Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Mass Effect Andromeda problem z DirectX

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Za każdym razem gdy uruchamiam grę wyskakuje mi ten bład:

http://scr.hu/6aum/nz3jn

Próbowałem przeinstalować gre, wszystkie możliwe sterowniki i nic nie pomogło :/

Wie ktoś jak to naprawić?

Wiadomość 2 z 14 (2 273 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Mass Effect Andromeda directX crash

★★★ Newbie

Produkt: Mass Effect Andromeda
Platforma:PC
Jaką edycję gry posiadasz? Edycja Standardowa
Wersja pudełkowa czy Cyfrowa?
Opisz pokrótce napotkany błąd: Wyskakuje mi błąd dotyczący DirectXa. Gra przerywa się w różnych momentach, najczęściej zaraz po animacjach. Sytuacja nasiliła się zwłaszcza po patchu 1.05.
Jak często występuje ten problem? 50% - 99%
Wybierz swój region
Uruchom www.speedtest.net/pl Start - tester łącza i zamieść swoje wyniki: Pobieranie i Przesyłanie.
Jak nazywa się Twój dostawca internetu?
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? U mnie problem pojawia się w różnych momentach, często po animacjach, zdarza się, że nawet w momentach zwykłego poruszania postacią.
Podaj model (nazwę) swojej karty graficznej - AMD/Nvidia NVIDIA GeForce GTX 950M
Podaj ilość pamięci RAM w GB. 8GB

Wyskakuje mi błąd dotyczący DirectXa. Gra przerywa się w różnych momentach, najczęściej zaraz po animacjach. Czarny ekran, okno błędu i nic nie mogę zrobić. Sytuacja nasiliła się zwłaszcza po patchu 1.05.

 

Gram na laptopie, mam 8 GB pamięci RAM, karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX 950M

 

Wiadomość 1 z 14 (2 296 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

Community Manager (retired)

Witaj @bANALNY

 

Udało mi się natrafić na opis bardzo podobnego problemu u innego gracza. W jego przypadku pomogło wykonanie następujących rzeczy:

 

  1. Przeinstalowanie na czysto sterownika Nvidia Game Ready 382.05
  2. Ponowne zainstalowanie najnowszej wersji DirectX.
  3. Odinstalowanie ME Andromeda.
  4. Zmiana nazwy folderu "Mass Effect Andromeda" w Moich Dokumentach (np. na Mass Effect Andromeda kopia).
  5. Ponowne zainstalowanie gry.

Koniecznie daj znać czy u Ciebie również rozwiązało to problem z DirectX Wink

 

Pozdrawiam!

 

Wiadomość 3 z 14 (2 245 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Dziękuję za odpowiedź.

 

Wykonałem wszystkie zaproponowane czynności ale nic się nie zmieniło. :/

Problem cały czas się pokazuje zanim nawet pojawi się ekran ładowania gry. 

 

/Właśnie zauważyłem że ten sam błąd pojawia się kiedy odpalam Fifę 17,

która wcześniej chodziła bez żadnych zarzutów.

Wiadomość 4 z 14 (2 234 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

Community Manager (retired)

Witaj ponownie @bANALNY

 

Przejrzałam dokładnie naszą anglojęzyczną część AHQ i zauważyłam, że posty z podobnym komunikatem błędu niestety pojawiają się tam od czasu do czasu przy różnych produkcjach Frown

 

Ale spróbujemy podejść do tematu od strony niewystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Zerknij proszę do tego wątku w temacie o grze DA Inkwizycja i spróbuj zmienić jej wartości w ustawieniach systemu.

 

Ponieważ korzystasz z Windows 7, powinieneś wybrać Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamięć Wirtualna -> Zmień

 

Pamiętaj również o zoptymalizowaniu swojej karty graficznej. TUTAJ znajdziesz przydatne informacje na ten temat.

 

Trzymam mocno kciuki, aby tym razem się udało Fingers crossed

Wiadomość 5 z 14 (2 222 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

★★★★ Novice

Aktualnie posiadam po 12GB pamięci wirtualnej na każdym z 3 dysków. Próbowałem zmieniać jej wielkość samodzielnie jak i ustawiając opcję "Rozmiar kontrolowany przez system" tak jak w podanym temacie ale niestety to również nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Frown

Wiadomość 6 z 14 (2 218 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Przed chwilą zaktualizowałem system operacyjny z Windows 7 do Windows 10, żeby uzyskać dostęp do DirectX 12 ale nic to nie zmieniło...

 

/Teraz gra wyłącza się tuż po pojawieniu się czarnego ekranu z logiem BioWare'u bez żadnego komunikatu...

Wiadomość 7 z 14 (2 196 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda problem z DirectX

Community Manager (retired)

@bANALNY

 

Przykro mi, że nadal borykasz się z problemem z uruchomieniem gry Frown

 

Z uwagi na to, że wykonałeś już ze mną kilka kroków, które niestety nie poprawiły sytuacji, bardzo prosiłabym abyś skierował sprawę do naszego centrum pomocy technicznej. Absolutnie nie chcę odbijać tutaj piłeczki, jednak nasi doradcy będą mogli poprosić Cię o przesłanie raportu DXDiag oraz MSInfo (czego ja na forum zrobić nie mogę, z uwagi na informacje o Twoim sprzęcie zawarte w MSInfo). 

 

Raporty te będą bardzo wartościowe dla naszych techników i mam nadzieję, że pomogą w rozwiązaniu sprawy.

 

Aby zaoszczędzić na czasie, polecam poprosić o kontakt poprzez stronę EA Help. Będziesz mógł w opisie od razu wspomnieć o krokach, które już wykonałeś oraz dodać pliki do sprawy.

 

Trzymam mocno kciuki, aby w ten sposób udało się ustalić przyczynę problemu i sprawić, abyś jak najszybciej wrócił do gry Fingers crossed

Wiadomość 8 z 14 (2 187 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda directX crash

★★★ Newbie

U mnie wywala w każdej grze online. Nie da się grać. Tak EA traci klientów. Też crash DirectX. Jak w załączniku.

 

Wiadomość 9 z 14 (2 167 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda directX crash

Community Manager (retired)

Cześć @SunnyEyes00 @woltyzer

 

Pozwoliłam sobie scalić Wasze wypowiedzi z tym wątkiem. Bardzo prosiłabym, abyście spróbowali wykonać opisane przeze mnie powyżej kroki - w ostateczności zalecam założenie sprawy na stronie EA Help wraz z załączonymi raportami MSInfo oraz DxDiag.

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 10 z 14 (2 155 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem