Mass Effect Andromeda się nie uruchamia - can't launch MEA

autor: rauf00
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Mass Effect Andromeda się nie uruchamia - can't launch MEA

★★★ Novice

MEA nie reaguje na przycisk start, gra się nie uruchamia.

 

Do tej pory gra działała bez problemu, ostatnie uruchomienie 20 kwietnia. Nic w tym czasie nie instalowałem, nie mam żadnych programów w tle które mogłyby blokować inicjalizację.

 

Rozwiązania które sprawdziłem na podstawie innych podobnych tematów:

  1. usunięty cache Origin
  2. przełączenie Origin w tryb offline - nie ma możliwości uruchomienia gry, woła o zalogowanie przecież (ktoś to sprawdził nim napisał jako radę??)
  3. skasowany plik startowy .exe - gra się waliduje, dociąga zawartość, instaluje i bez efektu, dalej nie startuje
  4. opcja napraw grę

W menadżerze zadań nie pojawia się żaden nowy proces.

 

O dziwo gra odpala z pliku demo

MassEffectAndromedaTrial.exe

 

niestety nie da się wczytać mojego save'a z pełnej wersji gry. To tylko dowodzi że środowisko gry potrafi się zbudować, jednak coś jest nie tak z launcherem pełnej wersji.

 

mój sprzęt

nowa wersja WinX, 1703 (15063.138)

nowe stery NV 381.65

Origin i gra zawsze online, zapisywanie w chmurze właczone, nakładka Origin w grze wyłączona

 

Proszę o wskazówki co mogę jeszcze sprawdzić żeby grac w grę Wink

 

 

 

 

Wiadomość 1 z 4 (1 995 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda się nie uruchamia - can't launch MEA

★★★ Novice

Znalazłem rozwiązanie, co pomogło w moim przypadku.

 

  1. Origin - przełącz w OFFLINE
  2. Uruchomić MEA, zautoryzować grę logując się z offline
  3. Odpalić grę
  4. ALT+TAB do klienta Origin - przełączyć go w tryb ONLINE
  5. ALT+TAB do gry, przejść w tryb ONLINE
  6. Wczytać save i można wyjść

Po tym zabiegu gra się odblokowała i zaczęła znowu poprawnie startować już w trybie online.

Wiadomość 2 z 4 (1 980 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda się nie uruchamia - can't launch MEA

★★★★★ Newbie

+1 PD dla rauf00 za podpowiedź w rozwiązaniu tego problemu - pomogło także w moim przypadku, gdy gra przestała się uruchamiać po najnowszej aktualizacji. Proponuję dobrze wyróżnić to rozwiązanie, bo zanim je znalazłem, spędziłem 2h na testowaniu sposobów proponowanych przez Pomoc EA. Dzięki, kolego!

Wiadomość 3 z 4 (1 923 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda się nie uruchamia - can't launch MEA

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Po patchu 1.06 niestety problem wciąż aktualny. Całe szczęście odpalanie w trybie offline działa.

Warto pamiętać żeby po powrocie do okna gry [po ALT+TAB] upewnić się że gra jest w trybie FULL SCREEN wciskając ALT+ENTER

Gry odpalanie w oknie (także bezramkowym) mają niższą wydajność bo GPU zarządzane jest z pośrednictwem systemu, zamiast bez strat bezpośrednio przez sterownik karty graficznej.

Wiadomość 4 z 4 (1 909 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem