? 

Wiadomość 1 z 5 (577 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Multiplayer - lagi i utrata polaczenia

★★★★★ Guide

Zawsze warto sprawdzić ustawienia modemu / sieci. Zwykle możliwe jest też zmonitorowanie jakości połączenia z Internetem, a nawet możesz sobie na chwilę przestawić MEA na grę w oknie i na bieżąco mieć podgląd na status połączenia.

 

Z moich doświadczeń wynika że *zwykle* lagi i zrywanie połączenia / wyrzucenie z gry wynikają z tego że host korzysta z programów do manipulowania rozgrywką / z cheatów. Od pewnego czasu spora ilość rozgrywek cierpi na ten problem: nielimitowana amunicja, nieśmiertelność, brak opóźnienia w używaniu mocy biotycznych i technicznych... Ponieważ - na tyle na ile to rozumiem - aby korzystać z cheatów host przepuszcza rozgrywkę MEA przez dodatkowy program, powoduje to często widoczne opóźnienia, lagi, glitche, a często po prostu zrywa rozgrywkę.

 

Osobiście, jeżeli rozgrywka zaczyna się "rwać" lub kiedy zauważam że gra w multiplayerze zachowuje się inaczej niż powinna, staram się jak najszybciej opuścić mecz. Dzięki temu mogę spokojnie zacząć inny/dołączyć do innego, nie musząc ponownie uruchamiać MEA.

Wiadomość 2 z 5 (572 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Multiplayer - lagi i utrata polaczenia

★ Apprentice

@Kondaru co do ustawień. Sprawdzałem je już tyle razy że nie zliczę. Siec monitorowałem za pomocą WinMTR i wykazuje straty w połączeniu. Wczoraj nawet odpaliłem grę i wrzuciłem WinMTR'a i żeby było śmiesznie ani razu mi nie rozłączyło. Rozmawiałem ze swoim dostawcą i powiedział że sprawdzi co się dzieje u mnie.

 

Teraz np rozłączyło mnie w głównym menu trybu online. Rozegrałem 2 mecze, jeden mecz grałem z pominięciem routera - bezpośrednio podłączyłem kabel do kompa i śmigało aż miło. Następny mecz rozegrałem z podłączonym routerem i też skończyłem jego bez problemu, ale za to po meczu będąc w menu pojawił się komunikat o utraceniu połączenia z grą.  Chyba dzisiaj będę bezpośrednio miał podpięty komp do neta pomijając router - może on zaczyna nawalać.

 

Co do cheaterów, pisałem w jednym temacie że spotkałem ich już 2 razy. Sam osobiście nie używam żadnych i nawet nie zamierzam bo zabiera to całą frajdę z gry.

Wiadomość 3 z 5 (567 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Multiplayer - lagi i utrata polaczenia

★★★★★ Guide

Wiele osób ma problem z multiplayerem, więc może to być problem z grą - ale równie dobrze może to być jakiś wredny firewall, który Twój provider postawił po tych DDoS-ach.   :-(

 

Na wszelki wypadek, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałeś moją poprzednią informację: nie sugerują że używasz cheatów. Osobiście też jestem im zdecydowanie przeciwny. Chodziło mi o to, że gra często przycina i/lub rozrywa jeżeli podłączysz się do meczu w którym host korzysta z cheatów - a to nie zawsze da się łatwo określić. Więc być może to że wyrzucało Cię z gry wynikło po prostu z tego że podłączyłeś się kilka razy do rozgrywki w której host korzystał z cheatów?

 

Dodatkowo, zdarza się raz na jakiś czas że MEA jest "globalnie" odcinana od Origina. Jak do tej pory doświadczałem tego głównie w weekendy - np. w tej chwili już od kilkunastu minut w menu głównym gra zgłasza brak połączenia. Od znajomych wiem, że nie jest to jedynie mój problem. Nie wiem - może po prostu jakieś operacje związane z resetowaniem serwera? Ale jeżeli coś takiego zdarzy się kiedy akurat jesteś w trakcie meczu, no to oczywista sprawa że gra Cię z niego wyrzuci.   :-(

Wiadomość 4 z 5 (560 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Multiplayer - lagi i utrata polaczenia

★ Apprentice

Wczoraj już do końca dnia działała bez problemu. Router miałem podpięty, więc możliwe ze wczorajsza rozmowa z technikiem mego dostawcy coś dała i wina leżały po ich stronie. Mam nadzieję że jak dzisiaj wrócę do domu to będzie działało.

 

Zastanawia mnie tylko jedna mała zmiana. Jeszcze w sobotę w czasie rozmów naszego bohatera przy wybieraniu pytania itp były "num'y", czyli NUM 9, NUM 6 itd. A wczoraj zauważyłem że nie ma już num'ow tylko zwykłe liczby. Nie wiem jakim cudem mi się to zmieniło tym bardziej że żadnej aktualizacji nie było gry, a w ustawieniach gry nie grzebałem wczoraj.

 

Wiadomość 5 z 5 (553 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem