Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

autor: tank52821
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Mass Effect Andromeda tnie sie

★★ Novice

Gra tnie się nawet na minimalnych ustawieniach graficznych i rozdzielczości 720p.  Gwałtwowne spadki fps i często przycinający się przy tym dźwięk . Sterowniki do karty graficznej i dzwiękowej najnowsze. Słyszałem ze to może być spowodowane małą ilością ramu czy to prawda? CZy moze byc spowodowane też ze ileś ramu jest przydzielone do zintegrowanej karty graficznej w procesorze ?

 

Mój sprzęt to :

Procesor :intel core i 5 4460 3.20 GHZ

 

Grafika: geforce  GTX 960 2gb

zintegrowana karta grafiki :intel hd graphic 4600

 

8gb ram ddr 3

 

Windows 7 home premium service pack 1   64 bit

Wiadomość 1 z 13 (4 190 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

Community Manager (retired)

@tank52821  Witaj!

 

MEA BF 1 oraz Star Wars Battlefront, korzystają ze wspólnego silnika Frostbite. Co do spadków, spróbuj najpierw "pobawić" się samymi ustawieniami w grze. Pomocny może być filmik tego użytkownika Standard smile

 

Spoiler

 Dodatkowo, pomocne kroki przesłałem innemu użytkownikowi w tym wątku. Dlatego zerknij proszę i spróbuj te kroki wykonać.

 

W razie czego podeślij proszę plik DXDIAG. Sprawdzimy, jak coś. :eahigh_file:

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 13 (5 256 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

[ Edytowane ]
★★★ Pro

Cześć @tank52821

 

Gra Mass Effect Andromeda na pewno wykrywa Twoją kartę graficzną "Geforce  GTX 960 2 GB", a nie tą zintegrowaną? Sprawdzałeś? 

 

edit: @tank52821 Spotkałem się z podobnym problemem objawiającym się spadkiem płynności podczas rozgrywki. Rozwiązaniem było zainstalowanie Windows 10 i reinstalacja gry. W Twoim przypadku musisz zaczekać na pomoc techników EA. 

 

Mój Hardware: AMD Radeon R9 270
Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz (4 CPUs), ~3.5GHz
8 GB RAM

 

i wszystko śmiga na detalach średnich...

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Wiadomość 2 z 13 (4 178 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

★★ Novice
W menu gry jest wykryty geforce
Wiadomość 3 z 13 (4 172 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

★★ Novice
Po za tym z 60 fps potrafi nagle do 20 spaśc.a na z integrowanej raczej by 60 nie wyciagnelo.podobny problem mam z battlefield 1 .tylko star Wars battlefront chodzi płynnie który jak się dobrze orientuje jest też na tym samym silniku graficznym
Wiadomość 4 z 13 (4 166 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

Community Manager (retired)

@tank52821  Witaj!

 

MEA BF 1 oraz Star Wars Battlefront, korzystają ze wspólnego silnika Frostbite. Co do spadków, spróbuj najpierw "pobawić" się samymi ustawieniami w grze. Pomocny może być filmik tego użytkownika Standard smile

 

Spoiler

 Dodatkowo, pomocne kroki przesłałem innemu użytkownikowi w tym wątku. Dlatego zerknij proszę i spróbuj te kroki wykonać.

 

W razie czego podeślij proszę plik DXDIAG. Sprawdzimy, jak coś. :eahigh_file:

Wiadomość 5 z 13 (5 257 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

★★ Novice
Ja na razie przez najbliższe dwa tygodnie nie będę mógł sprawdzić z żadnych rad ale jak tylko będzie to możliwe to się odezwę.
Wiadomość 6 z 13 (4 145 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

★★★ Novice

GTX980Ti+monitor GSYNC

i7-4770

16GB RAM

 

działa płynnie na ultra. nie jest to 100fps+ ale nie spada poniżej....eeee.... jakichś 55.

Wiadomość 7 z 13 (4 133 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

★★★ Newbie

Również mam problem z Andromedą. Sprawdzałem już mnóstwo ustawień presetu ( wysoki, średni, niski )  i gra chodzi w stałych 30 kl/s ( zablokowane ) przez większość czasu, ale..

 

- klatki lecą ( nawet do 18 )  podczas początkowego załadowania mapy i obracania się postacią  dookoła ( kamera ) po chwili wszystko wraca do normy.

- Ciężkie spadki podczas wchodzenia do nowych lokacji jak np baza Prodromos. Po rozbieganiu się w bazie gra wraca do stałych 30 kl/s.

- Spadki fps -ów podczas grubszej wymiany ognia lub gdy coś '' nowego '' pojawi się na ekranie np upiór w kamuflażu lub statek Kettów.

- Duże spadki podczas wchodzenia w dialogi lub na przerywnikach filmowych które są na silniku ( wiem, że ogólnie Andromeda ma z tym problem )

- Na statku również podczas biegania i wchodzenia do pomieszczeń gra potrafi nieźle zjechać z klatkami..

 

Nie jestem zielony w kwestii optymalizacji systemu. Wszystkie temperatury w normie i brak wirusów czy podejrzanych procesów które obciążają system. Użycie RAM 18 % ( system )

 

Stery oczywiście najnowsze..

 

Mój PC : 

 

i5 3570 3,4 Ghz

Asus GTX 670 2 GB

8GB RAM

Dysk HDD

W7 Sp1 ( 64x )

 

Myślę, że powodem takich spadków może być zbyt mała pamięć RAM. Co innego? Może defragmentacja dysku by pomogła? Nie był defragmentowany od czasu pierwszego postawienia systemu ( 4 lata )

 

Inne gry zachowują  się podobnie np Wiedźmin 3 , ale inne z kolei nie mają tego problemu np Skyrim  a jest to duży otwarty świat.

 

Czekam na wasze pomysły Standard smile

Wiadomość 8 z 13 (4 105 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Witam. No to i ja podepnę sie pod ten problem

mam identycznie tak samo spadki fps czasem nawet do 6fps przy wysokich ustawieniach

najlepiej śmiga pomiędzy na low-medium ale to nie jest to czego oczekuje po moim sprzęcie:

 

GeForce GTX 1060 6GB
AMD A10-7890K Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G
RAM 16GB

win7

 

Juz ustawiałem różne typy grafiki też grzebałem w ustawieniach nvidii, na końcu przeinstalowałem cały system i nadal to samo. spadki FPS nadal są i nie wiem jak to rozwiązać

 

Dodam też że próbowałem ustawień z filmiku powyżej ale tez bez efektu, nadal są duże skoki FPS od 30 do 6 fps.

jak sprawdzałem stronkę czy gra mi pójdzie to tylko procesor nie spełniał wymagań ale czy naprawdę to wina procesora??

Wiadomość 9 z 13 (4 048 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda tnie sie

★ Apprentice

@Enigma1990N7: Moim zdaniem GTX 670 jest już nieco zbyt przestarzały dla najnowszych gier Wink Mam GTX 860M i Wieźmin 3 śmigał aż miło na średnio wysokich detalach w 1080p, ale MEA tylko w 900p i w większości niskich ustawień jest grywalne.

Wiadomość 10 z 13 (4 060 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem