Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

autor: JediRaiderRafael
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★ Novice

Witam! Pragnę opisać sytuację która nie mało mnie wkurzyła. Po aktualizacji Origina włączyłem Andromedę i najpierw wyskoczył jakiś błąd w którym było coś napisane że pliki z grą i zapisy zostaną usunięte czy coś w tym rodzaju a jedynym wyjściem z tej sytuacji było naciśnięcie spacji i zgoda na to, bez żadnych innych opcji (szkoda że nie byłem mądry za wczasu żeby zrobić screeny). Ok, sądziłem że się po prostu coś zrestartuje jedynie. Ale włączam grę i uruchamia się tak, jakbym ją dopiero co zainstalował i włączył pierwszy raz. Mało tego - robi tak za każdym razem kiedy włączam grę i za każdym razem są zresetowane wszelkie ustawienia gry czy grafiki czy klawiszologii. No przecież nie będę za każdym razem ustawiał na nowo wszystkiego co i tak się okaże syzyfową pracą i nie będę się przecież bał włączać ponownie rozgrywki nową postacią bo mi zaraz przy aktualizacji zrypie grę. No coś ta platforma Origin jest zupełnie do bani. Włączasz se Origin, aktualizacja i masz w szambie całą rozgrywkę. No Panowie i Panie, coś tu nie gra!

Żądam zwrotu moich zapisów i naprawy gry i nie obchodzi mnie jak to się ma stać ale natychmiast bo z tego co widzę przy zgłaszaniu błędów prosto z aplikacji trzeba czekać tygodniami na jakikolwiek ruch. Aplikacja Origin zepsuła mi grę i rozgrywkę i aplikacja Origin ma mi to zwrócić w trybie natychmiastowym inaczej stanę się bardzo niezadowolonym klientem obsmarowującym gdzie można ładnymi słowami całe to przedsięwzięcie. Jak się bierzecie za takie coś, że trzeba mieć dostęp do internetu i korzystać z aplikacji żeby móc grać w dane gry to może niech i ta aplikacja nie zabiera frajdy usuwając zapisy gry i psując grę, co?

Mało tego, dodam że kupiłem C&C Tibrium Wars i nie mogę ściągnąć bo kiedy chcę to Origin za każdym razem się wyłącza i każe zgłosić błąd. Wyźcie zrobili tą platformę do grania czy do wkurzania graczy? Zgłosiłem problem z pobieraniem z miesiąc temu jak nie lepiej.

Proszę o rychłą odpowiedź bo czekać to już się naczekałem.

Pozdrawiam - niezadowolony klient...

Wiadomość 1 z 10 (1 465 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

Community Manager (retired)

Witaj @JediRaiderRafael

 

Przykro mi słyszeć o Twoich problemach z grą Mass Effect Andromeda Frown Rozumiem, że problem pojawił się po ostatniej aktualizacji naszej platformy i obecnie korzystasz z Origina w wersji 10.5.2.49155 - 0? Możesz to sprawdzić poprzez wybranie Pomoc -> O programie.

 

Niestety na początku muszę poinformować, że nie będziemy w stanie odzyskać zapisów gry przechowywanych w chmurze. Zwyczajnie nie mamy takiej opcji. Jednak wszelkie zapisy z MEA (jak to zwykle bywa z grami od Bioware) powinny znajdować się w Twoich dokumentach w folderze BioWare -> Mass Effect Andromeda -> Save

 

Natomiast jeśli chodzi o wszelakie problemy z Origin, polecam zapoznać się z poniższym wątkiem:

http://answers.ea.com/t5/Origin/Pomoc-Origin-aplikacja-najczestsze-problemy-i-ich-rozwiazania/m-p/58...

 

Szczególnie zachęcam do wykonania trzeciego kroku albo czystej reinstalacji programu.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Wiadomość 2 z 10 (1 421 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★★ Newbie

mam bardzo podobny problem, lecz wyskoczył mi ten błąd dopiero po pobraniu dodatków do ME, zapisywałam savy na komputerze lecz teraz gdy po wciśnięciu tych spacji nie było opcji wrócenia do rozgrywki zaczęłam szukać folderu SAVE lecz w plikach gry takiego nie ma. Co z tym mogę zrobić ?

Wiadomość 3 z 10 (1 416 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★ Novice

Odinstalowałem Origin i grę i ponownie zainstalowałem obie i to samo. Ekran ciągle się pojawia z kalibracją ekranu przy każdym uruchomieniu gry tak jakbym ją pierwszy raz uruchamiał, resetują się ustawienia grafiki i klawiszy i wszystkiego za każdym razem także nawet nie włączam nowej rozgrywki bo nie mam zamiaru na darmo grać i czekać na następną aktualizacje waszej "wspaniałej" platformy żeby mi ona usunęła kolejne zapisy. A! I C&C Tiberium Wars nadal nie chce się pobierać i wywala z aplikacji kiedy dochodzi do potwierdzenia ściągania gry także póki nie rozwiążecie tego problemu przerzucam się na inną platformę i tam będę inwestował swoje pieniądze bo jak na razie nie widzę żeby tutaj było warto. Reinstalować programy to sobie każdy potrafi i każdy nawet zwykły gracz mógłby mi to polecić a waszym obowiązkiem jest wesprzeć klienta w problemie i zapewnić mu rozwiązanie sytuacji.

Także nie wiem, proszę zapytać dalej, kogoś bardziej doświadczonego, zgłosić to gdzieś (nie żebym od paru miesięcy wysyłał raporty poprzez aplikacje a problem nie znika to po cholere taka opcja w ogóle jest) i zapewnić mnie że problem zostanie rozwiązany w konkretnym przedziale czasowym. Także proszę się tym zająć a ja w tym czasie czekam na innej platformie na rozwiązanie problemu. Pozdrawiam!

Wiadomość 4 z 10 (1 390 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★ Novice

A teraz jeszcze chcąc skorzystać z poprzedniej części Mass Effect 3 po konfiguracji poza aplikacją Origin teraz i tej gry nie mogę włączyć WOGÓLE, tylko czarny ekran i za chwilę komunikat że gra, program musiał zostać zamknięty. Jeśli wasza aplikacja Origin nie współgra z opcjami konfiguracji danej od producenta gry to może warto się zastanowić czy w ogóle jakiekolwiek gry powinny być powiązane z waszą aplikacją skoro ciągle jakieś problemy wyskakują. Weźcie się zastanówcie nad przyszłością tej platformy bo ja jej nie widzę, od dwóch miesięcy staram się zgłaszać problemy i tylko coraz to kolejna gra się kiepści. Powodzenia w dalszej egzystencji =P

Wiadomość 5 z 10 (1 387 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★ Novice

Witam! Czy ktoś w końcu może coś zrobić z tym problemem bo po tylu miesiącach nadal jest to samo, zainstalowałem ponownie Origin i miałem nadzieję że nie będę miał się czym denerwować a problem nie zniknął, dalej nie mogę tak samo zainstalować C&C Tiberium Wars jak i inne problemy nie zostały rozwiązane. Ponawiam informację że nie będę korzystać z aplikacji Origin i dokonywać zakupów na ślepo gdzie później nie mogę skorzystać z gry i nikt problemem się nie zajmuje i nie rozwiązuje go.

Pozdrawiam nie serdecznie, mam nadzieję że to będzie motywacją do ogarnięcia się przez twórców, administratorów etc aby zajęli się tym w końcu. Inaczej udam się do odpowiedniej instancji i w inny sposób problem się rozwiąże.

Wiadomość 6 z 10 (1 296 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★ Guide
"Inaczej udam się do odpowiedniej instancji i w inny sposób problem się rozwiąże."

I jak ta inna instancja ? pomogła ? (pytanie chyba retoryczne)
Wiadomość 7 z 10 (1 142 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★ Novice
Tak, nie pomogło a problem trwa od ponad pół roku i nie mnie pierwszemu tak się stało, wielu narzeka
Wiadomość 8 z 10 (1 138 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★★ Newbie

Mam dokładnie ten sam problem. Minęło trochę czasu od premiery zapłaciłem i kupiłem grę w którą zawsze chciałem pograć a co z tego że ją mam skoro za każdym razem kiedy odpalam grę to ona nie widzi save i zachowuję się jak przy pierwszym starcie (tzn. kalibracja gamma itd... ) Może ktoś mądry opanował by temat ? Bo na chwilę obecną trzy razy zaczynałem grę i o dziwo raz po ponownym uruchomieniu komputera z nieznanych mi przyczyn gra działała prawidłowo i to mnie zastanawia z czym może się to wiązać. Proszę o pomoc bo mimo to że zaktualizowałem wszystko co się dało komputer jest niemal pusty wszystkie zabiegi kosmetyczne zostały zrobione ( dll , czyszczenie dysku aktualizacje i inne ) to NIE DA SIĘ GRAĆ :/

Wiadomość 9 z 10 (799 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda, zepsuta gra po aktualizacji Origina

★★★ Newbie

Aaaaa... i bym zapomniał ciekawostka. Gra o ile dobrze pamiętam w wersji 1.09? pracowała już kiedyś na tym komputerze bez zarzutu posiadałem ją w tedy przez konto znajomego 

Wiadomość 10 z 10 (797 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem